Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:26:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Donatello2 żółw stepowy  (Przeczytany 23702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #15 dnia: 11.02.2011, 11:35:37 am »
no ja się też już długo przymierzam do kupna aparatu - lustrzanki, ale problem z kasą, mam na oko coś za 3,5 tys. niestety wyszedł nowszy model, a tamtego już trudno dostać a ten nowy już mi nei podchodzi

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #16 dnia: 11.02.2011, 14:28:03 pm »
Część  Bartku  :)  jedyny sposób na małe raty :laugh:  to się nie odczuje ::) ,wystarczy Dowód Osobisty  , a co do tego modelu który Ci się podoba to sklepy zamawiają  jak im powiesz  :)jaki chcesz  a jak masz czas to  zerknij  jakie tym moim aparatem  robie  fotografie   :laugh:  na stronie :
http://www.photoblog.pl/qeenie   mam tu zdjęcia o różnej tematyce :-* 8)  … i ja też tam mam parę  moich  ;)

 

Dodano 11.02.2011, 16:56:43 pm
:-*
 

Dodano 12.02.2011, 13:40:56 pm
Witam dziś WAS  :)  muszę się z wami podzielić :laugh:  z nową nowiną  :)  za parę dni  adoptuję  :laugh: :laugh: :-* od  - Tomrek  żółwicę stepową  dziś moje małe przegotowania do adopcji  …  :)  jeszcze czekam za moim kochanym  :-* aż wróci z pracy żeby terrarium mi przyniósł z piwnicy  :laugh:  do wymycia i dezynfekcji  i wtedy będę mogła wyposażyć  :-*
A w Poniedziałek jadę jeszcze  dokupić  Żarówki  UVB   :)      i będę czekać  za Żółwikiem  :laugh:

 

Dodano 12.02.2011, 13:42:05 pm
Część  Bartku  :)  jedyny sposób na małe raty :laugh:  to się nie odczuje ::) ,wystarczy Dowód Osobisty  , a co do tego modelu który Ci się podoba to sklepy zamawiają  jak im powiesz  :)jaki chcesz  a jak masz czas to  zerknij  jakie tym moim aparatem  robie  fotografie   :laugh:  na stronie :
http://www.photoblog.pl/qeenie   mam tu zdjęcia o różnej tematyce :-* 8)  … i ja też tam mam parę  moich  ;)

 

Dodano 11.02.2011, 16:56:43 pm
:-*
 

Dodano 12.02.2011, 13:40:56 pm
Witam dziś  :)  muszę się z wami podzielić :laugh:  z nową nowiną  :)  za parę dni  adoptuję  :laugh: :laugh: :-* od  - Tomrek  żółwicę stepową  dziś moje małe przegotowania do adopcji  …  :)  jeszcze czekam za moim kochanym  :-* aż wróci z pracy żeby terrarium mi przyniósł z piwnicy  :laugh:  do wymycia i dezynfekcji  i wtedy będę mogła wyposażyć  :-*
A w Poniedziałek jadę jeszcze  dokupić  Żarówki  UVB   :)      i będę czekać  za Żółwikiem  :laugh:



Dodano 12.02.2011, 13:51:26 pm
Cześć Bartku  :)  jedyny sposób na małe raty :laugh:  to się nie odczuje ::) ,wystarczy Dowód Osobisty , a co do tego modelu który Ci się podoba to sklepy zamawiając jak im powiesz :)jaki chcesz  a jak masz czas to  zerknij  jakie tym moim aparatem  robię fotografię  :laugh:  na stronie :
http://www.photoblog.pl/qeenie   mam tu zdjęcia o różnej tematyce :-* 8)  … i ja też tam mam parę  moich  ;)

 

Dodano 11.02.2011, 16:56:43 pm
:-*
 

Dodano 12.02.2011, 13:40:56 pm
Witam dziś WAS  :)  muszę się z wami podzielić :laugh:  z nową nowiną  :)  za parę dni  adoptuję  :laugh: :laugh: :-* od  - Tomrek  żółwicę stepową  dziś moje małe przegotowania do adopcji  …  :)  jeszcze czekam za moim ukochanym :-* aż wróci z pracy żeby terrarium mi przyniósł z piwnicy  :laugh:  do wymycia i dezynfekcji  i wtedy będę mogła wyposażyć  :-*
A w Poniedziałek jadę jeszcze  dokupić  Żarówki  UVB   :)      i będę czekać  za Żółwikiem  :laugh:

 

[
« Ostatnia zmiana: 12.02.2011, 13:51:26 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #17 dnia: 13.02.2011, 19:57:57 pm »
Ale smakowite bratki...:))
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #18 dnia: 17.02.2011, 00:01:13 am »
tak smakują im bardzo  :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #19 dnia: 17.02.2011, 01:29:31 am »
Moje też uwielbiają bratki...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #20 dnia: 17.02.2011, 09:58:18 am »

Tak bo bratki dla nich smaczne   :)i są  bardzo  kolorowe 8) i  to wtedy smakuje  - tak jak podobnie  u ludzi jak ładnie na talerzu  potrawa podana , przystrojona warzywkami  i owocami  to  aż miło się je i patrzy na taki talerz - :laugh:  np. ja tak lubię gotować dla mojego ukochanego zawsze coś ciekawego na tym talerzu wymyślę  mniam  :P  mniam  :P

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #21 dnia: 17.02.2011, 13:57:42 pm »
Ale bratki to chyba większość żółwi lubi, bo moje stepki też się rzucają jak tylko bratka im podrzucę :P
 

Dodano 17.02.2011, 13:59:06 pm
A najciekawsze że mój mały stepek zawsze sięga do tych najwyżej umieszczonych pączków i ten mały łebek tak wyciąąga w górę...  :)

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #22 dnia: 18.02.2011, 13:29:56 pm »
Siedziałam  wczoraj wieczorem i dokopałam się do moich starych zdjęć  :laugh:  gdy  kiedyś jeszcze  mieszkałam w Bydgoszczy  i w bloku  :-[ - a na balkonie  miałam dla moich pierwszych stepków :-*  wykonany  taki wybieg jak na fotkach  z roku 2000r Dawno temu  ale powiem wam że  do dziś pamiętam  jak   ta trawka pachniała wieczorkiem po podlaniu  i ścinaniu  - bardzo to  urokliwe było jak żółwiki sobie spacerowały , kopały i wygrzewały się na słoneczku oraz fajne zajęcie  codziennie rano żółwiki  wypuszczałam na ten mini  :) wybieg , a na noc do terrarium  gdyż bałam się zostawiać bez nadzoru  w nocy  :-[  - to takie miłe wspomnienia  z tamtych lat  :) i stare dzieje  teraz już nie mogę się doczekać  aż będę budować  nowe terrarium  :laugh:– właśnie  wczoraj  męczyłam się z złożeniem  szklarni dla żółwików  - na instrukcji pisało  bardzo proste!!! ???  składanie  a ja 3 godziny się męczyłam  :-[  składając i rozbierając  ale    jak już  moja cierpliwość się kończyła  >:D  udało się –  ::) a następnym razem to poczekam za moją drugą połową jemu to wszystko lepiej i szybciej  wychodzi  chyba dla tego że  jest  facetem i do tego z zawodu Budowlańcem :-*  
« Ostatnia zmiana: 18.02.2011, 13:36:42 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #23 dnia: 18.02.2011, 17:14:47 pm »
Super :) jak widać nawet w bloku można zapewnić dobre warunki, wystarczy chcieć :)
a tą szklarnie to teraz na dworze składasz? czy w domu a później pojdzie na dwór?

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #24 dnia: 18.02.2011, 18:46:06 pm »
Nie nie  na Dworze tu w Berlinie  zimno :o  się teraz bardzo zrobiło  dziś   -2  :o
  a ja  w domku   w pokoju składałam  tu mam sporo miejsca i nie musiałam  na dworzu  :laugh: :laugh:  pozdrawiam 

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #25 dnia: 18.02.2011, 18:47:40 pm »
Już myślałam, że tu taki zapał do pracy i poświęcenie dla żółwi że teraz na tym mrozie to budujesz :P

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #26 dnia: 19.02.2011, 11:00:23 am »
Edyta, a co to śliczny domek z kominem? Sama go zrobiłaś?
Ptaszki tez masz?

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #27 dnia: 19.02.2011, 12:23:09 pm »
Berlin zapraszam na Kawkę Basiu  :)
A ten domek  to  domek dla żółwików na lato :-*   i kiedyś go kupiłam w Starogardzie Gdańskim na giełdzie  jak był nowy to był śliczny  :) a teraz wygląda tak staro  ???
A ptaszki miałam kiedyś  zawsze papużki ale gdy  otworzyły klatkę to uciekły i od tej pory nie mam tylko klatka mi został  muszę ją  kiedyś za parę  groszy … morze komuś by się przydała no cóż  tak to już jest …..      :)   

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #28 dnia: 20.02.2011, 08:32:04 am »
dzięki, zaproszenie jest bardzo miłe  :) A domeczek jest może i stary, ale ozdobny :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Donatello2 żółw stepowy
« Odpowiedź #29 dnia: 20.02.2011, 16:29:32 pm »
No nieźle to wygląda.
Pozdrawiam Jakub