Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 12:56:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ferdek :]  (Przeczytany 14331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #15 dnia: 20.01.2013, 22:09:14 pm »
zrobione bardzo pomyslowo,ale niestety malo odpowiednio dla potrzeb zolwia :( tak jak pisalismy wczesniej podloze do wymiany,kryjowka bardzo fajna.uwazalabym tylko zeby to sianko nie bylo ostre na koncach i nie uszkodzilo zolwia,np.w oczka.
kolejna sprawa to lampy.ustawienie ich nie jest odpowiednie.lampa grzewcza i uvb powinny byc zawieszone obok siebie.napisz wogole jakie masz te lampy.uvb-jaka moc?
basenik powinien byc obok lampy grzewczej,woda bedzie utrzymywala sie ciepla a przy okazji jak paruje podnosi tym samym wilgoc w terrarium
widze jeszcze ze masz terra zamkniete,jak jest z wentylacja? sa dzies otwory bo sie dopatrzec nie moge ::)
no i czekam na fotki lokatora :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #16 dnia: 20.01.2013, 22:18:14 pm »
ŁADNE !!!
Tylko to podłoże jest dla świnek morskich, a nie dla żółwi !!!!!! >:(  <angel>
Ten wodospad jest ładny tylko w przypadku kiedy masz żółwia jest tylko ozdobą, która buczy i zjada (śladowe, ale jednak) ilości prądu.  :-X
Sianko może uszkodzić oczka żółwia (możesz wymienić na liście klonu lub dębu). Kryjówka może za chwilkę okazać się za mała, ale poza tym bardzo mi się podoba  ;)
 

Dodano 20.01.2013, 22:26:32 pm
Jeszcze dobrze by było gdybyś okleiła od wewnątrz (aby nie powstał efekt lustra) szyby korkiem, bo żółw na 100% próbuje lub będzie próbował przez nie wyjść jak tego nie zrobisz.
 

Dodano 20.01.2013, 22:26:42 pm
;)
« Ostatnia zmiana: 20.01.2013, 22:26:42 pm wysłana przez Jan BZ »
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #17 dnia: 20.01.2013, 22:29:45 pm »
Co do wentylacji to są otwory wentylacyjne: jeden u góry przez całą długość a drugi na dole pod "drzwiami" również na całą długość, Czytałam sporo o sianku i bede je wymieniać dwa razy w tyg, wiem że nie może sie przesuszyć zeby nie podrażniało oczek. Dodam też że nie domykam terrarium (drzwi rozsunięte z obu stron po ok. 1 cm). Kryjówka jest spora myślę że jeszcze trochę nam posłuży ;] A Jeśli chodzi o oświetlenie to w ciągu miesiąca kupię pokrywę na oświetlenie. Mam na oku tą:

http://allegro.pl/exo-terra-compact-top-60-oprawa-osw-do-terrarium-i2936175604.html

Teraz odstęp pomiędzy UVA a UVB to ok 20 cm. Nie będę przewiercała, poczekam na pokrywę :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #18 dnia: 20.01.2013, 22:34:20 pm »
Sianko może się normalnie wbić w oko !!!
Były już chyba takie przepadki....  ::) :(
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #19 dnia: 20.01.2013, 22:46:01 pm »
Sianko się nie sprawdza. pleśnieje, podrażnia oczy zaczepia sie o żółwia i może się wbić. Ten wodospadzik będzie zbędny jak wymienisz podłoze. jakaś roślinkai solidne zraszanie dwa razy dziennie ziemi z glina to lepszy pomysł. Co do lamp to poprzednicy pisali tak jak byc powinno ;)

co do oklejania terra od wewnątrz. Mój Maniek ma fototapetę od zewnątrz i nie próbuje wyłazić. Mam podobne terra i drzwiczki od dołu tez okleiłam z zewnątrz bo próbował włazić na kratkę wentylacyjną i "wyglądać" bałam sie ze mu pazurki tam utkną. jak okleiłam to przestał.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #20 dnia: 21.01.2013, 10:17:50 am »
Oliwko !  :-*
Chodziło Ci chyba o programator czasowy (inaczej czasówka), a nie o czasomierz (po prostu stoper).  ;)

Programator czasowy taki:                                                                                        Albo taki:
http://allegro.pl/programator-czasowy-analogowy-timer-wylacznik-i2932137367.html           http://allegro.pl/wylacznik-boiler-programator-czasowy-cyfrowy-timer-i2941685970.html

Tak właśnie, sory :D Dizęki za poprawkę ;)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #21 dnia: 21.01.2013, 18:10:03 pm »
Ferdek dziś pokazał, że jego aklimatyzacja chyba dobiegła końca^^ zjadł suszki z dodatkiem rzeżuchy którą mu dziś na nie położyłam, wlazł do baseniku, przebuszował całe terrarium a nawet zawstydził Chucka Norrisa, wspinając się po wodospadzie (który przeca prawie pionowy jest o.O), następnie po kryjówce i chcąc wyjść górą... dobrze że mam zamknięte terra^^ niezła małpa z niego się okazała :) Zdjęcia próbowałam robić ale coś słabe wyszły bo nie używałam lampy bojąc się że go oślepie^^ powygrzewał się na kamyczku i nawet jakoś wybitnie przede mną nie uciekał :]
A i czytam i czytam o tych podłożach i myślę że najbardziej odpowiednia i łatwa teraz do dostania będzie ziemia ogrodowa bez nawozów kupiona w castoramie np, pomieszana z piaskiem. Myślałam o torfie ale natkęłam się na niepochlebne komentarze na jego temat. Co myślicie?

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #22 dnia: 21.01.2013, 18:56:58 pm »
mozesz troszkę piasku dołożyć ale nie za dużo- będzie za suche i osypujące się. koniecznie dołóż gliny wiążącej, wędkarskiej. 2 kg 8 złotych kosztuje ;)
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #23 dnia: 21.01.2013, 21:08:33 pm »
Widzisz  :D Zadowolony pewnie jest a to młodziak dopiero  :)
Torf to tez zależy torf możesz dostać nie raz lepszy od ziemi a nie raz ziemię od to torfu  ;)
Ja kupowałam najzwyklejsza ziemię z Castoramy do wybiegu i było super  :) Nie dodawałam gliny ani piasku bo nie było potrzebny  ;)
To zależy raz wypróbuj ziemię z gliną i piaskiem a za miesiąc czy dwa, przy następnym sprzątaniu samą ziemie, sama wybierzesz  ;) 
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #24 dnia: 21.01.2013, 21:21:23 pm »
Właśnie do Castoramy się przy zakupach wybiorę :] wielkie dzięki za rady!

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #25 dnia: 24.01.2013, 18:45:38 pm »
Ferdek :] już w pełni zaaklimatyzowany^^ w sumie chyba szybko poszło :) pięknie je, kąpie się, buszuje po terra (najbardziej lubi sie wspindrać), grzeje pod lampką. A dzisiaj spróbowałam mu dać z ręki jeden kiełek rzeżuchy i zjadł bez problemu, choć dzisiejszego dnia głównie śpi (no ale w końcu zima i ile można wariować) :)
Przesyłam obiecane zdjecia, robione telefonem więc kolory i jakość nie zachwycają..

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #26 dnia: 24.01.2013, 18:56:38 pm »
Super ten Twój Ferdek:-*
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #27 dnia: 24.01.2013, 19:20:23 pm »
"wygląda" z tego terra tak samo jak mój :D Śliczniutki jest <3
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #28 dnia: 24.01.2013, 19:26:22 pm »
Boski zółw  ;D
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Ferdek :]
« Odpowiedź #29 dnia: 24.01.2013, 19:37:39 pm »
Dziękuję bardzo :) słodziak z niego taki że nie moge oczu oderwać^^ (szkoda że oczy mi się tak nie kleją do notatek- sesja tuż tuż..No ale książki nie mają z nim szans! :D :P)