Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:25:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Franek  (Przeczytany 8359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline biedronka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Franek
« Odpowiedź #30 dnia: 21.01.2014, 10:37:58 am »
Dziękuje za radę.
Co do drewienek to kiedyś miały być tylko w doniczce, w której zdarza się Frankowi sypiać ale później je poroznosił a całe terra, próbowałam je usunąć ale wszystkiego nie udało mi się wyskubać, zwłaszcza z trawy  :(
Ale już wiem że drewienka to nie był trafiony pomysł, teraz żółw ma liście w kryjówce. Dziś zauważyłam że talerz z jedzeniem- suszki, też traktuje jako element ozdobny i nawet nie myśli ich jeść  :(

Offline biedronka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Franek
« Odpowiedź #31 dnia: 27.03.2014, 20:08:09 pm »
Właśnie skończyłam porządki na balkonie, kwiatki przedadzone, trawa przycięta, miejscami zasiałam nową. Najwyższy czas.
Dzięki sprzyjającej pogodzie skorupiak coraz częściej ląduje na dzień na balkonie, a dzięki słoneczku coraz badziej psoci - ostatnio próbuje się podkopać pod doniczkę, a że w końcu udało mi się kupić porządną ceramiczną, nie jest to takie proste jak z doniczką w terrarium domowym.
Wiosna u nas na całego, pierwszy bratek pożarty, na balkonie powoli brakuje miejsca na roślinki, w tym roku zasiałam sporo różnych kwiatów i rukole, która o dziwno wzeszła. Udało mi się też dostać hibiskus, na który polowałam od zeszłego roku i pelargonie- żółw może ją jeść?
Szykuje się wypas na całego  :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Franek
« Odpowiedź #32 dnia: 27.03.2014, 21:13:14 pm »
Pięknu jest! ;D
Może jeść, ale jako część zróżnicowanej diety. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z