Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:57:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Andrzela  (Przeczytany 18878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczy1982

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Andrzela
« dnia: 24.11.2014, 23:12:39 pm »
Witam
Dopiero odkryłem to forum chociaż mojego żółwia mam już pewnie z 15 lat (tak mi się wydaje). W ogóle ciężko stwierdzić ile ona ma lat.
Kupił mi go Tata na prezent. Od tego czasu jestem wielkim miłośnikiem tych zwierząt.
Przez długi czas żółwica nie miała Imienia ale moja żona po jednym spojrzeniu wiedziała że to jest Andrzela :)
Generalnie latem spędza bardzo dużo czasu na działce. Od tego roku jej warunki się poprawią i wybieg będzie już całodzienny. Zastanawiam się tylko jak to zrobić, żeby koty nie miały na nią ochoty albo jakiś złodziej. Dlatego raczej będzie wypuszczana pod obecność domowników.
Pamiętam, jak go wybierałem w sklepie w akwarium była "góra żółwi", jeden na drugiego wchodził. Kosztowały w porównaniu z dzisiejszymi cenami grosze i każdy dzieciak miał prawie żółwia. Dobrze, że to się zmieniło. Wybrałem oczywiście tego na samej górze.
Poniżej kilka zdjęć:




A tutaj wspinaczka, którą Andrzela uwielbia. W ogóle trzeba ją cały czas pilnować bo pokonuje każde przeszkody :)
https://www.youtube.com/watch?v=wC9WniJXN6c&feature=youtu.be
Spacer:
https://www.youtube.com/watch?v=0qwGOepZe2I&feature=youtu.be
« Ostatnia zmiana: 24.11.2014, 23:15:34 pm wysłana przez kaczy1982 »

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Andrzela
« Odpowiedź #1 dnia: 25.11.2014, 01:06:29 am »
Nieźle zasuwa :) Wybieg trzeba porządnie zabezpieczyć na przyszły rok przed ucieczką - zarówno górą jak i dołem - stepowce nieźle kopią ;)
Mieszkasz w domku czy bloku? Jeśli w bloku, a żółwica jest wypuszczana na działkę tylko jak się tam wybieracie, to może masz balkon? Warto byłoby pomyśleć wtedy o wybiegu na balkonie.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Andrzela
« Odpowiedź #2 dnia: 25.11.2014, 09:59:01 am »
Koty, jak koty, gorzej pies potrafi żółwia "załatwić".
Wybieg trzeba zabezpieczyć - wkopać ogrodzenie z 30 cm w ziemię i całość od góry szczelnie przekryć siatką.
Myślę, że też dobrym rozwiązaniem są woliery dla ptaków siatkowe. Spód z siatki można wkopać w ziemię. Siatka jest stalowa o cienkich oczkach to się nawet sroka do żółwia nie dostanie. Natomiast i tak raczej go tam samego na kilka dni zostawiać nie należy - chyba że macie na tej działce jakiegoś sąsiada, co mógły żółwiowi dać coś jeść i "rzucić okiem" na niego.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ