Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:34:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Frania i Fela  (Przeczytany 50273 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #30 dnia: 24.08.2013, 09:00:53 am »
Perełeczka napisała trafnie. Ja postąpiłabym identycznie! Nikt Ci w łodzi nie pomoże. Została Ci końcówka wakacji. Wykorzystaj to! A Was forumowiczów z Warszawy proszę o pomoc w zaistniałej sytuacji. Może KTOŚ mógłby pomóc naszej Oliwce?  :'(

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #31 dnia: 24.08.2013, 09:07:13 am »
Wege?
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #32 dnia: 24.08.2013, 09:17:08 am »
O NIM samym pomyślałam...

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #33 dnia: 24.08.2013, 09:20:54 am »
Zaraz pw mu wyślę.
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #34 dnia: 24.08.2013, 10:04:59 am »
    Oliwko jak dla mnie wygląda to źle, u mnie Strzałka tak wyglądała jak nie dało się jej już uratować,najpierw 1 oko a jak dojdzie jeszcze drugie to już może być za późno. Działaj i to szybko, bo tylko dobry specjalista od gadów pomoże tutaj, zwłaszcza, że to drugie oczko też dobrze nie wróży. To naprawdę nie żarty już, ja bym zadzwoniła do dr Maluty, umówić się konkretnie żeby na Ciebie czekała i pakowała żółwia w pociąg i do Warszawy, to tylko 100km od Ciebie, maksymalnie 2 godzinki pociągiem.Jak sama sobie nie poradzisz to rodzice w pociąg Cię niech wsadzą a w Warszawie jest z forum kilka osób i jak z nimi się skontaktujesz na priv to na pewno ktoś Ci pomoże, przecież wszyscy wiemy jak dbasz o swoje gady i na pewno ktoś ze stolicy mógłby Cię z dworca odebrać i pomóc dotrzeć do Pani Maluty lub ktoś kto zna stolicę z rodziny niech z Tobą pojedzie. Nawet tymczasowo jeśli żółwik miałby dochodzić przez kilka dni na leki do weterynarza to może pomocnik adopcyjny lub ktoś z forum z Warszawy mógłby na ten czas u siebie mieć Twoją gadzinkę. Sprawa jest naprawdę pilna, nie czekaj aż drugie oko będzie w takim stanie jak pierwszebo może być wtedy za późno :(  RATUJ GADZINKĘ, PRZED CIERPIENIEM CHOĆBY W PONIEDZIAŁEK JADĄC JUŻ DO PANI MALUTY, TU CZAS MA NAJWIĘKSZE ZNACZENIE BO JEST ŹLE. Trzymam za Ciebie i żółwika kciuki, obyś szybko trafiła do specjalisty i uratowała żółwią istotkę

O Boże  :'(
Siedzę i ryczę, ale muszę działać!

Najpierw w poniedziałek pojadę autobusem do Tego Tomasza Jóźwika skoro dr. wilk go poleciła to musi się znać!

Tomasz Jóźwik - lekarz weterynarii, absolwent (2006) Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie. Od 2006 roku pracuje w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi na stanowisku lekarza weterynarii. Posiada również kilkuletnie doświadczenie w lecznictwie  małych zwierząt zdobyte podczas pracy w wiodących łódzkich Przychodniach. Członek American Association of Zoo Veterinarians (AAZV). Obecnie w trakcie specjalizacji z zakresu Rozrodu Zwierząt na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie oraz z zakresu chorób zwierząt nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Zajmuje się interną psów, chirurgią miękką, rozrodem,parazytologią a przede wszystkim leczeniem zwierząt nieudomowionych i egzotycznych ( ptaków, gadów, drobnnych ssaków i innych).

Fela jest średnio aktywna, ugryzie tylko wtedy kiedy będę jej trzymała listka pod nosem 15 minut.
Trzymajcie za mnie kciuki, ona musi wyzdrowieć!!!!  :'(
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #35 dnia: 24.08.2013, 10:27:48 am »
Trzymamy!
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #36 dnia: 24.08.2013, 10:42:18 am »
Oliwko nie płacz, bo nie masz narazie ku temu powodów. Nie wiesz, co jest Feli więc nie można się zamartwiać na zapas. Poczekaj na wizytę weta - diagnozę i leczenie :)będzie dobrze, bo musi być dobrze :)

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #37 dnia: 24.08.2013, 11:11:53 am »
Tak Oliwko, musisz działać i to natychmiast, ja z własnego doświadczenia wiem, że choroby oczu nie można bagatelizować i domowymi ziołami samemu leczyć. Jak widzisz, że coś się dzieje to znaczy buty na nogi ;) i szybki bieg z gadem po pomoc i to najlepiej do specjalistów od gadów takich jak dr Wilk czy Maluta. Bo dla nas chore oko to zmartwienie, płacz a dla zwierzaka ostry ból, ja widziałam mimo pomocy weta jak odchodzi moja mała Strzałka, nie pozwól żeby Twoje maleństwo podzieliło ten smutny los :( Iść możesz do tego pana ale w poniedziałek lepiej dzwoń i umów się na wizytę w Warszawie, proś o pomoc osoby z Warszawy, wszyscy kochamy żółwie i na pewno wspomniany wege lub ktoś inny pomoże. My pisząc rady nie uleczymy Ci żółwika, możemy tylko radzić i prosić Cię o szybka reakcję, zwłaszcza, że to koniec wakacji i przed Tobą znów szkoła. Lepiej zacząć ten rok szkolny z wyleczonym żółwiem niż martwić się czy zdechnie albo jak długo będzie się męczyć. Widzisz sama jak się męczy i każdego dnia powoli będzie niestety jego chęć i wola życia mniejsza przez chorobę. Nie płacz Kochana, tylko masz weekend na organizację wyprawy do stolicy, działaj pisz do osób z Warszawy, wszyscy wiedzą, że nie jesteś pełnoletnia nie znasz miasta i Ci pomogą . Jesteś cenioną osobą na forum, masz dużą wiedzę o żółwiach więc tym bardziej możesz liczyć na pomoc. Jak co to pisz do mnie nawet na priv lub fb też jestem.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #38 dnia: 24.08.2013, 11:23:17 am »
Bardzo chciałabym jechać do Warszawy ale nie wiem czy dam radę.
Najpierw pojadę do tego weta z Łodzi i zobaczymy...
Podróż do Warszawy nie zależy ode mnie..
Wiem ze moi rodzice wzięli by wolne ale nie mogą.

Choćbym zdarła z siebie skórę nie wiem czy dam radę choć bardzo bym chciała...  :(

napisałam 2 wiadomości do dr. Maluty i bezpośrednio do gabinetu Oazy ale nadal Nie dostałam odpowiedzi!
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #39 dnia: 24.08.2013, 11:40:57 am »
Ja bym zadzwoniła, Maluta jest tak zarobiona, że pewnie nie ma czasu na maila spojrzeć.

I przestańcie tak złowróżyć! to, że jeden żółw odszedł przez chorobę i miał PODOBNE objawy to nie znaczy że Felci tez coś tak poważnego dolega. Oliwka głupia nie jest i wie, że trzeba jak najszybciej iść do weta. Nie ma co Oliwki straszyć jakimiś czarnymi scenariuszami Perełeczka. wiem ,ze przezywasz stratę żółwia ale takie słowa wcale nie pomagają Felci i Oliwce.

Oliwko wiesz,że jak będzie trzeba to pojadę z Tobą i Felcią do weta :* Nie mam za bardzo jak wziąć małą na tymczas jak by potrzebowała być "na odchodne" ale w oazie można zostawić skorupkę w szpitalu.

A Mała może jest mniej aktywna bo wcale ciepło nie jest..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #40 dnia: 24.08.2013, 11:50:48 am »
Dziękuję Wam Wszystkim ze się tak angażujecie! To wspaniale z Waszej strony..  :-*

Minka dziękuje, rozumiem.
Zobaczymy co będzie po pierwszej wizycie u weta w łodzi, nie chcę wynosić pochopnych wniosków na jego temat.

Ehh Frania już wyszła z norki i zaczęła jeść a Felcia nadal w kryjówce i śpi..
Może wykąpać ją teraz w ciepłej wodzie ?
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #41 dnia: 24.08.2013, 13:27:29 pm »
Oliwko, jeśli z tym wyjazdem to naprawdę wyższa szkoła jazdy to skoro dr Wilk poleciła Ci swojego kolegę możesz spróbować. Ja teraz przy zwykłym odrobaczaniu mojego lamparta sprawdziłam sobie Panią wet w taki sposób, poszłam z kałem i wypytałam o szereg rzeczy dotyczących odrobaczenia oraz warunków trzymania, wymagań, żywienia tego gatunku. Po odpowiedziach weterynarza zorientujesz się czy ma wiedzę i zaufasz lekarzowi. Mam nadzieję, że tak się stanie ;)Możesz też powiedzieć, że przysyła Cię Pani Kasia Wilk to jak sam nie będzie pewien diagnozy to skontaktuje się właśnie z nią. Jeśli chodzi o odpowiedzi na maile to weterynarze, którzy mają dobrą opinię niestety czasu nie mają chyba zbyt wiele na odpisywanie nam. Mi też kiedyś Pani weterynarz nie odpisała, jeśli się nie zadzwoni i nie poprosi o rozmowę to te maile bez odpowiedzi zostają, tu trzeba anielską cierpliwość mieć <angel> Spróbuj w poniedziałek z tym Panem poleconym bo może się okazać, że mimo złego wyglądu oka to szybciutko powróci do formy. A jeśli o samo zachowanie żółwika chodzi to może być spowodowane tym klimatem naszym. Częste zmiany ciśnienia, zmiany aury nie rozpieszczają nas więc co dopiero nasze gadziny mają powiedzieć. Ja zauważam, że żółw jest lepszy niż barometr jak ma nastrój depresyjny, śpi i łazi otępiały to znaczy, że pogoda się szykuje w dzień do niczego, pochmurna i deszczowa a kiedy jest żwawy to na niebie słońce. Dziś raczej super fajnie nie jest więc i żółwia nastrój do psot nie trzyma.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #42 dnia: 24.08.2013, 13:32:42 pm »
Fela się obudziła ale teraz oba oczka są opuchnięte   :'(
Fela właśnie się kąpie, drugie oczko które wyglądało lepiej wygląda gorzej  :'(

Słuchajcie pójdę może jeszcze dziś do mojego weta do żyrafy będę miała kilka opinii co wy na to? :(
 

Dodano 24.08.2013, 13:33:25 pm
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #43 dnia: 24.08.2013, 16:49:14 pm »
No nie zaszkodzi jak pójdziesz. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Frania i Fela
« Odpowiedź #44 dnia: 24.08.2013, 18:05:21 pm »
Perełeczka napisała wiele cennych rad! Absolutnie nie odebrałam jej wypowiedzi jako straszenie! Niestety moim przypadku było podobnie. Może dlatego tak bardzo zaangażowałam się w Twoją sytuację i bardzo ją przeżywam! Lulka również zaczęła mieć problem z oczkami. Później spadła jej aktywność, przestała jeść...  :'( Oczywiście w tym przypadku może być inaczej i trzymam kciuki żeby tak się stało... Niestety nauczona smutnym doświadczeniem wiem, że tu potrzebna jest pomoc specjalisty, szybka diagnoza i leczenie! Dlatego nie zwlekaj. Każdy dzień zwłoki działa na Twoją niekorzyść.