Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:05:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jakie imię i jaki dom  (Przeczytany 14078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jakie imię i jaki dom
« Odpowiedź #15 dnia: 16.02.2010, 19:51:58 pm »
Pazurek ma coraz ładniejszy dom.Jest coraz żywszy.Będziesz Go obserwować,to się okaże co lubi robić w terrarium.Narazie się cieszy z lamp,kryjówki,jedzenia.I super.My z Nim się cieszymy bardzo.Nie ma co na siłę.Dużo się napracowałaś,to cenne.Bardzo kibicuję Tobie i Pazurkowi i trzymam mocno kciuki za Niego i Jego zdrówko.
Nawet twoje terrarium jest lepsze,bo jest większe, przestrzenne.Ja już tego w tym nie uzyskam.
Pozdrawiam Cię serdecznie  :)
Alicja

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Jakie imię i jaki dom
« Odpowiedź #16 dnia: 16.02.2010, 20:05:46 pm »
super terrarium, piękny wystrój no i żółwi piękny ;D, miałaś racje tak go nazywając! cudo :D
pozdrawiają hela i parys

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jakie imię i jaki dom
« Odpowiedź #17 dnia: 16.02.2010, 20:09:17 pm »
Dziękuję bardzo  :)
Pozdrawiam
Alicja

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Jakie imię i jaki dom
« Odpowiedź #18 dnia: 16.03.2010, 20:32:47 pm »
Ala, ja już dawno miałam ci coś napisać, ale zapominałam, a teraz to nawet nie wiem, czy w dobrym miejscu z tym jestem.  :)

Ale chciałam powiedzieć, że takie żółwie, jak Ty masz, to powinny codzień mieć do jedzenia (oprócz świeżych) także suszone liście i siano. Czyli przez cały rok, a nie tylko w zimie. Jest to u nich naturalne pożywienie przez prawie cały rok. Jeśli Twoja Piękna jeszcze tego nie wie, to daj jej to i wytłumacz, że tak trzeba.



Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jakie imię i jaki dom
« Odpowiedź #19 dnia: 16.03.2010, 21:10:10 pm »
Basiu ma codziennie wyobraź sobie ,bo ja suszyłam ogrodowe skarby, ale że bez doświadczenia to robiłam, pierwszy raz ( poukładałam ściereczki na szafach i ekstra się ususzyły , ale mogłam też ściereczkami nakryć , żeby tak kurz nie osiadał )  :D I tego już Jej nie odważyłam się dawać. Bo pomyślałam, że może być niezbyt zdrowe.
Więc takie wielkie pudło z suszami Zuzala przyjechało i Ona tego to nie jest w stanie przejeść  :D Ma to non stop położone w terrarium. Jak zdrepta, może i zjada to dokładam uparcie.
Sianko też ma , jakieś górskie ,czy coś takiego. Gorzej z tym tłumaczeniem,że to bardzo dobre !
Basiu , a te suszone liście to mniszek,poziomka,malina ,truskawka,babka. Jak pięknie pachną... Będzie ?
I myślisz, że na wybieg też trzeba będzie Jej dawać ? Hm...
Jeszcze wybieg i terrarium  2 razy większe by pasowało - ale teraz to nie do końca wiem w jakim klimacie to ma być ...
Alicja

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Jakie imię i jaki dom
« Odpowiedź #20 dnia: 06.09.2010, 18:58:15 pm »
Jej imię świetnie odzwierciedla to jaka jest. Jest piekna!
TUPTUŚ