Żółwie lądowe > Żółwie stepowe

Kubusia

(1/6) > >>

crypto:

wrzucam taka fotke bo sie spiesze, potem ją zmniejsze, a tak w ogóle to pożycze aparat i zrobie inne zdjecia, bo te z wakacji jednak przepadły, ale czy ten zółw jakos nieprawidłowo wyglada z przodu ?:)

Bartek:
Jak dla mnie to pancerzy mi się nie podoba, głowa a raczej „skóra” gada zaniedbana i oczy chyba opuchnięte. Powiedz, że nie trzymasz je/jego na ziemi?

crypto:
hm to zdjecie jest stare, wlasciwie z wakacji, hm nie wiem co rozumiesz przez pojecie ziemia, przez cale wakacje byla na balkonie, na sztucznej trawie, bo NIESTETY nie mam mozliwości umieszczenia duzego terarrium w mieszkaniu (a ta cerata to tylko na jedzenie zeby łatwo zmywac ) oczy zawsze takie miala,czyli od 12 lat, zauwazyla bym najmniejsza zmiane, a jesli chodzi o skóre to jak poprawic jej stan? mozliwe ze jest troche przesuszona

crypto:
to jest kilka zdjec, jak widac pancerz niby jest krzywo z jednej strony ale reszta jest okey... i to juz powstalo zanim jadl kocia karme, zywilam go wtedy , mleczem i warzywami (tak bylo w ksiazce napisane :P )



Beata:
Żółw nie wygląda najgorzej ale szczególnie dobrze też nie jest. Listwa rogowa jest przerośnięta no i ta skórka faktycznie się coś łuszczy - za niska wilgotność.
Jak mówiłam żółw potrafi się długo trzymać ale ten stan nie trwa wiecznie, w dodatku są osobniki zwyczajnie silniejsze i słabsze, jedne chorują później u innych choroby objawiają się szybciej. Uwierz że ta kocia karma rąbie mu nerki i wątrobę i odstaw ją zanim będzie za późno.

Jeśli możesz w lecie trzymać żółwia na balkonie na podłożu z darni (nawet takiej sztucznej) to dobrze, oczywiście pod warunkiem że taka sztuczna trawa nie jest "doprawiana" jakimiś chemikaliami.

Martwią mnie jednak jego nóżki, nie widać dokładnie ale ich ustawienie sugeruje że może stawiać je niezbyt prosto.

Mlecz jest okej byle by nie był podawany w kółko bo żółw musi jeść różnorodne rośliny. Warzywa - tylko niektóre i nie często. A najlepiej samo ziele - tak żółwie jedzą na stepach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej