Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:46:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Leon  (Przeczytany 6785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czmiel87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Leon
« dnia: 20.11.2014, 12:38:36 pm »
Witam,

Od 3 m-cy jestem w posiadaniu żółwia stepowego o imieniu Leon. Leon został zakupiony w sklepie zoologicznym
w Białymstoku. Niestety po dłuższym pobycie na forum, wszystkie informacje jakie tam otrzymałem odnośnie opieki nad żółwiem okazały się nieprawdziwe. Karmienie sałatą. podłoże z trocin, wcisnęli mi witaminy chcieli sprzedać jakieś olejki na skorupkę itp. Na szczęście w porę się ogarnąłem i trafiłem tutaj  :) Leon odrzywia się mleczami, babką, koniczyną, rukolą itd. Przed nadejściem zimy zdążyłem zrobić spore zapasy i nasuszyłem trochę jedzonka, niestety na razie żółwik nie chce na to patrzeć. Leon w tej chwili śmiga po podłożu kokosowym, ale już jestem w trakcie przygotowywania podłoża z ziemi. Wrzucam kilka fotek Leosia:) wiem ze to chyba jeszcze za wcześnie Leon według Cites ma około 3 lat ale może ktoś mi powie czy to Leon czy Leonowa :) zimować go w tym roku nie będę za bardzo się boję myślę ze z waszą pomocą za rok się uda.
Pozdrowienia od Leona :D

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Leon
« Odpowiedź #1 dnia: 20.11.2014, 16:22:07 pm »
Witaj :)
Fajny maluch, dobrze że tu trafiłeś i wiesz już jak się nim opiekować :) czy mógłbyś wrzucić zdjęcia całego jego lokum i opisać wymiary?
Z określeniem płci jeszcze ciężko, na chwilę obecną bardziej mi jednak wygląda na samiczkę.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Leon
« Odpowiedź #2 dnia: 20.11.2014, 16:54:07 pm »
Witaj! ;D
Super, że przemyślałeś zakup żółwia. :) Do jedzenia się przyzwyczai, nie dawaj mu nic innego oprócz zielska to zacznie jeść. ;)
Póki co nie można w 100% określić płci żółwika, ale również wygląda mi na Leonię. <angel> Czekamy na więcej zdjęć!
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline czmiel87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Leon
« Odpowiedź #3 dnia: 20.11.2014, 19:42:55 pm »
wymiary to 40x120 jak zrobie podłoże z ziemi to podrzucę fotki :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Leon
« Odpowiedź #4 dnia: 20.11.2014, 20:54:40 pm »
Śliczny gadziorek..:)
Dla malucha wielkość terra w porządku, wymień tylko koniecznie te czipsy na ziemię z gliną i daj tego podłoża z 15 cm, żeby sobie mógł pokopać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ