Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:15:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Michał  (Przeczytany 24357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gebam

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Michał
« dnia: 29.06.2015, 20:56:16 pm »
Cześć, chciałem przedstawić wszystkim Michała. Został on zakupiony jako prezent dla mojej córeczki(9 lat),ale zafascynował mnie od razu i tak odkryłem w sobie nową pasję.
Michał wykluł się w sierpniu 2014, a imię dostał po hodowcy, u którego przyszedł na świat,tak zdecydowała jego dziewięcio-letnia pani,jak by się okazało, że to samiczka dużego kłopotu ze zmianą imienia nie będzie :)
Michał mieszka w terrarium o wymiarach 70x60x40,jako podłoże ma darń o grubości od 15 do 25 cm, na której rośnie trawa i koniczyna, grzeje się pod lustrzanką 60 W i UVB 10.0 25 W , kryjówka z kamieni, tylko nad basenikiem musimy pomyśleć(na razie plastikowa nakrętka musi mu wystarczyć) nie mamy jeszcze wybiegu w ogrodzie ale to się wkrótce zmieni. Apetyt ma ogromny, choć staram się , żeby za wiele nie jadł,
za to dość różnorodnie(mniszek,liście i kwiaty, babka, koniczyna, płatki dzikiej róży, liście porzeczki, winogron i szukamy dalej nowych smaków).Słonko na razie tylko w weekend, bo ja pracuję do 18,19 i boję się, że bez wybiegu moja córcia mogłaby go zgubić.
Michał jest u nas dopiero tydzień i póki co, chyba ma się dobrze, dużo się rusza, chętnie je, wstaje i zasypia o stałych porach. Mam nadzieję , że taki stan rzeczy będzie się utrzymywał.Życzcie nam powodzenia i szczęścia jako nowicjuszom, a my obiecujemy, że będziemy się starać.

Offline Magnvs

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Michał
« Odpowiedź #1 dnia: 29.06.2015, 21:14:22 pm »
Gratuluję wspaniałego Greka ;D
mam nadzieję że nie długo zamieścisz kolejne zdjęcia i Michał będzie się prawidłowo rozwijać.
Jedynie co mogę od siebie zasugerować to delikatnie powiększyć terrarium aby miał gdzie chodzić gdyż zbyt mało miejsca może wprowadzić go w stan apatyczny. Podawaj maluchowi dużo wapnia gdyż jest to bardzo ważne na początku rozwoju.

Offline gebam

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Michał
« Odpowiedź #2 dnia: 29.06.2015, 21:43:29 pm »
Dziękujemy, z tym, że Michał to stepowy Polak, mimo to miło nam bardzo.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Michał
« Odpowiedź #3 dnia: 29.06.2015, 22:08:05 pm »
Witajcie!
Myślę, że Michał teraz nie pogardziłby wybiegiem zewnętrznym. ;) Prawdziwe słońce jest mu potrzebne do prawidłowego rozwoju. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Michał
« Odpowiedź #4 dnia: 30.06.2015, 09:39:35 am »
Bardzo fajnie to wygląda :) Jednak uparcie będę powtarzać jak ważna jest wyższa wilgotność dla młodych żółwi. Basenik jest konieczny na już, bo młode mają większe zapotrzebowanie na wodę - może to być zwykła podstawka pod doniczkę wkopana w ziemię, najlepiej ceramiczna bo jest cięższa i żółw nie będzie jej przewracał. Wyższa wilgotność powietrza ma duży wpływ na gładki przyrost skorupy - jest jednym z czynników zapobiegających tworzeniu się piramidek. W terrarium otwartym od góry ciężko utrzymać wilgotność, dlatego część polecam przykryć czymś od góry. Niestety pojawia się wtedy problem wentylacji - i tu widać minus terrarium ze szkła. W drewnie łatwo wywiercić otwory wentylacyjne (muszą być po jednej stronie na dole, po przeciwnej u góry). W szkle też jest to wykonalne, ale musi to zrobić szklarz.

Ogólnie duży plus, dobre podłoże i dieta, ogólnie wystrój pasuje mi do żółwia stepowego :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Michał
« Odpowiedź #5 dnia: 30.06.2015, 10:23:51 am »
Bardzo ładny maluszek..:) Tero też mu fajnie urządziliście.

Na jednym zdjęciu widzę żółwika wapiennego - to nie jest dobre źródło wapnia. Dla ozdoby żółwik może zostać, ale jedzenie posypuj gadzinie startą sepią.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline to_ja

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 4
Odp: Michał
« Odpowiedź #6 dnia: 30.06.2015, 16:58:51 pm »
Michaś jest śliczny  :) Życzę powodzenia w hodowli  :)

Offline gebam

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Michał
« Odpowiedź #7 dnia: 30.06.2015, 21:26:32 pm »
Dziękuje wam za miłe komy.

Ankan- sepię kupimy mu dopiero w weekend bo mam pracę taką ,że pokrywa się z godz. pracy sklepów zoo. wyczytałem, że te żółwiki wapienne nie są dobre, ze względu na skład chemiczny ,który umożliwia formowanie takich figurek.
Doru- Michałek ma miseczkę z wodą i z niej korzysta, myślimy nad basenikiem ze względów estetycznych, Moja córcia codziennie rano wymienia wodę w miseczce na świeżą a ja co wieczór podlewam darń ok1 litrem wody . Terro jest z plexy więc wywiercę z łatwością otwory wentylacyjne.
 Na jednym ze zdjęć widać na skorupie takie białe wzorki czasem są to kółeczka , wiecie może co to jest?trochę mnie to martwi

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Michał
« Odpowiedź #8 dnia: 01.07.2015, 10:22:53 am »
Takie białe kółka się często pojawiają jak żółwik szybko rośnie. To nic takiego. Z czasem przyrost mu ściemnieje i to zniknie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Michał
« Odpowiedź #9 dnia: 01.07.2015, 13:00:27 pm »
A jak będzie z tym wybiegiem? :D
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline gebam

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Michał
« Odpowiedź #10 dnia: 01.07.2015, 22:20:05 pm »
wybieg na pewno będzie tylko muszę trochę pozbierać kasiurki.w weekend zbuduje coś tymczasowego na balkonie

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Michał
« Odpowiedź #11 dnia: 02.07.2015, 09:57:47 am »
Tak cieplutko, że szkoda żółwia kisić pod żarówkami. On malutki jest to możesz mu wybieg choćby w dużej kastrze budowlanej urządzić - to raptem 20 zł kosztuje w markecie budowlanym.
A na razie to ja bym go wystawiła na zewnątrz nawet w tym terro "domowym".
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Michał
« Odpowiedź #12 dnia: 02.07.2015, 14:31:18 pm »
Super! :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline gebam

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Michał
« Odpowiedź #13 dnia: 02.07.2015, 22:10:24 pm »
Tymczasowo Michał będzie miał wybieg ze skrzyni paletowej (dzisiaj zdobyłem) ale do soboty musi wytrzymać pod żarówkami. jutro pojadę na złom poszukać jakiejś siatki, chcę uchronić małego gada przed zwierzętami z wolności ,sroki, kuny, koty pełno tu tego.No  i też nie mogę się doczekać, nie będzie musiał siedzieć na balkonie, gdzie dla mnie za mało miejsca.
 

Dodano 02.07.2015, 22:32:02 pm
zapomniałem dodać, że terro domowe jest za ciężkie i nie dźwignę go nawet.
« Ostatnia zmiana: 02.07.2015, 22:32:02 pm wysłana przez gebam »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Michał
« Odpowiedź #14 dnia: 03.07.2015, 09:42:54 am »
A to w ogrodzie ten wybieg będzie?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ