Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.03.2024, 06:21:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój Michaś :)  (Przeczytany 8171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzik12

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Mój Michaś :)
« dnia: 16.11.2015, 22:40:24 pm »
Witam wszystkich!

Od nie całego roku mam żółwia ktorego znalazlam na ulicy. Mam z nim problem( przynajmiej ja uważam ze to problem bo sie martwie o niego)
Od nie dawna zauważyłam ze czasem po nim chodzą takie białe jak by muszki. Martwi mnie to bo niewiem co to jest. Michaś je normalnie, spi. Wydaje mi sie ze wszystko jest ok z jego zachowaniem. I martwi mnie jeszcze jedna rzecz ze od spodu odchodzą mu "kawałki " skorupy.
Prosze o jakies rady. Pozdrawiam :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój Michaś :)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.11.2015, 10:07:45 am »
Po pierwsze napisz jakiego gat. żółwia masz. Po drugie wstaw jakieś fotki (żółwia i terro) - na podstawie tak skromnego opisu jaki zamieściłaś ciężko coś wywnioskować. Na pewno ani odchodzący płatami plastron ani robaki łażące masowo po żółwiu są objawem do niepokoju.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline veltaxio

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 2
Odp: Mój Michaś :)
« Odpowiedź #2 dnia: 18.11.2015, 08:22:23 am »
Czy jest jakis problem zeby odrazu uderzyc do weterynarza po zaobserwowaniu takich objawow ?

moze w skorupe wdal sie grzyb i stad te odpadajace fragmenty platronu, robaki.. jak czesto go kapiesz.. wrzuc fotki.. ale nie chce mi sie wierzyc ze golym okiem nie widzisz ze cos z zolwiem jest nie tak.. w takim wypadku lepszym wyjsciem bedzie jednak wet.. odrobaczalas go po znalezieniu ? Mial kontakt jakikolwiek z nim po znalezieniu ?
« Ostatnia zmiana: 18.11.2015, 08:24:16 am wysłana przez veltaxio »