Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 07:34:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój pączuś:)  (Przeczytany 4346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrianokleja1993

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Mój pączuś:)
« dnia: 08.10.2010, 10:59:13 am »
Witam!
Chciałem się podzielić bardzo wesoło nowiną a mianowicie po dość długim czekaniu w końcu wczoraj dostałem żółwia stepowego, i pierwsze wrażenie zrobił na mnie bardzo dobre! Chciałem się was poradzić czy z nim jest wszystko porządku bo to,że ma przerośnięty dziób i za długie pazury to wiem ale chodzi mi  czy z oczami wszystko porządku! I tak ogóle to chciałbym się upewnić czy jest to na pewno samica (tak twierdził poprzedni właściciel)!
Linki do zdjęć:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14b66f13b48bfd5e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a1726d8301ff58e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11ae5f49a2a4730b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4803a7681b4576fe.html

Na którymś ze zdjęć widać że żółw ma tak jak by zapadniętą do tyłu skorupę, to chyba brak uvb i właściwego żywienia!
A i jeszcze jedno co mnie bardzo cieszy, myślałem, że żółwia będzie ciężko przyzwyczaić do właściwego jedzenia ja dzisiaj rano wstaje a on wszystko zjadł co mu dałem na wieczór! U poprzedniego właściciela jadł Sałatę i pomidora +jeszcze jakieś inne dodatki które mu nie służyły, i żółw niema miękkiej skorupy tylko jest twarda! A terrarium narazie nie pokaże bo żółw w nim będzie siedział tylko do czwartku bo będę robił nowe z bratem  wymiary noweg terrarium 140długość,60 szerokość, 40 wysokość! Myślicie, że w tym nowym bedą mogły być jak cos dwie samice takie jak mam tą (chodzi mi o wielkosć)?
Jeżeli założyłem post  nie w tym dziale to proszę o przeniesienie:):)
Dziękuje wszystkim którzy mi pomagali we wcześniejszych wątkach!
Pozdrawiam Adrian

 

Dodano 08.10.2010, 12:40:12 pm
Chciałem jeszcz zapytać wiem, zę to nie w tym wątku ale chciałem do jednego podłaczyc, w tym roku niemoge go zimować bo nie był u weterynarza i niewiem jak jest  z jego stanem zdrowia?
Dodam, że pączuś ma 18cm długości 15szerokosći przy wadze 1,30kg:)
A do zimowania to mam odpowiedni gararz a nawet dwa bo jeden przy domu ktury jest ogrzewany ale i tak jest tam mała temperatura a drugi blaszany stoi na podwórku nieogrzewany i tam jest juz dużo niższa temperatura niz w tym przy domu!
Bardzo prosze o odpowiedzi:)
« Ostatnia zmiana: 08.10.2010, 12:40:12 pm wysłana przez adrianokleja1993 »

Offline Kasienka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Mój pączuś:)
« Odpowiedź #1 dnia: 08.10.2010, 18:30:00 pm »
Witam!
Fajny żółwik,ale najlepiej idz z nim do odpowiedniego weterynarza.
Widac po skorupce ze mial nie odpowiednia diete oraz naswietlanie.
Ma przerosniety dziobek.
Najlepiej wybierz sie z nim do weterynarza i uwazam ze terra takie wymiary jak napisales sa odpowiednie dla zolwika!
Napewno kształt skorupki nie zmienisz, ale mozna zapobiec dalszemu zniekształceniu, poprzez odpowiednie odżywianie i godne warunki do życia dla tego żółwika.
Myślę że w tym roku nie powinieneś zółwia zimować!!
Pozdrawiam, pisz ,dodawaj zdjęcia gadzinki:)
Kasienka

Offline adrianokleja1993

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Mój pączuś:)
« Odpowiedź #2 dnia: 08.10.2010, 18:40:22 pm »
A takie wymiary ja podałem to bedą sie nadawały dla dwóch żólwi samic?
A ile może kosztowac taka kontrola u weterynarza?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój pączuś:)
« Odpowiedź #3 dnia: 08.10.2010, 19:59:31 pm »
Widać, że żółwinka nie miała dobrych warunków - zapewne żyła na podlodze (ma zpadnięty tył i rozbudowany przód), jest też kiepsko ubarwiona - świetlówki UVB i slońca to też za często nie widziała..:(

Dla 2 tak dużych jak pączuś samic terro 140x60 będzie za małe. Jak planujesz jeszcze jednego żółwia podobnych gabarytów to od razu zrób jakieś 160-180x100-120.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline adrianokleja1993

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Mój pączuś:)
« Odpowiedź #4 dnia: 08.10.2010, 22:31:29 pm »
Tak Ankan ten żołw żył na podłodze przez 12 lat ale w lato był na wybiegu wiem to od poprzedniego własciciela!
 

Dodano 08.10.2010, 22:34:12 pm
Zapomniałem a tak wogóle to jest samica jak twierdzi dawny właściciel?
« Ostatnia zmiana: 08.10.2010, 22:34:12 pm wysłana przez adrianokleja1993 »

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mój pączuś:)
« Odpowiedź #5 dnia: 08.10.2010, 23:00:43 pm »
Adrian, ja się bardzo cieszę, że masz Pączusię, bo widzę, że i ty sie cieszysz, i że czekałeś bardzo.

Teraz weterynarz to nie ma tak dużo do zrobienia, bo jest jesień i trzeba sie cieszyć, że żólw je i że wygląda na zdrowego. Nie oczekuj teraz od niego za wiele, najwaznijesze zeby robił dobre kupy i siki. Musi mieć żarówkę z uvb i grzewczą. W ciągu października i listopada obserwuj go dobrze i odrobacz go już teraz. O zimowaniu pomyśl potem, gdzieś za 2 - 3 miesiące, albo i nie, bo nie jest łatwo ocenić z daleka. Wiosną i latem żólw ma być na słońcu. A jaka pleć, to poznasz po ogonie, albo wklej zdjęcie ogona.