Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 17:42:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żółwik :)  (Przeczytany 10527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #15 dnia: 27.10.2010, 17:01:52 pm »
dzieki za informacje, postaram sie jak najwiecej poczytac na forum i powoli zmieniac wszystko co najwazniejsze :)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #16 dnia: 28.10.2010, 09:35:30 am »
zzagaz, teraz późna jesień, nie zrażaj się jak zółw nie zechce jeść albo kupy robić, bo teraz takie zółwie śpią, a więc najważniejsze aby udało sie przetrzymać go do wiosny , a potem dać na słońce i do ciepła słonecznego. Trzeba kilku lat...do poprawy zdrowia, taka prawda. Ratuj go, i bądź cierpliwa.

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #17 dnia: 28.10.2010, 11:05:50 am »
Mam jeszcze pytanko, bo wiem ze zolwie sie zimuje, podejrzewam ze ten moj zolw przez cale 14 lat nie byl zimowany.. jak wy uwazacie czy bylby sens w przyszlosci go zimowac czy nie>
Bede rozmawiac z Pania dr Wilk i ona mi pewnie powie i odrazu wypytam o wszystko... Kolezanka jeszcze stwierdzila ze moze miec wybite stawy :(:( ehh zal mi tego mojego maluszka... :(:( Mam cicha nadzieje ze lekarka jutro powie mi ze jest szansa go uratowac..
Trzymajcie kciuki kochani..

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #18 dnia: 28.10.2010, 11:59:25 am »
jak najbardziej ma sens zimowanie żółwia w przyszłości wręcz jest to nawet wskazane
In The Lap Of The Queen

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #19 dnia: 28.10.2010, 13:05:19 pm »
Oczywiście, że w przyszłości zimowanie gadzinki jest jak najbardziej niezbędne..:)

Nie rozumiem jak może mieć "wybite stawy"?? ktoś go nadepnął, rzucał nim, czy wykręcał mu łapy??? :o
Żółw podłogowy może mieć zwyrodnienie stawów - powstałe w wyniku chodzenia po śliskim podłożu, nie dającym łapom żółwia odpowiedniego podparcia.

Mam nadzieję, że wieści po wizycie będą pozytywne. Już jutro idziesz?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #20 dnia: 28.10.2010, 19:24:16 pm »
Chyba kolezance chodzilo o te zwyrodnienie stawow :)
Raczej nikt mu az takiej krzywdy nie zrobil jak rzucanie czy cos podobnego przynajmniej nie u mnie w domu.
Tak ide jutro do poludnia nawet w sklepie zoologicznym gosciu poleci mi pania dr Wilk :)
Odrazu jak wroce dam wam znac co i jak z moim zolwikiem.
Dzisiaj nazbieralam mu mleczy, babki i kupilam rukole.. zajada sie tym niezle
salate odstawilam na dobre. musze jeszcze kupic ta zarowke bo to dla niego bardzo wazne...
 

Dodano 29.10.2010, 11:49:13 am
Witajcie, wrocilam wlasnie od weterynarza . A wiec tak lekarka powiedziala ze faktycznie ma miekka skorupke i jak najszybciej trzeba kupic UVB... po drugie dostal zastrzyk z witaminamy, wapnem itd... i obsikal pania dr.. :D Poza tym mamy byc za 2 tygodnie i przynies do badania kal, bo moze trzeba bedzie odrobaczyc. Na oczka przepisala nam kropelki i kropic trzeba. Co do otwartego dziubka to niestety jest zdeformowany i nie wiadomo czy bedzie sie dalo go zrobic zeby byl normalny..

Pytalam o zimowanie w przyszlosci powiedziala ze zolwiowi w takim stanie nie poleca a po drugie ze nie jest to wcale potrzebne :)
« Ostatnia zmiana: 29.10.2010, 11:49:13 am wysłana przez zzagazz »

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #21 dnia: 01.11.2010, 17:50:07 pm »
Hej poradzcie mi jaka zarowka jest lepsza 13w czy 26w??

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #22 dnia: 01.11.2010, 17:52:09 pm »
no jak weźmiesz 26 to będzie mocniej grzała - ja zawsze taką właśnie kupuje ;)
Tylko pamiętaj żeby była 10.0

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #23 dnia: 01.11.2010, 17:54:36 pm »
Viktoria dzieki, jutro jade kupic mojemu zolwikowi ta zarowke, acha i slyszalam Viktoria ze chodzisz do dr WILK
 

Dodano 01.11.2010, 17:55:47 pm
nie dokonczyl mi sie post wrr..
chodzilo mi o to czy wiesz moze ile kosztuje u niej badanie kalu??

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #24 dnia: 01.11.2010, 18:01:42 pm »
10zł  ;)

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #25 dnia: 01.11.2010, 18:54:34 pm »
Dziekuje ci bardzo :) :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #26 dnia: 01.11.2010, 22:24:38 pm »
Witajcie, wrocilam wlasnie od weterynarza . A wiec tak lekarka powiedziala ze faktycznie ma miekka skorupke i jak najszybciej trzeba kupic UVB... po drugie dostal zastrzyk z witaminamy, wapnem itd... i obsikal pania dr.. :D Poza tym mamy byc za 2 tygodnie i przynies do badania kal, bo moze trzeba bedzie odrobaczyc. Na oczka przepisala nam kropelki i kropic trzeba. Co do otwartego dziubka to niestety jest zdeformowany i nie wiadomo czy bedzie sie dalo go zrobic zeby byl normalny..

Pytalam o zimowanie w przyszlosci powiedziala ze zolwiowi w takim stanie nie poleca a po drugie ze nie jest to wcale potrzebne :)


UVB tak ale i koniecznie grzewczą (może być zwykły grzybek 60W np Osram) i obie muszą pracować jednocześnie.
W tej chwili zimowanie oczywiście jest wykluczone co do tego że jest niepotrzebne to się nie zgadzam.
W tej chwili najważniejsza jest rehabilitacja żółwika i trzeba kontrolować stan tego pancerza.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #27 dnia: 02.11.2010, 07:12:57 am »
jak lekarz mówi, ze nie jest potrzebne zimowanie to jest podejrzany, i niech sam spróbuje w nocy nie spać to nie pociągnie długo, u mnie żółwie same pokazują, że idą spać na zimę, to chyba lepiej wiedzą co im trzeba

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #28 dnia: 02.11.2010, 07:49:06 am »
Beata lampke grzewcza ma. Dzisiaj jade kupic UVB tylko nie wiem jaka ma byc odleglosc zeby nie spalic zolwia..

Basia moj zolw jest w oplakanym stanie ( zaznaczam ze wzielam go od kolezanki ktora wogole sie nim nie zajmowala a ja chce go uratowac) dlatego on nie powinien zimowac, poza tym przez 14 lat nie zimowal i zyje... a ja nei chce rozmnazac zolwi tylko chce zeby sobie spokojnie i milo zyl u mnie w domku, dlatego lekarka (najlepsza na slasku od gadow) powiedziala ze mu jest nie potrzebne zimowanie poza tym jego stan na to nie pozwala za bardzo... no i moj Filipek jakos nie widac zeby chcial spac, wrecz przeciwnie jest bardzo pobudzony, ale poki co chce sie zajac jego miekka skorkupka i dowiedziec sie czy nie ma czegos z nerkami. Kropie mu oczka i widac poprawe nie ma juz ich takich opuchnietych :)

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #29 dnia: 02.11.2010, 08:25:08 am »
zdecydowanie nie może być zimowany teraz ale musi być zimowany w następnym sezonie chyba ze sytuacja zdrowotna na to nie pozwoli to sezon później
jeżeli nie bedzie tego robić to zamiast 70 czy 100 lat dożyje 30 - 35 lat
jego wątroba,  nerki regenerują się podczas hibernacji
 
In The Lap Of The Queen