Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:12:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moja mała emi  (Przeczytany 3942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emma123

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Moja mała emi
« dnia: 22.01.2011, 19:31:10 pm »
coz zaczelo sie tak ze poznalam na tancach kolezanke (nie fajna) i ona trzymala zolwia kiedy poszlam do niej do domu okazalo sie ze nie ma na niego terra tylko oklejone podelko na buty strasznie male. jadl tylko salate a wode dostawal raz na kilka dni :-[ lampy wogule nie mial ;P ani papierow przewiozla go  z ukrainy bo tam tanio podarowala mi go z radoscia teraz mam 1 pyt jak mam zrobic mu papiery?? poki co nie kupilam jej jeszcze terra a mieszka chwilowo akwarium 50x50 wiem ze male..a wieksze jest zamuwione u stolarza oto historia emi
« Ostatnia zmiana: 22.01.2011, 19:35:35 pm wysłana przez Emma123 »

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Moja mała emi
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2011, 20:07:08 pm »
no, wcześniej wspominałem, że to terrarium za małe, ale dobrze, że choć chcesz mu zmienić warunki bo u koleżanki miał nieciekawie. To się liczy, plus dla Ciebie.

O papiery się na razie nie martw, tylko o warunki i doprowadzenie żółwia do równowagi. Wiesz lampy odpowiednie podłoże, kryjówka, dieta, utrzymanie wilgotności i temperatury.
Jeśli koleżanka nie ma żadnych papierów to trudno Ci będzie zarejestrować żółwia w Polsce, więc lepiej hoduj go i nie ma co się nigdzie przyznawać do braku papierów, ale zapytaj koleżanki może coś dostała wraz z żółwiem.

Offline Emma123

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Moja mała emi
« Odpowiedź #2 dnia: 22.01.2011, 20:09:58 pm »
pytalam kupila na ukrainie tam nic nie daja tylko kartke jak hodowac ale nie jest dobra!!! tam pisze ze tylko slate moza dawac i smarowac kremem do rak!! wiec....

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Moja mała emi
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2011, 20:19:21 pm »
wrzuc jakies foty zolwia :) ludzie tutaj napewno pomoga ci okreslic stan zdrowia zolwia i pomoga :) ja rowniez ratowalam zolwia od kolezanki i ma sie coraz to lepiej a co najwazniejsze ma normalne warunki bytowe u mnie! Wiec trzymam mocno kciuki aby i twoja Emi miala jak najlepiej u ciebie w domu :)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Moja mała emi
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2011, 20:40:38 pm »
Więc jeśli nie ma papierów to tak jakby został nabyty w sposób nielegalny. Martwić się tym nie musisz, tak jak CI napisałem wcześniej, skup się na warunkach i na żółwiu a papierami się nie martw, jest wiele osób co nie ma papierów, ważny jest żółw.

Weterynarz CI problemów nie zrobi za brak papierów, po prostu nie zarejestrujesz żółwia i tyle.