Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 16:22:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żółwik :)  (Przeczytany 10520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #30 dnia: 02.11.2010, 08:55:28 am »
Na rozmowy o zimowaniu przyjdzie czas, teraz zimowania by nie przeżył. Nie podważam kompetencji dr Wilk, szczególnie że sama nie jestem lekarzem ale wyobrażam sobie jak rozległa i trudna to dziedzina. Ona patrzy z medycznego punktu widzenia i ma zapewne wiedzę o anatomii i lekach której ja nie mam a ja patrzę z punktu widzenia hodowcy i hobbysty, kogoś kto pożarł dziesiątki książek, artykułów i publikacji na tematy żółwiowe i z mojej perspektywy na bazie mojej wiedzy uważam zimowanie także w sztucznej hodowli - za konieczne i weterynarz może tego nie wiedzieć i nie oznacza to od razu że jest zły w tym co robi, może się mylić jak każdy. 

Co do lampy UVB i jej odległości - zależy jaką kupisz. Zoomed podaje dokładne odległości swoich lamp na opakowaniu. Niestety Exoterrra nie robi tego a jedynie podaje efektywność np. do 50 cm, więc żółw powinien znaleźć się w tym zakresie, mniej więcej w połowie lub na poczatku nieco za nią. Z czasem siła emisji UVB spada i lampę można obniżyć.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #31 dnia: 10.01.2011, 14:43:31 pm »
Witam :) Dawno nie pisalam o Filipku :) Ale u niego wszystko dobrze, zdrowieje, ma sie dobrze, duzo je i daje mi duzo radosci :)

Byl odrobaczany juz 2 razy, dostalam potrzebne witaminki i zastrzyki :)
Jego kondycja sie naprawde bardzo polepszyla od momentu kiedy wzielam go od kolezanki :)

Umieszcze jego foto i sami ocencie :)


Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #32 dnia: 10.01.2011, 14:56:30 pm »
To dobrze, ze z gadzinką lepiej...:) Ale mam nadzieje, ze ma terro i tylko do zdjęcia wyjęłaś go na dywan.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #33 dnia: 10.01.2011, 15:02:30 pm »
ankan tak oczywiscie ma terrarium :) hi do zdjecia puscilam go na chwile na dywan zeby wam go pokazac :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #34 dnia: 10.01.2011, 16:18:02 pm »
No, no o wiele lepiej wygląda :) Ale tak patrząc na jego tylną nóżkę co na zdjęciu widać  to na grubaska wygląda... Ile razy w tygodniu go karmisz? No i czym?

Offline zzagazz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #35 dnia: 10.01.2011, 18:32:55 pm »
Viktoria wlasnie Pani Dr Wilk mowi ze jest za chudy he moze na zdjeciu tak wyglada, a karmie go hmm zalezy kiedy wstanie bo sa dni kiedy spi caly czas. Je rozne ziola, bazylie, oregano, miete + do tego suszki i wapno :) Czekam az bedzie lato i bedzie sobie latal na ogrodku wsrod mnostwa stokrotek i mleczy hi :P
 

Dodano 10.01.2011, 18:34:59 pm
a wazy 460g czy jakos tak :) w kazdym badz razie nie cale pol kg wiec wydaje mi sie jak na 14 letniego zolwia to i tak za malo :) ale nie powiem apetyt ma straszny :) ale cieszy mnie to ze je wszystko :) i nie wybrzydza. czasami dostaje jeszcze rucole i roszponke :) zalezy co kupie w sklepie :)
« Ostatnia zmiana: 10.01.2011, 18:34:59 pm wysłana przez zzagazz »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółwik :)
« Odpowiedź #36 dnia: 11.01.2011, 15:28:22 pm »
To dieta jest OK.
A ile ma długości skorupy?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ