Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 06:42:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moje dwa stepki :)  (Przeczytany 12900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Moje dwa stepki :)
« dnia: 03.05.2009, 13:17:42 pm »
Witam chciał bym się pochwalić moją parką żółwi stepowych  8)
Samiczka MAJA pancerz 17x13cm waga 740g

http://www.imagic.pl/files//12734/./Maja%201.JPG

http://www.imagic.pl/files//12734/./Maja%202.JPG

http://www.imagic.pl/files//12734/./Maja%203.JPG

Samczyk GUCIO pancerz 14x12cm waga 600g

http://www.imagic.pl/files//12734/./Gucio%201.JPG

http://www.imagic.pl/files//12734/./Gucio%202.JPG

http://www.imagic.pl/files//12734/./Gucio%203.JPG

Proszę o opinie, uwagi, komentarze.... Pozdrawiają MAJA i GUCIO  :D



 
« Ostatnia zmiana: 03.05.2009, 13:21:18 pm wysłana przez Remo »

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #1 dnia: 03.05.2009, 13:24:37 pm »
no super, duże już żółwiska ( w porównaniu z moim ;) ), totalne przeciwieństwa, ona taka ciemna, a on taki jasny ;)  ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #2 dnia: 03.05.2009, 13:35:15 pm »
Są śliczne widać że zadbane :)
Pozdrawiam Jakub

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #3 dnia: 03.05.2009, 17:42:37 pm »
No super gadziochy! Ale czy nie maja one przyrostów zbyt duzych. Czym je karmisz?
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #4 dnia: 03.05.2009, 18:10:28 pm »
No... fajniutkie stepki , z tym ze Maja nie byla czasami trzymana na podlodze bo skorupa troszke znieksztalcona od przodu. I czy moge cie prosic o jedna rzecz, zebys nie szalal w tym roku i nie probowal ich rozmnazac bo po paru twoich postach widze ze nie maz jeszcze wystarczajacej wiedzy na ten temat, i nie mysl ze jestem nie mila, ale szkoda by bylo zolwi ;).

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #5 dnia: 03.05.2009, 18:17:29 pm »
No super gadziochy! Ale czy nie maja one przyrostów zbyt duzych. Czym je karmisz?

Teraz latem karmią się konczynką, mleczem, sałatą.... Czym były karmione przedtem to nie mam pojęcia...   

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #6 dnia: 03.05.2009, 18:21:36 pm »
No... fajniutkie stepki , z tym ze Maja nie byla czasami trzymana na podlodze bo skorupa troszke znieksztalcona od przodu. I czy moge cie prosic o jedna rzecz, zebys nie szalal w tym roku i nie probowal ich rozmnazac bo po paru twoich postach widze ze nie maz jeszcze wystarczajacej wiedzy na ten temat, i nie mysl ze jestem nie mila, ale szkoda by bylo zolwi ;).

Witam... Nie wiem jak były hodowane i traktowane przed tym zanim trafiły do mnie ponieważ przyznam się że nabyłem ja z nieznanego mi źródła prawdo podobnie z przemytu i nie znam ich historii (ja je mam 2 tygodnie) Przedtem miałem żółwia stepowego ale z nie wyjaśnionych przyczyn zmarł  :-[ Co do rozmnażania to na razie daje sobie spokój  8)   
« Ostatnia zmiana: 03.05.2009, 18:28:39 pm wysłana przez Remo »

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #7 dnia: 03.05.2009, 18:56:10 pm »
No to daj sobie spokuj , i wywal natychmiast ta salate z listy roslin dla twoich zolwi!!!! >:( >:( >:( Kurcze stary jak mozesz nie znac zrudla pochodzenia no przeciez gdzies ja kupiles, mi ta cala sytuacja sie nie podoba, ja nie znam zrudla ale znam miejsce , czyli np. sklep, osobe prywatna od ktorej kupuje itp, nie kupuje od osob ktore mowia mi ok , to ty tu poczekaj a ja skocze i za godzinke ci zolwia przyniose >:( bo tak sobie wyobrazam kiedy mowisz ze nie znasz "zrudla", kupilem je dwa tyg. temu ale chyba sa z przemytu, jakos latwo sie to ci napisalo, jesli kupowales je dwa tyg. temu a nie byles pewny pochodzenia czemu nie napisales na forum , od razu by sie do kolesia przedzwonilo i wyjasnilo sytuacje .

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #8 dnia: 03.05.2009, 19:54:12 pm »
No to daj sobie spokuj , i wywal natychmiast ta salate z listy roslin dla twoich zolwi!!!! >:( >:( >:( Kurcze stary jak mozesz nie znac zrudla pochodzenia no przeciez gdzies ja kupiles, mi ta cala sytuacja sie nie podoba, ja nie znam zrudla ale znam miejsce , czyli np. sklep, osobe prywatna od ktorej kupuje itp, nie kupuje od osob ktore mowia mi ok , to ty tu poczekaj a ja skocze i za godzinke ci zolwia przyniose >:( bo tak sobie wyobrazam kiedy mowisz ze nie znasz "zrudla", kupilem je dwa tyg. temu ale chyba sa z przemytu, jakos latwo sie to ci napisalo, jesli kupowales je dwa tyg. temu a nie byles pewny pochodzenia czemu nie napisales na forum , od razu by sie do kolesia przedzwonilo i wyjasnilo sytuacje .

żółwie kupiłem od Ruska na Targach zwierzęcych... Nie znam rosyjskiego więc nie mogłem się z nim dogadać tylko pokazał mi ile chce za nie.... I co powiesz mi skąd są te żółwie jak wież to mi powiedz chętnie posucham???? >:( Chciał żółwie i mam żółwie i co to za za różnica z kąd i od kogo??? Ważne żeby dobrze miały u mnie i się dobrze u mnie czuły!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #9 dnia: 03.05.2009, 20:04:39 pm »
Radze ci juz do mnie nie pisac ani prywatnie ani na forum , bo uwiez mi jak bede w Polsce wiem gdzie sie z taka sparawa wzrucic. To ze ktos ma zolwia z przemytu , czesto sie zdarza , ale sa to zolwie odkupione od takich ludzi jak ty ktorzy bezmyslnie kupili je na targu i ktorym sie juz znudzily po latach zywienia salata. Moje stepki nie maja papierow (zreszta tu nie sa one w ich przypadku wymagane), ale jedno wiem nie kupilam ich od jakiegos kolesia stojacego na targu sprzedajacego je za 100zl jesli wezme parke, czlowielu o czym my tu tyle walkujemy.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #10 dnia: 03.05.2009, 20:06:28 pm »
Remo, tylko spokojnie.

Niestety różnica jest. Masz rację, dobrze mówisz z tym, że żółwie teraz będą się lepiej czuły u Ciebie. TYlko oczywiście wywalamy sałatę. Ale rzecz w tym, że kupując z nieznanego źródła, bez papierów, żółwie mogą być, jak słusznie zauważyłeś, z przemytu. Kupując u takich ludzi, gdzie nie mamy pewności sprawiamy, że przemyt będzie dalej rósł i rósł, bo jest na takie zwierzęta popyt, często kupimy je za dużo niższą cenę. Ja na papierach mam napisane gdzie się Kapsel wykluł. I chociaż nie rozumiem niemieckiego, to adres jest i zawsze mogę znaleźć kogoś, kto mi pomoże. Wtedy, w razie wątpilwości wiem gdzie szukać. Teraz już żółwiki są u CIebie, wierzymy, że mają dobrze i będą miały jeszcze lepiej, ale na przyszłość weź to pod uwagę. Możesz sam sobie narobić kłopotów. Zwalczajmy przemyt, nie kupując w nieznanych miejscach zwierząt.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #11 dnia: 03.05.2009, 20:11:51 pm »
Ja sie z toba Swietlik absolutnie nie zgadzam , Remo jest dorosly i wie co robi, chcial zolwie tanio kupic wiec pobiegl na targ bo wiedzial ze tam taniej, o szmuglowaniu zwierzat nie od dzis sie mowi jest to stary temat , a przez takich ludzi jak on tak wlasnie dziala ten biznes, nie wazne z kad , nie wazne jak ,byle je miec tanio i na jutro.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #12 dnia: 03.05.2009, 20:16:12 pm »
A...!!! i jeszcze cos nie napisal ze przechodzil raz na targu i widzial kolesia stojacego i sprzedajacego zolwie w okropnych warunkach , wiec zal mu sie zrobilo i kupil dwa bo tylko na tyle wowczas go bylo stac, i choc wiedzial ze robi zle nie mogl przejsc obok i je tam zostawic, NIE  wypisywal po ludziach prywatne wiadomosci dowiadujac sie za ile stoja, jakie papiery potrzbuje zeby moc je rozmnazac itp, Cholera to nie maszynki do robienia pienidzy tylko zwierzeta.

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #13 dnia: 03.05.2009, 20:16:54 pm »
Może i zrobiłem źle przyznaję się.... No ale nie zrobiłem w sumie tego świadomie.... Ponieważ byłem na giełdzie bo kupywałem sobie rybki do akwarium nagle na tknąłem się przypadkowo na kolesia który miał żółwie zadaje mu pytanie pierwsze czy z papierami a on mi coś tam nie po naszemu no a jak go nie zrozumiałem on mnie chyba też nie bardzo bo pokazał mi że chce 400zł no a że miałem przy sobie kasę to wziąłem i to wszystko....  

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Moje dwa stepki :)
« Odpowiedź #14 dnia: 03.05.2009, 20:18:51 pm »
NO ale malwa ma w sumie rację, Remo. Jesteś już trochę na forum, a wystarczyło poczytać odpowiednie działy np. o prawie. teraz już trochę za późno...
Kapsel, Rambo i Pestka