Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:19:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moje Skorupy:)  (Przeczytany 8200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mokka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #15 dnia: 24.06.2014, 08:02:11 am »
Dzięki wielkie wszystkim za zainteresowanie i wsparcie:) działka na pewno będzie, sama się jej nie mogę doczekać:)
A co do spacerów to jest śmiesznie, bo przez pierwsze 30minut wszyscy siedzą prawie w jednym miejscu i zajadają zieleninę, a później zaczynają się rozchodzić każdy w inną stronę;)
trzeba ich pilnować, tym bardziej, że Tuptuś to się uwielbia zagrzebywać i dwa razy już go zgubiłam na jakieś 30minut i znalazłam pod kępką trawy skitranego:P

nawet czasem zaczepiają mnie różni ludzie, a są i tacy wśród nich, którzy mają żółwie w domu i trzymają je w warunkach 'podłogowych' i wtedy wdajemy się w dyskusję i ich uświadamiam...zazwyczaj chętnie słuchają:)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #16 dnia: 24.06.2014, 10:00:31 am »
Tak myślałam, że nawiewają w różne kierunki, ku utrapieniu opiekuna...:) Jakby nie mogły gromadnie się przemieszczać.

Mam nadzieję, że choć część osób z którymi rozmawiałaś przy okazji spacerów poprawi warunki swoim gadzinom. Niestety taki piaskowo-trocinowo-akwariumowych i podłogowych żółwi jeszcze trochę jest..:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline lili

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #17 dnia: 24.06.2014, 11:21:06 am »
Mokka podziwiam Cie za serducho które masz do twoich podopiecznych. Ja bardzo kocham wszelakie zwierzaki, ale nie wiem, czy dałabym radę zajmować się taka gromadką po przejściach.  :)

Offline sunlela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 3
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #18 dnia: 24.06.2014, 11:32:00 am »
Żeby Ci się nie pogubiły w takim razie. Kiedyś ktoś pisał że wyprowadza swojego żółwia na cieniutkiej gumce zawiązanej dookoła pancerza. Może to byłby dobry sposób, krzywdy im nie zrobisz, a nie znikną Ci z oczu  ;D
Pozdrawiam Ania

Offline mokka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #19 dnia: 25.06.2014, 07:52:43 am »
Spoko, nie zgubią się:P mam opracowaną taktykę;)
Tuptuś z Ayą i Melką nawiewają więc trzeba ich bardziej doglądać, natomiast najmniejszego Oscara kładę niedaleko kocyka, z którym się w parku rozkładam i on niewiele się przemieszcza a i tak musi być blisko bo łakomy strasznie jest i zapomina przełykać tego co zjada więc co jakiś czas trzeba go delikatnie posmyrać po gardle i przypomnieć, aby połknął:P a Melonka nie wieje zbyt daleko:)
no i tak to jest z nimi:)

A co do ludzi to zauważyłam niestety tendencję do tego, że uważają żółwie za świetny prezent dla dziecka:/ a później te 'bidy' cierpią na tym...:( Jak mój Oscar:( W sumie to dwa z moich żółwi były prezentem dla dziecka:/ nieudanym dla żółwia jak widać.

Pozdrowionka dla Was wszystkich:)

Offline justynast

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #20 dnia: 26.06.2014, 08:47:11 am »
spore te Twoje stadko!! gratulacje, ja póki co dorobiłam się jednej małej skorupki :) może w przyszłości powiększę rodzinkę ;p

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #21 dnia: 26.06.2014, 14:59:32 pm »
Na pewno jest Ci bardzo ciezko.U mnie tez same takie "bidy".obys jak najszybciej dostala dzialke!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #22 dnia: 31.07.2014, 15:01:18 pm »
..a jak sobie radzicie w domku? Tyle gadzinek... ???  ;)

Offline mokka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Odp: Moje Skorupy:)
« Odpowiedź #23 dnia: 17.10.2014, 10:22:41 am »
Radzimy sobie:)
Mamy dwa pokoje w mieszkaniu i jeden pokój jest pokojem "żółwi" - stoją tam terraria, roślinki wszystkie, które mogą zjeść żółwie i leki i ich akcesoria:) Mój mężczyzna już się pogodził z tym, że z racji na ilość i gabaryty terrariów żółwie muszą mieć własny pokój:D