Żółwie lądowe > Żółwie stepowe

Moje stadko J.B.J

(1/4) > >>

Martusia23:
Oto moje trzy zolwiki Jasmina,Bella i Junior:)Jasmine znalazlam 2 lata temu ..Belle kupilam rok temu poniewaz miala bardzo brzydka skorupke z ubytkami,wiec starannie sie tym zajelismy i jak narazie jest wylczona :)Juniorka dostalam od znajomej i niestety ma troszke problemow ze stawami poniewaz zyl przez 5 lat na podlodze:(Wszytkie trzy zolwiki mieszkaja jak narazie razem w duzym szklanym terra,maja dostep do  UVB i lustrzanke.Jako podloze uzywam kore z ZOO MED , wlokno kokosowe oraz sianko.Karmione sa latem oczywiscie zielskiem a zima z racji tego ich nie zimuje mieszam zielsko lub warzywa z dzika roza,hibiskusem ,rumiankem,pokrzywa oraz ZOO MED Grassland Tortoise Food.Wszystkie sa przekochanymi skorupkami :)





---
Poprawiono nieaktywny link.
Beata

Viktoria:
Bardzo ładne żółwie :) Podłoże polecam wymienić na samą ziemie do tego sianko może zostać i jakieś listki o ile jeszcze znajdziesz. Co do kokosu to podobno (tak gdzieś czytałam) że pod wpływem temperatury może zacząć wytwarzać szkodliwe substancje, nie wiem na ile jest to prawdziwe no ale i tak wymieniłabym na ziemie, dużo lepiej się im będzie np zakopywać.
A i ten granulat wywal..... fe ;/   :P

Świetlik:
Super zdjęcie:) Żółwiki wyglądają, jakby pozowały do niego specjalnie:)

Martusia23:
na temat ziemi kazdy mowi co innego ,wiec sama juz nie wiem...a gdzie taka ziemie mozna kupic??a jesli chodzi o karme ,ktora dodaje do jedzienia, tutaj w Stanach wlasnie ta karma uwazana jest za najbardziej odpowiednia i polecaana :)

Viktoria:
Ziemie w ogrodniczym kupisz, tylko zwróć uwage żeby bez nawozów była. Albo z dworu wykop ;)
Aha, skoro tak... co kraj to obyczaj :P A żółwie mają piękne kształty więc w zasadzie na razie nie ma przeciwwskazań.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej