Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 13:34:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nasza Ciapa :)  (Przeczytany 12731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #30 dnia: 14.06.2013, 10:38:25 am »
aksanaa masz śliczne  żółwie, ale zachowania, które opisałaś w pierwszym poście tj.  "reagowała kiedy się do niej mówiło, przychodziła sie przytulić kiedy spacerowała po domu, wchodziła na stopy i domagała się głaskania po głowie albo gardle" nie są oznaką tego, że żółw domagał się pieszczot - niestety. żółw wchodził na stopy, bo to dla niego najprawdopodobniej świetna przeszkoda na tak równym terenie jakim jest podłoga, domyślam się, że do żółwia mówiłas z dołu lub wyciągałaś rękę kiedy go wołałaś, a nie stałaś np w kuchni a żółw chodził w pokoju i przychodził na takie zawołanie. Wtedy to też nie jest oznaką, że słuchał się jak pies, ale szedł w kierunku ręki lub nieznanego mu obiektu jakim jest człowiek z ciekawości lub kojarzył to z jedzeniem. Mój żółw jak wkładam ręke do terra i coś tam mu układam to od razu idzie w jej kierunku, bo wie że zaraz będzie coś do żarcia. Wtedy aż się unosi wysoko z głową - to nie jest oznaka tego, że chce żebym go wyciagała czy głaskała. Gady, jakimi bez wątpienia są żółwie nie mają rozwiniętych takich uczuć jak ssaki. To w pełni dzikie zwierzęta, można je oswoić w niewielkim stopniu, a nawet oswić to za dużo powiedziane - można je przyzwyczaić do pewnych sytuacji. One nie potrzebują do życia naszej miłości rozumianej jako głaskanie, przytulanie, noszenie na rękach, czy puszczanie po podłodze w celu "wybiegania się" - mimo, że my uważamy, że to jest dobre wyjście. One potrzebują wolności, której w niewoli możemy zapewnić im tylko namiastkę dając terrarium, które odzwierciedli ich naturalne środowisko, z którego człowiek bezczelnie je zabrał.

Dostaniesz tutaj mase rad jak opiekować się takimi zwierzętami, które mają zupełnie inne potrzeby bytowe niż psy, czy koty. czy z nich skorzystasz to Twoja i tylko Twoja decyzja :)

Offline aksanaa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 1
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #31 dnia: 14.06.2013, 11:14:14 am »
She oczywiście zgadzam sie z Tobą. Przy czym pewnie są i tacy którzy takie zachowanie odbierają jako oswojenie miłość itd ale nie przyznaje sie do tego bo reakcje są takie a nie inne. Ja sie przyznalam, może to był błąd bo zostałam potraktowana tak jak zostałam, a może to i dobrze bo ktoś inny nie popełni tych samych błędów. Napisałam z Ciapa postepujemy inaczej.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #32 dnia: 14.06.2013, 11:24:18 am »
aksanaa oczywiście, że ludzie mogą takie zachowania traktować jak oswojenie czy miłość, ale obawiam się, że tacy ludzie są pewni, że tak jest. Nie mają wiedzy o tak specyficznych zwierzętach jak żółwie, nie mają do końca śiadomości, że żółwie nie można tak wytresować - w sumie szkoda ;)
Zgodzę się też z tym, że może na wstępie zostałaś potraktowana "za ostro" choć jestem pewna, że nie wynikało to z celowego działania osób, których posty mogły Cię urazić. To raczej efekt troski o zwierzę i próba "obudzenia" człowieka, wstrząśnięcia nim, że jednak myślenie, czy jego postępowanie jest niewłaściwe. Czasami tylko taka reakcja - mająca na celu wywołać wzburzenie u drugiej osoby przynosi efekt w postaci zmiany warunków bytowych żółwi- a przecież o to nam wszystkim chodzi :) żeby nasze gadziory żyły z nami długo i szczęśliwie, a kto wie pewnie i nas przezyją :)

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #33 dnia: 14.06.2013, 11:28:35 am »
Witaj Askano! :)

Przykro mi z powodu starszej gadzinki :(
A jak byly dwie to chodzily za soba? ja tak sobie mysle ze moze mojej byloby razniej gdyby miala tworzystwo.

Straszne co piszesz o poprzednich wlascicielach.  >:D az mi sie cisnienie podnioslo jak to przeczytalam

Szkoda ze mieszkamy tak daleko od siebie ;)
Pozdrawiam

Aga

Offline Paździoch

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #34 dnia: 14.06.2013, 11:56:35 am »
Rece mi opadaja i owszem.Czasami nie mam sily czytac,ze zolw jest spragniony pieszczot.Juz jeden uzytkownik probowal wszystkim wmowic,ze jego zolw teskni za chomikiem,a jak chomik uciekl to zamyslony wpatruje sie w szybe.Tak wiec znajac potrzeby i zachowania gada,kiedy przeczytalam,ze Twoj rowniez lubi pieszczoty,wybacz,a same mi opadly.Nie miej mi za zle tych slow.Mam jeszcze pytanie.W jakim celu Twoj zolw dostal witaminy?
no i oczywiscie witam na forum
Tusiu, też popełniałaś błędy, nie pamiętasz jak Twoja córka podczas kąpieli szorowała żółwia szczoteczką do zębów, gdy dowiedziałaś, że tak nie powinno być szybko z tym skończyłaś, ale ludziom gdy to przeczytali też opadły ręce, ale nie pisali o tym, tylko dali do zrozumienia, że to błąd i że powinnaś to zmienić. Trochę więcej zrozumienia dla innych ludzi.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #35 dnia: 14.06.2013, 12:19:52 pm »
 Oj prosze Cie.Chyba ktos mnie zle zrozumial i niepotrzebny jest ten ferment.Rece to mi opadly,nie z bledow,tylko z powodu wiary,ze zolw sie przywiazuje itd.Ja rozumiem bledy zywieniowe,zle rozplanowane terrarium.Rozumiem,ze ktos puszcza zolwia na ziemie,bo sama kiedys z niewiedzy tak robilam.Wszystko to rozumiem, choc trafily do mnie zolwiki bardzo skrzywdzone.Kazdy popelnia bledy i ma do tego prawo.Nawet 10 lat temu kiedy popelnialam masakryczne bledy,wiedzialam jednak,ze zolw nie jest spragniony czulosci,bo to gad.  I tyle.Takie jest moje zdanie.A Aksaana zawsze moze liczyc na moja pomoc w miare mojej wiedzy i mozliwosci
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline aksanaa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 1
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #36 dnia: 14.06.2013, 13:15:53 pm »
Napisaliście, zrozumialam, drugiego żółwia traktuje inaczej. Kurcze Toska nie napisalas z czego ręce Ci opadły, a z wiarą nie wygrasz  ;) Do mnie dotarło, ze źle odbierałam zachowanie żółwia, że robiłam błędy. Ale wiara w cokolwiek to jednak sprawa każdego z osobna.

W każdym razie dziękuje za rady i uświadomienie mnie.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #37 dnia: 14.06.2013, 13:33:33 pm »
Jak nie,jak tak.W pierwszym poscie napisalam ladnie,ze mi opadly,a w drugim dlaczego.wyjasnilysmy swoje stanowiska w tej sprawie i nie ma co walkowac teraz,bo Toska napisala,ze jej rece opadly.Jak wroce do domu,to sobie dokladnie zobacze te Twoje skarby.
aksanna moj zolw pierwszy tez umarl,w zasadzie przez zle warunki,ale to byloz 12 lat temu
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #38 dnia: 14.06.2013, 14:44:20 pm »
Żółwie nie są tak rozwinięte "intelektualnie" jak ssaki: pies czy kot.
Ich mózg nie jest tak rozwinięty.W związku z tym nie mają uczuć "wyższych" jak np. psy.

Ludziom może się wydawać inaczej, ale zawsze to będzie nadinterpretacja.
Taka jest prawda.

aksanaa chyba nie ma sensu drążyć tematu zachowania wobec Ciebie na początku tego wątku.Było minęło.
Nie dziwię się Tośce, że jej ręce opadły, bo mnie też.Postaraj się nas zrozumieć. :)

Zajmijmy się lepiej tematem opieki na Twoim żółwikiem  :)

Offline aksanaa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 1
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #39 dnia: 14.06.2013, 15:20:16 pm »
Otóż to, było mineło.

Tak jak pisałam wcześniej, wizyte z badaniami mamy na początek lipca.

Frogi, daleko, nie daleko, 2,5 godz. samochodem ;) Chodziły sobie razem, spały w jednym domku, mimo, ze miały osobne zawsze jedna do drugiej się pchała :) Więc zafundowaliśmy im jeden duży wspólny, zawsze chodziły spać razem i zawsze każda w tym samym miejscu :) Na wybiegu, jak się wygrzewały i zasypiały w słońcu też zawsze obok siebie. Gapcio stawała w miejscu, młoda do niech podchodziła i tak zostawały. Wstawie zdjęcie jak tylko je znajde.
 

Dodano 15.06.2013, 17:53:13 pm
Tak spędzały razem czas na wybiegu :)




« Ostatnia zmiana: 15.06.2013, 17:53:16 pm wysłana przez aksanaa »

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #40 dnia: 16.06.2013, 13:07:50 pm »
Ale słodko..  :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline frogi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #41 dnia: 17.06.2013, 17:22:41 pm »
Ale fajowe..... Szkoda ze tylko jeden zostal.  :(

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #42 dnia: 18.06.2013, 09:55:08 am »
Aksanaa, fajnie że z nami zostałaś :) na pewno wiele przydatych informacji znajdziesz na forum

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #43 dnia: 18.06.2013, 18:34:37 pm »
Śliczne zdjęcia.ProszĘ o jeszcze.Moje to w te upały takie niemrawe.Tak to jest,że albo ulewy i żółwi nie ma,albo upały i też nich nie ma
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline aksanaa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 1
Odp: Nasza Ciapa :)
« Odpowiedź #44 dnia: 18.06.2013, 20:50:39 pm »
Dzięki :) Ciapa też taka niemrawa hehe. Dzisiaj u nas słońce przygrzało, to mogła pomieszkac troch na wybiegu. Wygrzała się poskubała, szybka kąpiel i do domku.