Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 20:46:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pazurek:)  (Przeczytany 15063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #15 dnia: 16.02.2010, 19:32:11 pm »
Pazurus dziekuje za komplement:)

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #16 dnia: 16.02.2010, 21:06:45 pm »
Anuszka a byłaś już u weterynarza? Z tymi oczkami jeszcze trzeba coś poprawić. Ale tu samowolka nie jest polecana. I posypujesz Mu pokarm wapnem? Tak jak jest polecane ? To Mu nie zaszkodzi.
Alicja

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #17 dnia: 16.02.2010, 23:33:02 pm »
Wyglada na to, że jedzonko mu baaardzo smakuje... ;D
Zrób mieszankę sepii, węglanu wapnia z dodatkiem paru tabletek Ostercalu - i posypuj zieleninę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #18 dnia: 17.02.2010, 07:49:28 am »
Tak, dodaje sepie do jedzonka. Wiem, ze musze koniecznie isc do weterynarza. Tylko mam bardzo przyziemny problem-finansowo nie dam rady, dopiero w przyszlym miesiacu. Myslicie, ze nic sie nie stanie jesli troche poczekam z wizyta :'( ?

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #19 dnia: 17.02.2010, 08:06:51 am »
Myslicie, ze nic sie nie stanie jesli troche poczekam z wizyta :'( ?

Wszystko zależy od tego co mu dolega i od stadium zaawansowania choroby. Jeśli to "tylko" brak witamin (w tym przypadku najprawdopodobniej wit. A) i choroba nie jest mocno zaawansowana, to w sumie sama możesz zacząć leczenie podając żółwiowi witaminy z grupy A. Tutaj jednak już sam pokarm bogaty w tą witaminę raczej nie wystarczy. Musiałabyś rozejrzeć się za jakimiś preparatem zawierającym dużo witaminy A, np. w formie kropelek. Uważać jednak musisz na to, żeby witamin nie przedawkować bo to też jest niebezpieczne. Jeżeli choroba jest jednak bardzo zaawansowana tj. oczy są tak napuchnięte, że żółw już ledwo widzi to kropelki też mogą okazać się niewystarczające - wtedy konieczna jest wizyta u weterynarza i zastrzyki z witaminą A.
« Ostatnia zmiana: 17.02.2010, 08:08:24 am wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #20 dnia: 17.02.2010, 08:23:32 am »
zastrzyki?! Nie strasz :'( Dobrze, jeszcze dzis zadzwoni i zapytam ile kosztuje wizyta, tylko, ze lekarz przyjmuje dop od 16 wiec tel pewnie odbierze dopiero kolo tej godziny, nie mam po co wczesniej dzwonic. Ale jeszcze dzis to zrobie
 

Dodano 17.02.2010, 16:58:52 pm
wlasnie wrocilismy od lekarza. Bylismy w tej przychodni polecanej przez Was, "Zwierzyniec" we Wroc.
Zacytuje lekarza: "Oby wszystkie zolwie w wieku pani zolwia byly w tak swietnej kondycji. Napuchniete oczy? O czym pani mowi? Tak wygladaja normalne oczy zolwia stepowego, one nigdy nie sa wklesle." Martwilam sie tez tym, ze znowu ciagle sie grzeje pod zarowka, lekarz mowi, ze to nic nienormalnego i mam sie nie przjemowac. Zapytal tylko jaka mam temp w terra, powiedzial, ze idealna. Sprawdzil Pazurkowi skorupke, stawy, powiedzial, ze dziobek i pazurki maja sie bardzo dobrze i absolutnie nie nalezy ich przycinac. Dal zalecenia co do diety, ale to nie bylo nic nowego, czego bym jeszcze sie nie dowiedziala z tego forum:)
Tak wiec poszlam tam i dowiedzialam sie, ze...moj zolw jest w swietnej kondycji :) Kamien z serca, teraz spokojnie moge sie opiekowac moim Maluchem, wiem, ze zrobilam wszystko, aby bylo mu dobrze. AAAAA i zapytalam ile jeszcze Pazurek moze przezyc, to weterynarz odpowiedzial, ze spokojnie drugie tyle co ma, jak nie trzy :D A to mnie bardzo bardzo cieszy
« Ostatnia zmiana: 17.02.2010, 16:58:52 pm wysłana przez anuszka »

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #21 dnia: 17.02.2010, 17:17:49 pm »
Szkoda, że mieszkasz tak daleko ode mnie.Dałabym Ci te witaminy.Zdrowie żółwika najważniejsze.A tak nie ma jak.U nas weterynarz to bierze za wizytę 10 czy 15 zł.Z badaniem kupki ciut więcej.Witamina A jest w kropelkach w aptece,ale na receptę.Są panie ,które jak dla żółwika -to się ulitują i sprzedają.Kosztuje ok. 10 zł. Tran Islandzki zawiera witaminę A,ale nie wiem czy są małe pojemności, 240 ml kosztuje 28 zł.I to lepiej pod kontrolą weterynarza podawać,bo naprawdę nie wolno przedawkować.
Trzeba być wyczulonym na to.
Marchewka też zawiera witaminę A , można ją zetrzeć na tarku na jedzenie. Ale zawiera także kwas szczawiowy.Dlatego nie można żywić tylko marchewką.Szczególnie,że stara dieta Pazurka była niekontrolowana.Poza tym oczka Pazurka wymagają oceny weterynarza jednak.Poczytaj jeszcze poniżej artykuły.
Powodzenia  :)

http://www.obcasy.pl/index.php?art=1&dzial=33&dzial2=567
http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/kwas-szczawiowy-a-dieta-zolwi-ladowych
http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/karmienie-zolwia-zima
Alicja

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #22 dnia: 17.02.2010, 17:28:07 pm »
Pisalam przeciez, ze bylismy u weterynarza. Wszystko jest w porzadku

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #23 dnia: 17.02.2010, 17:29:45 pm »
To super. :)

 

Dodano 17.02.2010, 17:39:07 pm
Rozminęły się wiadomości.Przepraszam.
Fajnie,że jesteś zadowolona wizytą.  :)
« Ostatnia zmiana: 17.02.2010, 17:39:07 pm wysłana przez alcia »
Alicja

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #24 dnia: 17.02.2010, 18:06:56 pm »
Ja bym się tak zbytnio jednak nie cieszył, bo z tego co tu czytam to weterynarz wszystko zachwalał, a tu spojrzeć na Twojego żółwia to widać, że nie wszystko jest ok. Jego oczy są napuchnięte -co widać -, także dziwi mnie to, że weterynarz to zlekceważył - mógł Ci chociaż nawet i profilaktycznie przepisać tą witaminę A lub nawet jednorazowo żółwiowi dla spokoju zapodać. Nie chcę podważać jego opinii - w końcu studiował medycynę -, ale nie oznacza to też, że nie jest nieomylny. No ale tak jak mówię, my znamy Twojego żółwia tylko z fotek, a on go widział na żywo - a to też bardzo pomaga w postawieniu diagnozy.

Czy mogłabyś ewentualnie zrobić (w miarę) dobre zdjęcia łepka Twojego żółwia, tak aby było widać i te oczy? Być może, że ja się mylę, dlatego chcę się jeszcze upewnić.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #25 dnia: 17.02.2010, 19:30:50 pm »
Witia - mnie też się wydaje, że oczy są podpuchnięte, szczególnie od góry na "łukach brwiowych".
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #26 dnia: 17.02.2010, 19:33:50 pm »
No poszlam do lekarza polecanego na tymze forum! Co ja wiecej moglam zrobic?
Teraz Pazurek juz spi, jak jutro wstanie to zrobie zdj pyszczka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #27 dnia: 17.02.2010, 19:42:34 pm »
Anuszka - może na fotkach te oczy tak źle wyglądają.
Zrób z rana zbliżenia - popatrzymy jeszcze.
A profilaktycznie oprócz sepii możesz mu podać z 1x w tygodniu pół tabletki rozkruszonego Ostercalu - zawiera dodatek vit. D3.
Przydałoby się też gdzieś dorwać dynię - ma dużo vit.A - i też ją 1-2x w tygodniu podać żołwiowi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #28 dnia: 17.02.2010, 20:07:00 pm »
No poszlam do lekarza polecanego na tymze forum! Co ja wiecej moglam zrobic?

Anuszka nikt do Ciebie pretensji nie ma - w końcu byłaś przekonana, że oddajesz żółwia w ręce fachowca. Zdałaś nam z tej wizyty sprawozdanie i ja jestem zaskoczony tylko tym, że weterynarz taką a nie inną opinię wystawił, na którą Ty przecież wpływu i tak nie miałaś. Chodzi jednak o to - tak jak już wcześniej wspomniałem - że weterynarz też się może mylić, w końcu to też człowiek. A nam leży na sercu dobro Twojego żółwia, dlatego drążymy temat dalej, bo jak się okaże, że to na prawdę awitaminoza - to nieleczona - może być dla żółwia groźna. 
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Pazurek:)
« Odpowiedź #29 dnia: 17.02.2010, 20:27:59 pm »
Ach, zla jestem, bo najpierw sie wystraszylam czy z Pazurkiem wszystko ok. Potem lekarz mowi, ze tak a Wy, ze moze jednak nie. Na dodatek nie poszlam do pierwszego lepszego weta, ale poleconego. I badz tu czlowieku madry :'(
W porzadku, umieszcze jutro zdjecia.