Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 11:45:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Huberta  (Przeczytany 28383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cumartesi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Huberta
« dnia: 02.02.2013, 07:46:40 am »
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy mój zwierz to chłopiec czy dziewczynka? Weterynarz mówił co prawda, że to dziewczynka, ale nie był zbyt przekonujący, tym bardziej, że żółw przejawia więcej cech męskich: tzn. interesuje go głównie jedzenie i sen. Druga prośba to określenie w przybliżeniu jego wieku. Byłabym bardzo wdzięczna.
 

Dodano 02.02.2013, 07:47:36 am

« Ostatnia zmiana: 02.02.2013, 07:48:18 am wysłana przez cumartesi »

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Huberta
« Odpowiedź #1 dnia: 02.02.2013, 10:04:21 am »
Po pierwsze czy ten  żółw chodzi po podłodze !!!!!  :o
Po drugie ile ma cm?
Po trzecie opisz jego dietę warunki itp.
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Huberta
« Odpowiedź #2 dnia: 02.02.2013, 10:48:09 am »
Jan, bez krzyku to po pierwsze  ;)

Prosimy o odpowiedzi,...  ;)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Huberta
« Odpowiedź #3 dnia: 02.02.2013, 10:57:26 am »
Jan z tyłu widać terra. Więc nie naskakuj na ludzi tak o tylko GRZECZNIE zapytaj jak masz wątpliwości.. Może tylko do zdjęcia jest na podłodze.

Chyba będzie potrzeba wyraźniejsze zdjęcia, musi być dobrze widać ogonek.. Do tego tak jak Jan napisał powiedz nam coś o swoim żółwiku. Ile go masz, ile ma cm, wstaw zdjęcia terra (jeżeli faktycznie mieszka w terrarium ), powiedz nam coś o jego diecie i warunkach ;)
A co do spania i jedzenia to chyba cecha żółwi ogólnie a nie tylko samców ;) ale mogę się mylić :)
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Huberta
« Odpowiedź #4 dnia: 02.02.2013, 11:10:29 am »
To nie był naskok...
Terra nie widziałem  :-X
Proszę o dokładniejsze zdjęcia terra i samego gada  ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Huberta
« Odpowiedź #5 dnia: 02.02.2013, 13:26:05 pm »
Wg mnie bardzo ladna samica :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Huberta
« Odpowiedź #6 dnia: 02.02.2013, 14:34:35 pm »
Jan BZ do określenia czy to samiec czy samica nie są potrzebne zdjęcia terra, opis diety oraz informacja czy chodzi po podłodze, więc nie rozumiem po co ta wiedza? Właściciel chciał znać tylko płeć. Nic ponad to. Gdyby potrzebował rady co do utrzymania żółwia, jego warunków czy diety myślę, że powiedziałby coś więcej :)

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Huberta
« Odpowiedź #7 dnia: 02.02.2013, 14:51:39 pm »
ja tam sie sama nie znam,czy to samiec czy samiczka.moge tylko powiedziec ze jest ladniutki,okraglutki i skorupka wyglada mi na bardzo prosta :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Huberta
« Odpowiedź #8 dnia: 02.02.2013, 15:01:57 pm »
Dla mnie to dziewczyna jak nic ,a w sumie jak malowanie :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Huberta
« Odpowiedź #9 dnia: 02.02.2013, 15:30:04 pm »
She myślę, że Jan po prostu napisał to z troski o żółwia i z chęci pomocy, coby upewnić się, że żółwik ma dobrze. Mną z resztą to samo kieruje i myślę, że właścicielka żółwia, a właściwie z tego co piszecie, żółwicy się nie obrazi za troskę :) nikt tu złych zamiarów nie ma :) za to były przypadki gdzie ktoś myślał, że wszystko robi dobrze a tak nie było..

Po za tym skorupka cudna i ja z chęcią się dowiem o niej czegoś więcej o ile Cumartesi ma ochotę się pochwalić zwierzakiem.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Huberta
« Odpowiedź #10 dnia: 02.02.2013, 16:50:21 pm »
Ja się tu zgodzę z she, że niektórzy użytkownicy mogą się poczuć urażeni. Czasem pytają o coś innego a ktoś na nich od razu naskakuje o warunki itd (jakaś nadopiekuńczość czy co?), można się zniechęcić do logowania się i pytania o coś jak zaraz stawia się takiego użytkownika w świetle podejrzeń i wypytuje co najmniej jak na obiadku u teściowej :D zauważyłam wiele takich sytuacji przeglądając forum niestety. Rozumiem, ze to z troski i chęci pomocy nieraz, ale zastanówmy się nad formą wyrażenia tego.
« Ostatnia zmiana: 02.02.2013, 17:00:31 pm wysłana przez Carolina »

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Huberta
« Odpowiedź #11 dnia: 02.02.2013, 17:05:42 pm »
Według mnie pytanie o warunki to nic złego  :) Jednak krzyki i naskakiwania na nowych użytkowinów to nic dobrego, dlatego tez zwróciłam uwagę, szkoda ze po-raz  któryś się już to zdażyło  :(
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline cumartesi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Huberta
« Odpowiedź #12 dnia: 02.02.2013, 18:09:05 pm »
Nie jestem w stanie teraz wkleić zdjęć, bo jestem poza domem, ale postaram się sfotografować terrarium jak najszybciej. Żółwia mam od świąt - dostałam go w prezencie świątecznym od męża. Jest dosyć spory - na oko ma jakieś trzy lata (a to znaczy, że trzy lata spędził w sklepie zoologicznym). Ale dokładnie go wymierzę jak go znowu zobaczę :).
Postawiłam go na podłodze, bo chciałam zrobić zdjęcie, ale żółw przebywa w dużym terrarium - także wymierzę. Ma lampki grzewcze - świecą mu cały dzień, a w nocy imitują światło księżyca. Jako wyściółka służy mu kora drzewna - wiem, że zaraz posypią się gromy, ale on/ona naprawdę lubi się w niej zakopywać. I nie sądzę aby spędził dużo czasu w terrarium - gdy tylko zrobi się cieplej zostanie wystawiony do ogródka i mamy w planach zabrać go na Florydę (mieszkam w USA) gdzie też będzie mógł grasować bez przeszkód.
Żółw nie jest zbyt towarzyski w stosunku do ludzi - lubi być brany na ręce, pod warunkiem, jeśli zostanie zaniesiony do okna, skąd może podziwiać jeżdżące samochody (kolejny dowód, że to facet - lub blachara :)). Ale myślę, że ze względu na długość pobytu w sklepie zaprzyjaźnił się z naszym chomikiem. Świnkom morskim potrafi wybrać pokarm z miseczki - poluje niestety tylko na sałatę. Dokucza psu- to znaczy podchodzi i szczypie go, a to duży labrador, który może się kiedyś zemścić. Kanarka lubi obserwować - myślę, że podoba mu się ten żółty kolor. Ale ogólnie woli być w jednym pomieszczeniu ze zwierzakami, niż bez nich.
Tu najbardziej się boję, że mi się oberwie, ale przejdę do pokarmu. Żółw jest niezwykle wybredny - nie je ziół dostępnych w sklepach, a ze względu na porę roku nie mam dostępu do mlecza, babki, koniczyny itd. Jest obrażony na bazylię, tymianek, czasami z łaski zje trochę koperku. Kupujemy mu mieszankę ziół z rodzajową sałatą (głównie rukola i roszponka) i wtedy zjada bez słowa także zioła, chociaż zaczyna od aruguli - nie wiem, czy to ma jakąś nazwę polską. Na próbę chcieliśmy dać mu trochę warzyw, ale kręci nosem na pomidora, marchewkę czy cykorię. Weterynarz wspomniał o karmieniu go białym serem raz na jakiś czas, ale też tylko prychnął. Jedyne co smakuje mu bardziej niż sałata, to truskawki, a tego też nie mogę mu dawać w dużych ilościach ze względu na cukier. Niedługo żółw zostanie przewieziony, więc będzie miał pod dostatkiem babki i innych przysmaków, ale nie wiem czy ruszy, bo pod tym względem jest ciężki do współżycia. Chcemy mu kupić kwiatki - bo podobno zjada płatki, ale nie jestem przekonana, czy takie płatki róży naprawdę się nadadzą? A przede wszystkim czy to zje?
Żółw początkowo niechętny w stosunku do mojego męża, teraz drapie w terrarium na jego widok, bo chce aby mu zrobił samolocik (to też chyba nienormalne). Mój mąż bierze go na ręce i udaje, że lata. Gdy mój mąż śpi ciągnie go za włosy u ręki, a potem szybko zamyka oczy i udaje, że to nie on/ona. Jakaś forma zalotów?
Żółwiowi raczej nic nie jest - został przebadany. Na początku martwiłam się kupą, bo nie robił za często, ale teraz nie ma z tym problemu. Żółw lubi się kąpać - terrarium kładziemy mu na kaloryferze, przez co woda w "wanience" jest cały czas ciepła - potrafi spędzić w niej parę godzin - aż do naszego powrotu z pracy.
Jak sobie coś przypomnę to napiszę. A teraz wiem, że oberwie mi się za pokarm dla żółwia, ale głodzić też go nie chcę. Pocieszam się tylko tym, że to chwilowe, aż będzie miał dostęp do trawy i tym, że wybieram mu zioła z mieszanki i te głównie kładę do miseczki. Podobno żółwie mogą jeść roszponkę - w takim razie może ktoś mógłby mi napisać czy rzeczywiście mogą, bo kamień spadnie mi z serca.


Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Huberta
« Odpowiedź #13 dnia: 02.02.2013, 18:29:15 pm »
Minka ale tutaj jak już zauważyła Carolina pytanie o warunki, diete pojawiają się w prawie każdym wątku, który jest zakładany w celu zadania pytania nawet zupełnie oderwanego od tego tematu- tak jak np płeć żółwia. To może być denerwujące, bo taki właściciel może pocuzć się atakowany. Nie jest to dobra metoda aby zachęcić użytkowników do opowiadania o swoich gadach jak na samym początku nie ma się do nich żadnego zaufania. Zapominamy o jednej rzeczy- żółw NIGDY w terrarium nie będzie miał tak jak na wolności- możemy zrobić tylko namiastkę tego co miałby będąc wolnym, więc żadne warunki domowe nie są dla nich dobre.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Huberta
« Odpowiedź #14 dnia: 02.02.2013, 18:48:50 pm »
Maniek mój tez uwielbia zólty kolor. Potrafi mój palec ganiać po terra jak mam pomalowane paznokcie..  Co do diety to ser biały odpada, ale juz rukola i roszponka jest ok. z suszkami to przeważnie jest problem.. ale mozę trzeba podstępem. mieszać ze świeżym, przegłodzić chwilę. Na mojego Mańka głodówka działa tak że wszystko zje. Co do płatków kwiatów- mój uwielbia bratki. pochłania je jak głupi jak ma okazję. Myslę, że jak będzie miał świeże chwasty to nie pogardzi. Po prostu jak dzień nie zje to potem będzie wcinał :) Fajnie, że będzie miał słoneczko :D Spróbuj dorwać roślinki doniczkowe- zielistkę, trzykrotkę, to co da rade posiej w doniczki. Mi rośnie nagietek, niezapominajka, rukola, posiałam też rzodkiewkę na liście- Manio je uwielbia.
Co do zwierzaków to ja bym się bała, że pies czy świnka go pogryza z drugiej strony Ty widzisz najlepiej jak się zachowują wobec siebie.. Mojej koleżanki szczury kradną kotu żarcie i śpią razem z nim wiec taka przyjaźń pewnie też jest możliwa :D

Ta nocka lampka to chyba jest zbędna nie musi mu nic świecić :) za to dopóki nie ma wybiegu takiego na słońcu no to grzewcza i UVB na dzień sa potrzebne
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.