Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 12:52:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stasia  (Przeczytany 21666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Stasia
« Odpowiedź #15 dnia: 20.06.2012, 08:48:59 am »
trzymam kciuki za Twoją Stasię bo pyszczek ma jak dla mnie bardzo miły :) no i zjawiskowa barwa ale z komentarzy wynika , że to efekt słabego życia jakie miała do tej pory a szkoda bo gdyby taka była naturalna to bardzo fajna barwa :) Ta skorupa wywinięta to po prostu  :o mam nadzieje , że żółw będzie miał u Ciebie jak na wywczasie w Ciechocinku i uda mu się poprawić stan zdrowia. Powodzenia i czekam na kolejne fotki :)
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Stasia
« Odpowiedź #16 dnia: 20.06.2012, 20:22:07 pm »
Dzisiaj wypuściłem Stasię na wybieg z innymi żółwikami.. Na początku zwiedzała go, wędrowała po wszystkich zakamarkach potem zaczęła bardzo intensywnie kopać wszystkimi łapkami taką dziurę w ziemi.. pod sobą... Zaskoczony byłem że od razu podeszła do "stoliku z jedzeniem" i zaczęła wszystko zjadać. U wcześniejszych żółwi trwało to dosyć długo zanim zaczęły jeść a u niej praktycznie od razu. Mój samiec nie odstępuje jej na krok.. Przed chwilą przyłapałem ich jak się "kopulowały"hehe, nie mam tu na myśli o akcie zalotów(podgryzanie itp.) ale o samym akcie. Nigdy wcześniej tego u żółwi nie miałem okazji zaobserwować a tu nagle taka niespodzianka... hehe Może coś z tego będzie... Fajnie by było. Stasia w porównaniu z samcem jest od niego jakieś 3 razy większa, ale młody się nie poddawał...

Byłem z rana u weta i pobrała jej krew do badania. Dr stwierdził że wizualnie jest ładna, choć ta skorupka się wygięła do góry na pewno z powodu niewłaściwego żywienia oraz jakiegoś uszkodzenia mechanicznego.
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::


Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Stasia
« Odpowiedź #17 dnia: 20.06.2012, 20:56:50 pm »
sq6www, moim zdaniem bardzo źle zrobiłeś łącząc od razu żółwie.
Po pierwsze, każdy nowy żółw w hodowli powinien odbyć kwarantannę - a może Stasia ma herpes, i co teraz? Wpierw badania, potem wspólne wybiegi!
Po drugie, żółwica ma znaczne deformacje, które pozwalają podejrzewać problemy z narządami wewnętrznymi, i w mojej opinii nie powinna być przeznaczona do rozrodu.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

TomaszW

  • Gość
Odp: Stasia
« Odpowiedź #18 dnia: 20.06.2012, 21:06:20 pm »
 :o :o :o
semiramida ma rację.
Zachowanie bardzo nieodpowiedzialne. :( Nowy żółw powinien przejść kwarantannę.Było jakiś czas temu o herpes na forum.Oprócz tego skoro żółw jest w takim stanie to jak ma znieść jajka i mieć zdrowe potomstwo?  :(

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Stasia
« Odpowiedź #19 dnia: 20.06.2012, 21:15:21 pm »
Zgadzam się z tomkiem oraz semiramidom NIE POWINIENEŚ ICH ŁĄCZYĆ! jeżeli samiec będzie ją tak napastował i dojedzie do zapłodnienia to jak na mój gust samiczka tego nie przeżyje ... składanie jaj dla żółwicy to jest ogromny wysiłek a ta jest chora i raczej wątpię aby podołała temu zadaniu ... no i jeszcze jest możliwość że Stasia zarazi inne żółwie jakimś paskudem i dopiero będzie !! tak więc nie łącz jej na razie z innymi żółwiami !

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Stasia
« Odpowiedź #20 dnia: 20.06.2012, 21:32:29 pm »
Już ją zabrałem....
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::


Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Stasia
« Odpowiedź #21 dnia: 20.06.2012, 21:40:38 pm »
dobrze zrobiłeś wróciłeś na lepszą drogę :P to było lekkomyślne ale ważne , że jest lepiej :) ale zapytam bo mnie to zaciekawiło co to HERPES ??

:)
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Stasia
« Odpowiedź #22 dnia: 20.06.2012, 21:58:33 pm »

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Stasia
« Odpowiedź #23 dnia: 20.06.2012, 22:00:07 pm »
Dzięki :D
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Stasia
« Odpowiedź #24 dnia: 20.06.2012, 22:23:05 pm »
Już ją zabrałem....
... popełniłem błąd przyznaję.. ale człowiek uczy się na własnych błędach, nie ma ludzi nieomylnych. Mam nadzieję tylko że nic się nie stanie reszcie obsady...
Jutro zabieram się za robienie drugiego wybiegu, takiego tymczasowego , niewielkiego 2 x 2 m żeby odizolować samicę oraz żeby jak najwięcej przebywała na słońcu..
Jak tylko będą już wyniki badania krwi na pewno nie omieszkam wspomnieć o tym na forum. Ładnie poprosiłem Panią na recepcji w gabinecie ($$) weterynaryjnym i obiecała że na 90% już będą w piątek... Ale zobaczymy jak to będzie... Tymczasem samica znalazła się w terrarium....
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::


TomaszW

  • Gość
Odp: Stasia
« Odpowiedź #25 dnia: 20.06.2012, 22:26:47 pm »
 :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stasia
« Odpowiedź #26 dnia: 20.06.2012, 23:21:39 pm »
Herpes nie herpes ale jeśli doszłoby do zapłodnienia to jak jej odwapniony organizm ma sobie jeszcze radzić ze znoszeniem jaj do których produkcji potrzebne jest sporo wapnia.
A Ty na stałe trzymasz samca z samicą?

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Stasia
« Odpowiedź #27 dnia: 21.06.2012, 07:52:44 am »
Herpes nie herpes ale jeśli doszłoby do zapłodnienia to jak jej odwapniony organizm ma sobie jeszcze radzić ze znoszeniem jaj do których produkcji potrzebne jest sporo wapnia.
A Ty na stałe trzymasz samca z samicą?
Victoria , moja Stasia była na wybiegu zaledwie godzinę z resztą stada. Na wybiegu oprócz niej stale przebywa samiec oraz druga mniejsza samica które już są ze sobą praktycznie od końca kwietnia i jakoś nie wykazywały do tej pory zbytniego zainteresowania swoją osobą. A wręcz przeciwnie bardzo dobrze ze sobą współgrały. Wybieg jest na tyle duży że każde ma swoje rewiry ( ponad 5 nor) i żyją w pełnej harmonii. Zaraz będę dzwonił do kliniki weterynaryjnej z nadzieją że są już wyniki badania.

A jeszcze takie jedno pytanie : Zakładając hipotetycznie że doszło do rzekomego zapłodnienia samicy przez mojego samca. Ile czasu trwa okres w którym samica powinna złożyć jaja? Wszystko hipotetycznie, najlepiej gdyby ich nie było wogóle
« Ostatnia zmiana: 21.06.2012, 07:55:47 am wysłana przez sq6www »
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::


Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Stasia
« Odpowiedź #28 dnia: 21.06.2012, 08:15:20 am »
Zakładając hipotetycznie że doszło do rzekomego zapłodnienia samicy przez mojego samca. Ile czasu trwa okres w którym samica powinna złożyć jaja? Wszystko hipotetycznie, najlepiej gdyby ich nie było wogóle

Jajka powinna złożyć mniej więcej po miesiącu od zapłodnienia, ale musi mieć do tego zapewnione odpowiednie warunki. Istnieje jeszcze taka opcja, że mimo udanej kopulacji samica jaj nie złoży, a nasienie samca zmagazynuje na lepsze czasy.

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Stasia
« Odpowiedź #29 dnia: 21.06.2012, 08:36:25 am »
No i mamy wyniki: Jeszcze ich nie interpretowałem ale dostałem je w mailu

Uric acid (umol/l):       120.0      (37.6 - 150)
Ca (mmol/l):               1.85      (1.7 - 3.0)
P (mmol/l):                       1.6      (0.7 - 1.9)
ALT (ukat/l):              1.1      (0.5 - 1.3)
AST (ukat/l):              1.3      (0.5 - 1.7)
Glucose (mmol/l):              11.3      (8.8 - 12.0)
Total protein (g/l):      23.7      (24.2 - 68.5)
ALP (ukat/l):              6.0      (1.8 - 7.2)
Cholesterol (mmol/l):      4.6      (3.0 - 6.5)
Na (mmol/l):              141.0      (139.0 - 145.0)
K (mmol/l):                      3.9      (2.0 - 4.2)
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::