Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:47:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stefania i Hyś  (Przeczytany 14567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Stefania i Hyś
« dnia: 02.03.2014, 19:56:46 pm »
Witam, zakładam nowy wątek bo.. coś się kończy coś zaczyna... Przenoszę sie do "działu stepowych" ale sercem będę także w "lamparcikowym".

Stefania (której historię opisywałam w dziale lampartów) jest żółwicą która ma ponad 15 lat, jest u mnie od około 5/6 lat. Trafiła w średnim stanie..ze świeżymi opatrunkami po pogryzieniu przez szczury i mandarynką "jako przekąską na drogę". U mnie dostała terra 100 na 50 i dobre warunki, po drodze doszedł do niej kolega Hyś i wszystko toczyło się po STEPOWEMU :) ale życie lubi zakręty.. i Stefania w sierpniu 2012 miała operacje usunięcia zapartych i zniekształconych jaj. Była i jest dzielna !! Stała się ulubienicą kliniki w Poznaniu, do dziś jak chodzę na usg albo kontrole to lekarze ją witają :)

Hyś jako "nastolatek" dojrzewający dość mocno ją męczył, do tego miałam do wczoraj dwa lamparciki i Stefka mieszkała w pudle rehabilitacyjnym z podkładem..coś jak pieluszka, żeby rana sie nie zakaziła. Hyś to samczyk o dużymmmmmm temperamencie :) którego Stefcia w chwilach słabszego zdrowia nie mogła przeganiać i ustawiać do pionu.

Dziś wróciły do terra razem,Lamparciki znalazły wspaniałe nowe domy, a ja skupię sie na stepkach moich. Stefania za 3 miesiące bedzie miała zdejmowany opatrunek (miała rozcięty plastron i wyciągane jajai jajowody), a Hyś powoli uczy się że co za duzo to niezdrowo :)

Pozdrawiam Wszystkich :)
 

Dodano 02.03.2014, 20:03:18 pm






Terra dopiero będzie "ulepszane":)
 

Dodano 02.03.2014, 20:23:26 pm


zdjęcie Rtg Stefani przed operacją..



a to wyciągnęli, i to jedno jajko i jeden jajowód a było x2



na szczęście to przeszłość :)




HYŚ długo szukał Stefani... autentycznie tęsknił, czuł ją jakoś obok z pudła. Szukał, chodził, patrzył do góry.. aż sie doczekał. :)



i Hyś z wakacji, kiedy Stefania była w szpitalu.





Pozdrawiam, i bede tu teraz częsciej :)

« Ostatnia zmiana: 02.03.2014, 20:23:27 pm wysłana przez zafra.adax »

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #1 dnia: 02.03.2014, 20:45:07 pm »
Dobrze że Stefania jest taka silna i ma niezwykłą opiekunkę . Kilkakrotnie była blisko odejścia ale ty za każdym razem ją ratowałaś . Mam nadzieję że czesto bedziesz wklejać kolejne zdjęcia jak i informacje o stepkach .
In The Lap Of The Queen

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #2 dnia: 02.03.2014, 21:08:05 pm »
Dzieki :) też mam nadzieje że często tu bede na forum "działać" a Stefka miała oczywiście operacje nie w 2012 a w 2013 roku . a jak tam stadko ? Arusha już śmiga po terra?:)

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #3 dnia: 02.03.2014, 21:41:58 pm »
raczej wypłoszona jeszcze jest , trzeba jej dać czas bo podróż była naprawdę daleka teraz wszystkie śpią - rano nie poobserwuję bo do pracy idę więc każę moim szpiegom śledzić  :laugh:
In The Lap Of The Queen

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #4 dnia: 03.03.2014, 09:25:34 am »
Dużo zdrówka życzę twoim Żółwikom :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #5 dnia: 03.03.2014, 09:59:20 am »
Piękne gadzinki. Obie takie okrągłe i żółciutkie jak bułeczki..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #6 dnia: 03.03.2014, 11:35:41 am »
Śliczniutkie stepeczki masz :-* Oby już teraz żyli sobie do późnej starości bardzo długo i szczęśliwie.
A ta klinika w Poznaniu to jakaś godna polecenia? Wiem, że w Poznaniu jest od gadów jakaś Pani weterynarz,która raczej nie jest polecana. Pytam bo ode mnie z Konina jest dobre połączenie z Poznaniem pkp i tylko 100km a do Warszawy mam 200 aż. Wolę za wczasu mieć z pewnego źródła informacje o godnym polecenia wecie od gadów dla swojego lamparcika.

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #7 dnia: 03.03.2014, 13:11:54 pm »
klinika na Mieszka, nie wiem czy dobra ..raczej w sprawach takich jak oczka podpuchnięte czy "lekkie dolegliwości" myśle że średnio, ale operacje jako jedyni mogli zrobić. Pani wet z zoo za to niepolecana przeze mnie, na wszystko cudowne witaminki w zastrzykach i antybiotyki plus  odrobaczanie proponowane tak na zapas.. Myśle ze jak cos by sie działo z żółwikami to pojade do Wrocławia. :) tu na Mieszka tylko rentgenowskie zdjęcia już i zdjęcie potem tych opatrunków i drutów.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #8 dnia: 03.03.2014, 13:55:25 pm »
Z przyjemnością śledzę wątek ze skorupkami  :) Dużo zdrówka dla nich i szczęścia dla Cioci Marty :)

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #9 dnia: 03.03.2014, 14:07:38 pm »
Dziękuje :)

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #10 dnia: 07.03.2014, 17:36:08 pm »
W terrarium dodana glina z zoologicznego do utwardzania, póki co ze starej darni zrobiona mega kryjówka (w którą Stefania się pakuje i Hyś z wielką chęcią zakopując sie pod koniec dnia),posiane w doniczkach ziółka, a w terrarium grudnik i prymulka. Hyś biega i zwiedza a Stefka chowa się przed nim i jego"końskimi zalotami". Stefanie za tydzień zabieram do dr Zajączkowskiego do Wrocławia (jakos tak wydaje się osowiała bardziej, mniej je ..nie chudnie,ale coś mi nie gra) na przegląd. Zamówiłam też nową uvb bo moja juz ma ponad pol roku ora zjakąś co Lulka polecała vitalną :)

kilka fot:)






i ukryta Stefka




Pozdrawiam wszystkich :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #11 dnia: 07.03.2014, 17:41:21 pm »
Ta ostatnia fota jest mega  :P Nie pomogły nawet świeże listki mleczyka  :laugh:
Piękne żółwie, wspaniała właścicielka z wielkim serduchem. Masz ode mnie plusika  :-*

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #12 dnia: 07.03.2014, 17:54:48 pm »
dzięki :) a jak sie daje plusiki i co one oznaczają? :)
 

Dodano 07.03.2014, 17:58:17 pm
teraz jak wiem, że lamparty są w dobych rękach to skupiam sie na stepkach w 100%. Kombinuje nawet dla nich na balkonie wybieg (ja nie mam balkonu ale sąsiadka 80letnia ma....może jakos da sie namówić) :)
« Ostatnia zmiana: 07.03.2014, 17:58:17 pm wysłana przez zafra.adax »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #13 dnia: 10.03.2014, 09:39:12 am »
Fajnie, jakby z wybiegiem udało Ci się załatwić. To bardzo ważne żeby gadziny miały dostęp do słońca i najlepiej jakby mogły na tym wybiegu 24h/dobę przebywać, Moze sąsiadka by się na skrzynię z ziemia, kwiatami i ... żółwiami na dodatek zgodziła..:)

A może Hyś męczy Stefanię zanadto i stąd ona tak się chowa po kątach i mniej ruchliwa jest?

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline zafra.adax

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 3
Odp: Stefania i Hyś
« Odpowiedź #14 dnia: 15.03.2014, 18:35:17 pm »
hej Ankan :) jak tylko zrobi się troszkę cieplej pójdę do sąsiadki pytać o balkon :) widziałam w necie klatki takie 100x50 dla królików, myślę ze by się nadało, ziemia, glina ,kwiaty do środka , domek :) klatka by chroniła żeby nie wyszły no i przed ptakami bo dość dużo ich w okolicy. A Hyś troche męczy to fakt... wcześniej przed operacją Stefki też ją męczył..ale dawała sobie z nim radę. Sama nie wiem.. w sumie ważyłam ją i przytyła przez 2 tyg około 20 gr. więc nie chudnie to chyba dobrze, nie? Pozdrawiam.
 

Dodano 15.03.2014, 18:37:06 pm
a dziś u nas sennie... czekamy na deszcz co podleje mleczyki i babki żeby było co zbierac :)póki co na parapecie bazylia rośnie, roszponka.

« Ostatnia zmiana: 15.03.2014, 18:37:06 pm wysłana przez zafra.adax »