Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 16:38:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Misiek i Pysiek  (Przeczytany 64594 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #210 dnia: 20.07.2013, 18:39:34 pm »
Witajcie :) Mam do Was pytanie i proszę o udzielenie mi odpowiedzi :)
Mija okres około roku, odkąd mamy lampę UVB i chcemy zakupić nową. Poszłam więc do zoologicznego i się dowiedziałam od sprzedawcy, że podobno żarówki firmy Exo terra Repti Glo, limitują promieniowanie UVB przez pół roku, a nie przez rok jak podaje producent, a zaproponował nam świetlówkę firmy Zoo Med Repti Sun. Stąd moje pytanie, czy rzeczywiście ta druga świetlówka jest lepsza, czy po prostu sprzedawca ma większą korzyść ze sprzedaży jej i dlatego ją proponuje. Dodam że do tej pory używałam świetlówki firmy Exo Terra Repti Glo. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #211 dnia: 26.07.2013, 19:48:53 pm »
Witajcie :) Mam do Was pytanie i proszę o udzielenie mi odpowiedzi :)
Mija okres około roku, odkąd mamy lampę UVB i chcemy zakupić nową. Poszłam więc do zoologicznego i się dowiedziałam od sprzedawcy, że podobno żarówki firmy Exo terra Repti Glo, limitują promieniowanie UVB przez pół roku, a nie przez rok jak podaje producent, a zaproponował nam świetlówkę firmy Zoo Med Repti Sun. Stąd moje pytanie, czy rzeczywiście ta druga świetlówka jest lepsza, czy po prostu sprzedawca ma większą korzyść ze sprzedaży jej i dlatego ją proponuje. Dodam że do tej pory używałam świetlówki firmy Exo Terra Repti Glo. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)

Z tego co czytałam teraz na różnych forach, to rzeczywiście produkt Zoo Medu jest bardziej polecany jako mocniejszy. Jednak świetlówki Exo Terry są też dobre! Przy intensywnym użytkowaniu (10-12 h na dobę) lepiej lampę wymienić po tych 6 miesiącach.

Ale alpinista;) nie boisz się że spadnie?
Bałam się i to bardzo jak wszedł pierwszy raz, ale popatrzyłam jak sobie radzi ze schodzeniem i nie sprawia Mu to problemu, także jestem spokojna :) od góry nie próbuje "skakać na główkę", tylko schodzi i wchodzi bokiem koło jamki :)
Ja bym Ci radziła mimo wszystko jakoś ukrócić takie wspinaczki.
A tak poza tym to spóźnione gratulacje z okazji powiększenia żółwiej gromadki! Widzę, że pełna zgoda panuje. Robiłaś w końcu te badania herpesowe?
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #212 dnia: 29.07.2013, 12:10:13 pm »
Dziękuje za odpowiedź :)
Tak robiłam im badania bo weterynarz do którego chodzę dogadał się z kliniką w Warszawie i został pobrany im wymaz z pyszczka i przesłany do Warszawy, tam zrobili badania i na szczęście się okazało że oba są zdrowe :) nie mało to kosztowało bo z kosztem wysyłki wydałam 650zł ale chociaż mam pewność, że jest wszystko oki:) (a wymaz pobieraliśmy wspólnie z weterynarzem 1,5 godziny bo nie chciały pyszczka otworzyć :/:/:/ a żeby ich nie stresować to tak się zeszło)
Zgoda panuję a i owszem ale mam wrażenie, że Misio próbuję kopulować Pysia bo jak tylko tamten śpi to on na niego włazi przednimi łapkami i rozpoczyna dość "posuwisty" ruch, ale jak to będzie to zobaczymy później, na razie Pysiowi to nie przeszkadza :)
Konar już odstawiliśmy na bok nie jest oparty o tą jamkę :)
Na chwilę obecną i tak oba żółwiki nie korzystają z terrarium bo się wygrzewają na słonku :)

 

Dodano 29.07.2013, 19:13:21 pm
Dodaje kilka fotek Misia i Pysia, zdjęcia robione były w terrarium jak były, chłodniejsze i deszczowe dni :)
Ja niestety tak jak pisałam wcześniej, za bardzo nie mogę robić zdjęć żółwiom na wybiegu, bo klatka jest obłożona siatką przez którą ciężko się robi zdjęcia, a jak znów próbuję zdjąć tą kratę to robi sporo drgań a wtedy żółwie się peszą i się chowają do norek :)
Na jednym zdjęciu Pysio wygląda zza terrarium to tak właśnie czeka jak mu się wkłada jedzonko, albo jak się chociaż na chwilę odsłoni szybki, na szczęście nie chce wychodzić, oprze się tylko jedna łapką i tak sobie patrzy w przestrzeń :)
P.S.
Wydaje mi się, że Pysiu już ma lepszą skorupkę, bo chyba takich piramidek nie ma :)
« Ostatnia zmiana: 29.07.2013, 19:13:22 pm wysłana przez siwusek250 »

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #213 dnia: 27.08.2013, 08:18:18 am »
Witajcie :) mam do Was pytanie bo na nowy sezon wybiegowy zamówiliśmy drewnianą skrzynię dla Naszych żółwi i mam takie pytanie czym najlepiej ją zabezpieczyć od czynników zewnętrznych typu słońce, deszcz? Skrzynia jest z czystego drewna wolałam taką i sama ja zabezpieczyć żeby po prostu żółwiki mi się nie potruły, bo ja nie wiem czym stolarze zabezpieczają. Proszę o odpowiedź z góry dziękuje :) Pozdrawiamy Sylwia, Misiek i Pysiek :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #214 dnia: 27.08.2013, 08:49:04 am »
Myślę, że warto pomalowac impregnatem (np. 2 warstwy) tylko trzeba pamiętać, że bezbarwny często po latach sprawia, że drewno sinieje, dlatego po impregnacji przeciągnąć dodatkowo lakierem ekologicznym. Impregnacja ochroni drewno przed rozwojem pleśni czy grzybów.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #215 dnia: 27.08.2013, 14:04:21 pm »
Lakiero-bejcą bym pomalował ze 2 razy. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #216 dnia: 27.08.2013, 14:49:46 pm »
Można jeszcze zastosować pokost lniany:
http://media.drewnochron.pl/PressRelease.224803.po?changeLocale=PL&rss=true
I na to lakierobejcę jeśli się chce kolor zmnienić.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #217 dnia: 07.09.2013, 19:38:29 pm »
Dziękuje bardzo za powyższe odpowiedzi :)
Troszkę czasu Mnie nie było, ale wiele się nie pozmieniało, żółwiki musiałam odrobaczać drugi raz, dlatego w tym roku ich nie będę zimowała na pewno :( bo się po prostu boję, że się nie obudzą a tego byśmy nie chcieli :) żółwiki trzymam już w terrarium bo rano jest bardzo zimno :( a ich natura już się upomina o zimowanie bo są dość ospałe, ale to może też dlatego, że są odrobaczane i te małe "stworki" je męczą, jedyne z czego się cieszę, że apetyt im dopisuje i mam nadzieję, że to nie minie jak zaczną dostawać suszki ale do tego jeszcze troszkę czasu :):):)
Poniżej dodaje zdjęcia z kąpieli :)
A i dodam jeszcze jedno zdjęcie ogonka Misia może już coś widać jakiej ma być płci :):)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #218 dnia: 07.09.2013, 22:20:19 pm »
Ale mają gładkie skorupki :) co do płci to bym się jeszcze wstrzymała

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #219 dnia: 08.09.2013, 10:54:07 am »
To mam nadzieję, że to dobra oznaka jak maja gładkie skorupki :) cały czas były na wybiegu, nawet jak deszcz padał to taki parawanik im robiliśmy żeby ich nie zalało :) w przyszłym roku będą miały troszkę lepszy wybieg i będę mogła w końcu na Nim robić zdjęcia z ich wędrówek bo z tego okresu to mam może z 10 zdjęć tylko :(

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #220 dnia: 08.09.2013, 11:48:32 am »
Najważniejsze że korzystały ze słonka! :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #221 dnia: 04.10.2013, 19:08:54 pm »
Piękny pyszczek Misia :):):)
 

Dodano 05.10.2013, 18:52:02 pm
Pysiek
« Ostatnia zmiana: 05.10.2013, 18:52:16 pm wysłana przez siwusek250 »

Offline ell

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #222 dnia: 05.10.2013, 21:56:15 pm »
śliczny jest :)
ell

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #223 dnia: 05.10.2013, 22:03:24 pm »
oooo piękności   :-*
Pozdrawiam Beata :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Misiek i Pysiek
« Odpowiedź #224 dnia: 07.10.2013, 09:34:58 am »
Apetyty im widzę dopisują..:) A będą w tym roku zimować?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ