Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 14:34:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stepowy?  (Przeczytany 11375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorosea

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Stepowy?
« dnia: 24.06.2013, 15:32:54 pm »
Witam na forum :)

Przez czysty przypadek mam w domu o takie cudo:



Czy dobrze myślę, że to żółw stepowy ? Czy może jakiś inny gatunek ?
Troszkę mnie niepokoi kolor skorupki, jest bardzo blada, pokryta jakby białym nalotem.

Zółw jest dość spory, tu porównanie z ręką


Jakie wymiary terrarium powinien mieć tej wielkości osobnik ?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.06.2013, 15:41:18 pm »
no raczej stepowy ;) skorupka za ladnie nie wyglada ::) widac ze zolw do sloneczka mial maly dostep.terrarium dla niego powinno byc dosc duze.min.10 razy takie jak zolw :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 24.06.2013, 16:43:56 pm »
Stepek. ;)
Ja bym nie myślał o terrarium tylko o wybiegu zewnętrznym. Na słońcu mu skorupna zciemnije i nabierze kolorów. ;D
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline dorosea

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 24.06.2013, 17:15:20 pm »
Tak, o wybiegu już myślałam, ale niestety mam na podwórku wolnobiegającego psa i nie do końca wiem jak mogłabym taki wybieg zabezpieczyć przed nim...

Martwi mnie jeszcze jedna rzecz, bardzo nieładna kupka. Luźna i z bardzo brzydkim zapachem. Czy to mogą być robaki ?

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 24.06.2013, 17:26:01 pm »
Na pewno będą robaki w przypadku moich żółwi też tak było. Kupkę można zanieść do zwykłego weta a jak masz nie daleko siebie specjalistę to jeszcze lepiej ;) śliczny żółwik jak go znalazłaś to może zrób mu kąpiel w letniej wodzie tak żeby łepek mógł mieć nad woda ale żeby bez problemu mógł w nim zanurzyć pyszczek jak by chciał się napić ;) na forum jest spis weterynarzy to spojrzyj może w okolicy jakiś jest. Wybieg można od góry ochronić grubą siatką ogrodową.

Offline dorosea

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 24.06.2013, 17:29:29 pm »
Na pewno będą robaki w przypadku moich żółwi też tak było. Kupkę można zanieść do zwykłego weta a jak masz nie daleko siebie specjalistę to jeszcze lepiej ;) śliczny żółwik jak go znalazłaś to może zrób mu kąpiel w letniej wodzie tak żeby łepek mógł mieć nad woda ale żeby bez problemu mógł w nim zanurzyć pyszczek jak by chciał się napić ;) na forum jest spis weterynarzy to spojrzyj może w okolicy jakiś jest. Wybieg można od góry ochronić grubą siatką ogrodową.


Niestety polecanego forumowego specjalistę najbliżej mam 250km więc odpada.
Mam u siebie bardzo fajną, młodą wetkę, ale ona raczej będzie miała małe pojęcie o gadach. A czym odrobacza się żółwia ? takimi samymi specyfikami jak psy czy koty ?
Kąpiel już robiliśmy :)

Wybaczcie mi moje głupie pytania, ale moja wiedza na temat żółwi jest mega uboga ;)

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 24.06.2013, 17:49:45 pm »
Nie ma za co przepraszać większość osób jest tu początkujących ;) lepiej idź do weta niech chociaż zrobi badanie żebyś wiedziała z jakim paskudztwem masz doczynienia. Ja z moimi dostałam lek na zamówienie ale czy to był taki jak się psom podaje to nie mam pojęcia, ale poczekaj pewnie do wieczora to odezwa się bardziej doświadczone osoby i na pewno pomogą bo sposobów i leków na odrobaczanie jest kilka ;)
Pytaj i czytaj forum a żółwik będzie szczęśliwy u ciebie.
Do jedzenia podawaj mu łąkowe jedzonko żadnej sałaty owoców warzyw sera białego no i juz na pewno nie mięsa ;) a ja juz ci zazdroszczę tego ze masz ogród i możliwość zrobienia super wybiegu ja pocieszam się tylko balkonem bo mieszkam w bloku :-/
 

Dodano 24.06.2013, 17:56:46 pm
Jak możesz to zamieść zdjęcia główki żółwia niech specjaliści zobaczą czy oczka są oki czy pyszczek nie jest do przycięcia itp itd ach i kup mu sepię to znaczy wapno takie np dla ptaków bo żółwie go potrzebują
« Ostatnia zmiana: 24.06.2013, 17:56:46 pm wysłana przez siwusek250 »

Offline dorosea

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 24.06.2013, 18:05:17 pm »
Nie ma za co przepraszać większość osób jest tu początkujących ;) lepiej idź do weta niech chociaż zrobi badanie żebyś wiedziała z jakim paskudztwem masz doczynienia. Ja z moimi dostałam lek na zamówienie ale czy to był taki jak się psom podaje to nie mam pojęcia, ale poczekaj pewnie do wieczora to odezwa się bardziej doświadczone osoby i na pewno pomogą bo sposobów i leków na odrobaczanie jest kilka ;)
Pytaj i czytaj forum a żółwik będzie szczęśliwy u ciebie.
Do jedzenia podawaj mu łąkowe jedzonko żadnej sałaty owoców warzyw sera białego no i juz na pewno nie mięsa ;) a ja juz ci zazdroszczę tego ze masz ogród i możliwość zrobienia super wybiegu ja pocieszam się tylko balkonem bo mieszkam w bloku :-/
 

Dodano 24.06.2013, 17:56:46 pm
Jak możesz to zamieść zdjęcia główki żółwia niech specjaliści zobaczą czy oczka są oki czy pyszczek nie jest do przycięcia itp itd ach i kup mu sepię to znaczy wapno takie np dla ptaków bo żółwie go potrzebują

Przejdę się w takim razie do swojej wetki w tym tygodniu :)
A może ktoś z forum jest z Białegostoku ? Może mamy to jakiegoś w miarę ogarniętego weta od gadów ?

Na szczęście w ogrodzie mam mnóstwo zielska różnego typu, więc żółw może mieć urozmaiconą dietę :) Dziś dostał liście malin, babke, mniszka lekarskiego, trochę liści z truskawek, a już w własnym zakresie najadł się kwiatów koniczyny jak łaził po trawniku ;)

Zdjęcie główki mam, zaraz zmniejszę i wstawię.
Sepię kupię jak jest taka potrzeba :)

A i jeszcze, czy póki nie mam jeszcze porządnego wybiegu na ogrodzie, mogę wystawiać żółwia na balkon żeby nieco słoneczka złapał ?
Balkon jest długo nasłoneczniony, czy on się tam nie 'usmaży' ? ;)
« Ostatnia zmiana: 24.06.2013, 18:09:41 pm wysłana przez dorosea »

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #8 dnia: 24.06.2013, 20:36:34 pm »
Hej, witaj na forum;)

Jasne że możesz wystawić gadziorka na balkon, by mógł unikać słońca musisz mu wstawić kryjówkę (stara doniczka, czy z jakiś kamieni - tylko tak ułożonych by żółw ich nie naruszył).

Co do Stepowego dodam tylko że mi wygląda na samiczkę;)
"Przez czysty przypadek mam w domu o takie cudo" - Może przytoczysz nam historie swojej skorupki?


Pozdrawiam!

Offline dorosea

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #9 dnia: 24.06.2013, 21:28:14 pm »
Hej, witaj na forum;)

Jasne że możesz wystawić gadziorka na balkon, by mógł unikać słońca musisz mu wstawić kryjówkę (stara doniczka, czy z jakiś kamieni - tylko tak ułożonych by żółw ich nie naruszył).

Co do Stepowego dodam tylko że mi wygląda na samiczkę;)
"Przez czysty przypadek mam w domu o takie cudo" - Może przytoczysz nam historie swojej skorupki?


Pozdrawiam!

Znalazłam sporą drewnianą skrzynkę, jak wyłożę ją folią i wysypię ziemią z ogrodu to na początku będzie ok jako wybieg ?

Tak też i mi się wydawało, ze to dziewczyna :)
Żółw został znaleziony i dość pokrętną drogą trafił do mnie - pracuje w sklepie zoologicznym ;) 'Nieco' nieodpowiedzialnie postępując zabrałam go po prostu do domu ;)

I obiecane zdjęcia:








Żółw ma takie otarcie na kolanach, czy to jest normalne ?





Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #10 dnia: 24.06.2013, 21:35:08 pm »
Sprawdź czy nie ma ostrych krawędzi skorupa.Jesli są, możesz delikatnie wypiłować pilniczkiem,a otarcia możesz posmarować tribiotykiem
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline alexwudeka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #11 dnia: 24.06.2013, 21:38:17 pm »
Na ostatnim djęciu widać ostrą krawędź, aczkolwiek mogę się mylić.

Offline dorosea

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #12 dnia: 24.06.2013, 21:39:32 pm »
Faktycznie krawędzie sa dość ostre, szczególnie na widoczna na zdjęciu.
Jutro przypiłuje, dzięki :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #13 dnia: 24.06.2013, 21:40:19 pm »
Sprawdx po prostu palcem,czy jest ostra.Ostrą krawędź spiłuj,bo kaleczy łapkę
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline dorosea

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy?
« Odpowiedź #14 dnia: 24.06.2013, 21:57:32 pm »
Sprawdx po prostu palcem,czy jest ostra.Ostrą krawędź spiłuj,bo kaleczy łapkę

tak, tak, zrozumiałam :)