Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:33:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)  (Przeczytany 35462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #30 dnia: 11.04.2015, 22:01:55 pm »
ja też miałem takiego imprezowego żółwia, jak wyszedł w piątek rano w lipcu tak wrócił po prawie roku.
Musiała być niezła balanga, a zima tamtego roku dochodziła do minus 20 C

to ten pierwszy z przodu (najbardziej poszarzały) z lewej i u góry z prawej


Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #31 dnia: 11.04.2015, 23:07:47 pm »
wow niesamowita gromadka - to jednak są jeszcze tacy twardziele jak ona  ;D

Dziś jak na nią patrzyłam to wprost nie mogłam uwierzyć że ona kilka dni temu wróciła po 9 miesięcznej drzemce :) jest strasznie silna i pełna energii , zachowuje się tak jak gdyby nic się nie stało

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #32 dnia: 12.04.2015, 22:41:37 pm »
Widocznie śpiącej królewnie dłuższy sen był potrzebny. Ale lepiej, żeby kolejną zimę spała już pod nadzorem... ;)
Skorupka po umyciu o niebo lepiej wygląda i fajnie, że zaczęła jeść..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #33 dnia: 13.04.2015, 11:06:33 am »
Apetyt całkowicie wrócił do normy  :D objada się zieleninką jak dawniej i tylko patrzy co nowego pojawia się w misce
 

Dodano 13.04.2015, 11:44:18 am
Ankan niestety ze stworzeniem jej odpowiednich warunków do zimowania moze być problem , przez całą zimę sprawdzałam warunki panujące w naszej piwnicy, garażu czy strychu z myślą o przyszłej zimie i niestety strych i garaż to zbyt duże wahania temperatur a piwnica jest natomiast zdecydowanie za ciepła do zimowania, na lodówkę kategorycznie nie zgadza się mąż  :( Kocham te stworzenia strasznie i opiekuję się nimi jak własnymi dziećmi ale chyba odpowiednia opieka nad 3 różnymi gatunkami przekracza moje możliwości (utrzymanie i stworzenie 3 dużych oddzielnych terrariów, + temat zimowania) . Jedynym gatunkiem któremu mogę zapewnić wszystko są zółwie lamparcie - niezimujące . Obawiam się że będę zmuszona podjąć jedną z najtrudniejszych chyba dla mnie decyzji w życiu o znalezieniu mojej stepówce nowego domu - po zimowaniu w tym roku nie chciałabym zakłucać jej naturalnego cyklu w przyszłą zimę. Poważnie myślimy z mężem o skupieniu się tylko na hodowli lampartów - im możemy zapewnić najlepsze możliwe warunki , ale na myśl o rozstaniu z Kają która jest najbliższa mojemu sercu łzy same napływają mi do oczu  :'( W sobotę robiliśmy z mężem wybieg zewnętrzny zajmuje ponad 8 metrów na ok 2m szerokości ale niestety musi zostać podzielony na 3 części - dla jednego gatunku byłby super dla 3 juz troszkę mniej tego miejsca pozostaje , mąż proponuje zamianę tych 2 greków i stepka na trzeciego lamparta i przy lampartach pozostać już do końca życia , ale dla mnie to strasznie ciężka decyzja , każdy z nich jest inny i wyjątkowy dla mnie  :'(
« Ostatnia zmiana: 13.04.2015, 11:44:18 am wysłana przez joko »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #34 dnia: 13.04.2015, 14:41:08 pm »
Pierwsze wieści bardzo dobre..:(

Ale drugie, to już nie za bardzo..:((
Bez zimowania to stepówki i greki będą kiepsko funkcjonować. A jakie masz te temperatury? Bo pewne wahania są dopuszczalne, wiadomo, że na strychu czy w piwnicy nie będziesz mieć całą zimę idealnie 4-6 stopni. Można też przenosić żółwie śpiące między pomieszczeniami - np. garażem i piwnicą. Trochę to kłopotliwe - bo temperatury w zimę potrafią mocno skakać i szybko się zmieniać, ale tak też można robić.
Na ten rok podzielony na 3 gat. wybieg wystarczy, ale lamparty rosną szybko i za parę lat możesz mieć mierzące po 40 cm i ważące ponad 10 kg żółwie. A te by już potrzebowały czegoś więcej niż 2,5 x 2,0 m. Nie wiem co Ci poradzić w tej sytuacji...:( Łatwa decyzja to nie jest.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #35 dnia: 13.04.2015, 16:07:29 pm »
Piwnica odpada zupełnie bo tam w zimę było w granicach 10-12stopni , natomiast garaż to różnie w zależności od temperatury na zewnątrz , przy dużych mrozach to nawet ok 0 na strychu podobnie  :( Założenie było takie że na razie wybiegi miały być 2 o wymiarach 4mx2m póżniej cały ten 8 metrowy byłby dla lampartów a dla greków zrobilibyśmy za 2-3lata oddzielny one raczej już nie urosną zbyt wiele więc nie musiałby być aż taki duzy ok 2x3m + dodatkowo co najmniej 2-3 godzinki dziennie mogłyby chodzić po całym podwórku pod moim czujnym okiem  ;) a teraz po odnalezieniu stepówki troszkę się skomplikowało - wybieg trzeba podzielić na 3 cześci z tym że greki i stepowa pod nadzorem będą wypuszczane na podwórko dodatkowo oczywiscie oddzielnie , ale problem wróci jesienią i tego się obawiam, greki nigdy nie zimowały więc tą zimę zniosły bardzo dobrze ale jak będzie zachowywała się stepowa  :( czy uda mi się sprostać jej wymaganiom - niestety nie wiem dlatego jeśli zdecyduję sie na znalezienie nowego domu to w pierwszej kolejności dla niej  :(

Offline mopama2011

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #36 dnia: 13.04.2015, 20:52:48 pm »
Może warto przekonać męża do drobnych prac i zbudować zewnętrzny zimownik dla greków i stepki z możliwością  sterowanego automatycznie dogrzewania(kabel grzewczy z termostatem elektronicznym).Odpowiednio umieszczony w sąsiedztwie budynku od południowej strony,z odizolowaną komorą podziemną i częścią nadziemną w postaci szklarni  umożliwiłby całoroczne trzymanie pupili na zewnątrz.

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #37 dnia: 13.04.2015, 21:13:24 pm »
wow mopama2011 dla mnie to wyższa szkoła jazdy  :o ale pokażę ten wpis mężowi może uda mu się coś takiego zorganizować
 

Dodano 13.04.2015, 23:20:16 pm
Po długiej rozmowie z mężem wpadliśmy na genialny pomysł :D i rewelacyjne rozwiązanie dla naszych żółwi ( właściwie ja wpadłam a mąż musiał się zgodzić ;). Mamy w planach rozbudowę naszego domu o ogród zimowy jesteśmy w trakcie nanoszenia zmian w projekcie a w przyszłym roku na wiosnę zaczynamy prawdopodobnie realizacje  :D postanowiliśmy dostosować go troszkę do potrzeb naszych żółwi - żółwie miałyby od środka wzdłuż ściany zorganizowany wybieg wewnętrzny z otworem w ścianie który umożliwiałby im wychodzenie na zewnątrz i tam powstanie genialny baaardzo duży wybieg zewnetrzny w zacisznym nasłonecznionym miejscu ;D wow juz na samą myśl nie mogę sie tego doczekać  ;D W okresie zimowym to pomieszczenie mozna byłoby utrzymywać na mniej więcej stałej temperaturze , oczywiście idealnej do zimowania  :D
« Ostatnia zmiana: 13.04.2015, 23:20:16 pm wysłana przez joko »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #38 dnia: 14.04.2015, 09:07:25 am »
Czyli burza mózgów pomogła..:) I rozwiązanie się znalazło..:)
To by była dla żółwi fajna alternatywa, jakby miały też dostęp do zadaszonych pomieszczeń prosto z wybiegu.

A na najbliższą zimę możesz rozważyć garaż i piwnicę. Jeśli w garażu dopiero przy powiedzmy minus 10 temp. spada na 2-3, a przy długotrwałych mrozach do ok. 0, to żółwie mogą tam spać w cieplejsze dni. W razie mrozów przenosisz je do piwnicy. Tam też już nie będzie 10, tylko 8. Jakby nagle mrozy przyszły siarczyste i trzymały długo, to w piwnicy jeszcze pewno Ci ze 2 stopnie zlecą.
Nie jest to zbyt wygodne, bo musisz tej temp. pilnować, okrywać i odkrywać zimownik i jeszcze z nim biegać, ale z braku laku można i tak.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #39 dnia: 15.04.2015, 18:08:27 pm »
Rozwiązanie się znalazło ale to dopiero za jakis czas   ;)  Dziś całą noc przewracałam się z boku na bok  i myślałam co tu zrobić z moją zimującą gromadką i już wiem  :D zaczynam odkładać do świnki skarbonki  ;) i na jesieni kupię gadzinkom małą lodówkę tylko dla nich   :-* będę spokojna że mają stałą temperaturę , skoro zimowanie jest niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania to muszę im to zapewnić za wszelką cene  a tym czasem trzeba zająć się wybiegiem letnim bo najważniejsze że cała piątka zostaje u mnie  :-*``

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #40 dnia: 16.04.2015, 19:26:39 pm »
Bardzo dobre wieści! ;D
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #41 dnia: 17.04.2015, 09:00:16 am »
Lodówka to bardzo dobry pomysł..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #42 dnia: 25.05.2015, 21:45:12 pm »
Witam z wielkim bólem serca jestem zmuszona znaleźć nowy dom dla mojej odnalezionej żółwicy , nie jest to dla mnie łatwe ale niestety nie mam wyjścia  :( Chciałabym żeby żółwica trafiła do kogoś doświadczonego z tego forum , do kogoś kto zapewni jej idealne warunki bo na prawde jest tego warta , przede wszystkim potrzebuje dobrze zabezpieczonego wybiegu z racji tego ze jest duża , silna i uwielbia się zakopywać waży ok 2,350kg jest w bardzo dobrej kondycji po zimowaniu bardzo energiczna ma ogromny apetyt jest bardzo oswojona i ufna , po 9 miesiącach pod ziemią ma jedynie trochę przesuszoną skorupkę i wymaga częstszych kąpieli , nie chcę za nią żadnych pieniędzy chcę ją oddać całkowicie za darmo dla mnie liczy się tylko to żeby znalazła jak najlepszy dom, kontaktowałam się w jej sprawie z pomocnikiem adopcyjnym ale jest już od dłuższego czasu kilka stepków do adopcji i niestety nie znalazły do tej pory nowych domów , a ja niestety muszę oddać ją jak najszybciej , jeśli jest ktoś kto mógłby ją przygarnąć i jest w stanie zapewnić jej idealne warunki bardzo proszę o kontakt na priv , nie chcę dawać ogłoszeń  na innych stronach bo wiem że chętnych na jej przygarnięcie byłoby mnóstwo - zależy mi żeby trafiła tylko w doświadczone pełne miłości ręce!!!!
 

Offline joko

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 2
  • żółw grecki , żółw lamparci x3
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #43 dnia: 04.07.2015, 21:45:52 pm »
Chcę podzielić się z wami cudowną wiadomością- żółwiczka zostaje z nami  :D  stawałam na głowie i udało nam się pokonać wszelkie przeciwności  ;D mam nadzieję że jej ucieczki już zakończyły się na dobre - niestety to wyjątkowo zawzięta gadzina i i nie zważając na konsekwencje musi dopiąć swego , nie ominie żadnej przeszkody musi ją przestawić po swojemu , co niestety nie zawsze kończy się dla niej dobrze :( zakopując się wzdłuż betonowego ogrodzenia tak tarła całą siłą o nie skorupką że zdarła sobie cienką warstwę tarczek w miejscu gdzie skorupka była przesuszona - nie było w tym miejscu krwi czy jakiejś rany ale zostało białe miejsce ( czy skorupka w tym miejscu może się zregenerować czy już zostanie jej taki biały ślad)? żółwiczka oczywiście całe dnie i noce spędza na zewnątrz , jest w świetnej formie(poza skorupką) ma ogromny apetyt ,siłę i energię  :) nadaliśmy jej także imię Tośka  ;D

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: TO chyba CUD !!!!! żółw odnaleziony po 10 miesiącach ;)
« Odpowiedź #44 dnia: 05.07.2015, 00:03:18 am »
skorupa się regeneruje, u mego gada tarczka nabrała właściwego koloru ale dopiero po 2 latach, ale skorupa była bardziej przetarta