Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 12.05.2024, 16:34:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wafel:)  (Przeczytany 36739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #45 dnia: 08.06.2008, 15:49:52 pm »
Jakie ma mądre oczy!
TUPTUŚ

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #46 dnia: 08.06.2008, 18:30:26 pm »
A bo wtedy razem się uczylismy na kolokwium z miedzynarodowych stosunków gospodarczych :) szkoda że nie można zwierzat wnosic na egzaminy :P Tak to wyglądało z daleka :)


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a47364321f869283.html


Zawsze mi sie wspina na jakies ksiazki,jak pisalam sobie notatki to musialam troche ja ominac i do tej pory mam w zeszycie takie pokrzywione notatki :P

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #47 dnia: 09.06.2008, 09:38:07 am »
Te nasze gadziny są takie chłonne wiedzy, jak studiowałam to mój Tusiek też tak robił.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #48 dnia: 10.06.2008, 07:13:07 am »
A jak mu idą sesję? Zamiast na zielona trawkę to skubany gad do książek :)

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #49 dnia: 10.06.2008, 08:47:32 am »
W przerwach wychodzimy :) Tylko co chwila nam nasza "spizarnie" koszą, wredna spółdzielnia  ;)

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #50 dnia: 10.06.2008, 22:16:43 pm »
mnie bardziej niepokoją oczy tego żółwia - jasna skóra wokół,

miał robione badania krwi?

może to tylko efekt zdjęciowy....

nie znam historii w całości ale ja bym gada przebadała u weta i obowiązkowo na dworze trzymała


pzm

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #51 dnia: 10.06.2008, 23:02:57 pm »
fotka była robiona z fleszem....a badan krwi nie bylo, nikt nigdy mi ich nie zalecał, tak powiem szczerze, jak znajde czas i transport to sie wybiore. A co to moze znaczyc ze skora jest jasna? Historia jest opisana w pierszym poscie:)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #52 dnia: 11.06.2008, 10:13:27 am »
Nie, żółwikowi nic nie jest, poprostu ma "jasną karnację", wystarczy popatrzyć na jego nóżki czy "podbródek".
TUPTUŚ

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #53 dnia: 11.06.2008, 12:37:49 pm »
Nie, żółwikowi nic nie jest, po prostu ma "jasną karnację", wystarczy popatrzyć na jego nóżki czy "podbródek".

nie do końca się z tym zgadzam ale ze zdjęć to można wróżyć jak z fusów.

spojrzałam na inne fotki tego żółwia i w zasadzie dziwi mnie bardzo, że weterynarz nie pobrał krwi- w takich przypadkach to norma a raczej standard...

warto przy okazji zrobić takie badania


pzm


Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #54 dnia: 11.06.2008, 12:46:00 pm »
Prosze mi napisac co to moze znaczyc ta jasna karnacja ? NA tym fotosiku jest duzo fotek Wafla....niby Gliwice duze maisto, a na zolwiach sie nie znaja;/ gdzie pojde to kazdy twierdzi ze jest wszystko wporzadku ???

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #55 dnia: 11.06.2008, 16:33:02 pm »
Ja naprawdę nie widzę nic niepokojacego, żółw jest poprostu słabo wybarwiony i tyle...
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #56 dnia: 15.06.2008, 12:19:24 pm »
Mnie to niepokoi. Wystarczy porównać fotki żółwi o których wiemy że są zdrowe - osobniki bardzo młode, czy żyjące od lat w naturze. Ich oczy mają zupełnie inny wyraz. W grę może wchodzić awitaminoza, ale aby coś dokładnego stwierdzić żółwia powinien przebadać dobry weterynarz.

Z drugiej strony przydała by sie lepsza fotka bo na tej jest wiele tzw. przepaleń, które wychodzą na biało z uwagi na skupienie nadmiaru światła mimo że naturalny kolor jest w tym miejscu inny...

Słyszałam że w Bielsku (czyli dość niedaleko) bywa gościnnie doktor Piasecki...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #57 dnia: 15.06.2008, 20:58:58 pm »
Bielsko jest dosc daleko...jezeli nie ma sie srodka transpotu :( Na tym fotosiku mam duzo fotek zolwia z roznego okresu i hmm...moze przez to ze obcuje  z nia codziennie to niewidze jakich niepokojacych zmian. Ale wrzucam jeszcze jakies fotki....robilam je pare dni temu, Wafel se siedzial z 1 łapa podniesiona do góry, komiczne :)

ttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7bd0cb954016d3a7.html

ttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1371ac131b584cbe.html

a tu moje ulubione.... jak widac, zolwie lubia merci :P oczywiscie w pore sama je zjadłam :P
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d99d9cbeaefe6fb.html


Wiem ze tak sie zbieram i zbieram z tym wetem....ale juz wieloletnie doswiadczenie kladzie cien na tym zamiarze....chodzilam i chodzilam  i slyzzalam ze zolw jest super elegans, czasem zostawialam tam ciezkie pieniadze ....dlatego jakos dalej mam dystans do wetow :-\

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #58 dnia: 15.06.2008, 23:47:20 pm »
Nie no, rozumiem. Wiesz mogłabym powiedzieć - zapewnij żółwiowi dobre warunki i dietę a jego stan sie ustabilizuje i poprawi i być może tak by właśnie było, bo u żółwi zmiany zachodzą wolno, ale zachodzą...

Ale problem jest taki że nie chcę ponosić odpowiedzialności za taką poradę w sytuacji gdy żółw może potrzebować interwencji weterynaryjnej, który dokładnie go zbada (krew, mocz, kał), obejrzy i stwierdzi co mu jest... to że takich wetów jest mało to inna sprawa. 
Wydaje mi się że gdzieś kiedyś o tym czytałam w kontekście jakiegoś niedoboru ale za diabła nie pamiętam, będę to jednak mieć na oku, przejrzę moje papiery gdzie sobie kiedyś różne rzeczy notowałam i się odezwę.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Wafel:)
« Odpowiedź #59 dnia: 15.06.2008, 23:56:20 pm »
Jak tak mysle nad Twoja wypowiedziowa, i analizuje zachownie Wafla..to moze cos rzeczywscie jest...dieta jest zmieniona wprawdzie, (dalej zuzala, ale teraz laze po lakach z wydrukowanym spisem roslin lakowych na str.glownej ;)).Zolw sie dostosowal i z jedzeniem zadnych problemow. Tylko wapna niechce jesc, wypluwa albo doslowanie wymiotuje jedzenie jak jest na nim pokruszone wapno. A mam takie w kształcie zółwia, gwarancja jest ok, wiec niewiem o co chodzi. Kiedys niebyło az takich problemow z wapnem. No i pare h dziennie jest na swiezym powietrzu,albo lazi ze mna po dworze.....mimo wszytsko jakis osowiały jest. Ale ja tez w sumie jestem troche zajeta i sesja i licencjatem ,wiec moze to moje jakies urojenia.....a i pare łusek odeszło z głowy zolwiowi, i sa takie jasniejsze nowe, ale niewiem czy to ma jakies znaczenie. Kiedys wet mi powiedzial ze to normalne ???