Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 14:54:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree  (Przeczytany 23745 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« dnia: 03.05.2011, 15:19:41 pm »
Ci co śledzą na bieżąco przewijające się tematy na ShoutBoxie mieli okazję zapoznać się z ogłoszeniem pewnego mężczyzny na Gumtree i tcp. Oferował żółwice stepową która całe życie spędziła na podłodze. Zdjęcia nie zostawiały wątpliwości - podłoga nie była jedynym zaniedbaniem.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Przyznam, że wstawiłam linka do tego ogłoszenia, bo miałam nadzieję, że ktoś wykupi biedaczkę. Sama szukałam akurat żółwiczki stepowej, jednak chciałam pozyskać ją drogą adopcji. Przyznam też, że jej stan mnie odstraszał. I pewnie na tym zakończyłaby się moja przygoda z tym ogłoszeniem, gdyby nie Wege. Zaoferował pomoc i wsparcie i nawet nie wiem kiedy przekonał do zakupu biednego zwierzaka :) Wczoraj umówiliśmy się z mężczyzną na przekazanie żółwiczki a potem pojechaliśmy do Wege, gdzie żółwiczka została obejrzana dokładnie, obsikała i obkupkowała Mateusza  a na koniec została poddana zabiegowi obcinania dziobka :) ( chcę się pochwalić, że gdy Mateusz doprowadzał żółwiczkę do pionu, ja miałam okazję przyjrzeć się żabutkowi - zdjęcia nawet minimalnie nie oddają rozkoszności tego zwierzaka :P )
Żółwiczka została ochrzczona imieniem które wcześniej komuś proponował Wege - Durga. (hinduska bogini, po której chciałabym żeby żółwica miała siłę walki, żeby wyjść na prostą)
Durga na razie jest trzymana osobno, nie z moją Teo. Jednak jeżeli przejdzie pomyślnie badania u weterynarza oraz minie okres kwarantanny, zostanie połączona z moją Teodorką :)

A tutaj kilka zdjęć Durgi - po zabiegu upiększającym u Wege i w swoim tymczasowym domku



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


CHCIAŁABYM BARDZO, ALE TO BARDZO W MOIM I DURGI IMIENIU PODZIĘKOWAĆ MATEUSZOWI :) ZA NAMOWĘ ZAKUPU ŻÓŁWICZKI, OKAZANE WSPARCIE, POMOC.  :) :-*  (wcale nie jest taki wredny, tylko udaje :P )

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #1 dnia: 03.05.2011, 18:57:47 pm »
Żółwik faktycznie nie wygląda najlepiej. Oczka popuchnięte, może mieć też problemy z nerkami bo ciało wydaje się spuchnięte. Ładnie Mateusz dziub wyprofilował :) Nie wiem czy już czytałaś o tej mieszance - temu żółwiowi na pewno by się przydała: ostercal, węglan wapnia, sepia i skorupki jaj. Poza tym pilnuj odpowiedniej diety, urozmaiconej i zdrowej :)
Fajnie że żółwik jest u Ciebie.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #2 dnia: 03.05.2011, 19:27:52 pm »
Wiesz może jak długo tak żyła żółwi czka u poprzedniego właściciela?
Zmiany widać, miejmy nadzieję, że na nowej diecie i w nowych warunkach odżyje i będzie dobrze rokowała.

Chyba mogę Tobie i Mateuszowi po plusiku wystawić za tak dobrą akcję?
Zazdroszczę, że widziałaś żabutka na żywo.

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #3 dnia: 03.05.2011, 19:43:50 pm »
Właśnie boję się o te nerki, jednak w najbliższym czasie udamy się z Durgą do Maluty na dokładne badania. Wszystkie dzieję się teraz w złym okresie, bo od jutra matury zaczynam, ale postaram się w jakiejś przerwie między ustnymi to wszystko pozałatwiać.
Viktoria, na dzień dzisiejszy mogę jedynie sepią ją uraczyć, bo tylko to mam w domu, ale jutro podskoczę po maturce i postaram się wykupić co trzeba. 
Bartek, nie wiem ile była u poprzedniego właściciela. Tak naprawdę niewiele o niej wiem, nie chciałam faceta wypytywać, żeby się nie spłoszył i nie zrezygnował ze sprzedaży. To była szybka akcja - miłe mejle, miły telefon, szybka wymiana pieniążków na żółwia i tyle..
Mateuszowi należą się wielkie plusy  :D był motorem napędowym całej akcji, zadbał ślicznie o Durgę i udzielił wielu, wielu potrzebnych rad :)
Jest co zazdrościć :P Żabutek naprawdę słodziak, na zdjęciach się wydaje większy, a jest malutki i rozkoszny. I świetnie urządzone terrarium ma :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #4 dnia: 03.05.2011, 20:09:49 pm »
Bez tego haczykowatego dzioba wygląda 100 x lepiej..:)
Na te oczy możesz też jej podać wit. A w kroplach - ale tak z 2 x na tydzień po 1-2 krople.
Gadzinka wydaje się trochę podpuchnięta - ale jak ma apetyt i jest aktywna, to jest szansa, że na jakimś ziołowym leku na nerki się skończy. W Salvecie na pewno o nią zadbają...:)

Powodzenia z żółwikiem..:)
I połamania pióra na maturze..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #5 dnia: 03.05.2011, 20:15:48 pm »
Bez tego dzioba zyskała taki pocieszny wyraz mordki ;)
o wit. A już miałam wykład u Wege ;)
Ma apetyt, jest aktywna - dokonała już wielu zniszczeń. Przekopała trawę, powyrywała ją dosłownie z ziemi, a na koniec się pod nią wcisnęła i zasnęła :D

Dziękuję bardzo :)


 

Dodano 04.05.2011, 13:57:31 pm
Dzisiaj zakupiłam węglan wapnia, ostercal i wit A w kropelka ( z tym ostatnim trochę problemów było, bo na receptę jest, ale jak miłej pani aptekarce opowiedziałam o Durdze, to w końcu sprzedała :) )
i tutaj moje pytanie - Durga nie ma bardzo miękkiej skorupy, może jedynie od spodu przy ogonku trochę. I się zastanawiam jak dużo tej mieszanki jej dawać i jak często?
« Ostatnia zmiana: 04.05.2011, 13:57:31 pm wysłana przez Agata »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #6 dnia: 04.05.2011, 20:36:15 pm »
Jak karmisz ją 6 razy w tygodniu to ze 4 razy jej tym posypuj, jak stwardnieje to 2-3 razy w tyg. :)

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #7 dnia: 04.05.2011, 21:16:41 pm »
Dzisiaj się starałam ale właśnie taki problem jest, że Durga noskiem kręciła na jedzenie. Zebrałam jej dzisiaj naprawdę pokaźne menu, posypałam mieszanką, wszystko pod nochal podtykałam, ale wąchała i odwracała łeb. Tylko na kwiatek mleczu lekko uchyliła pyszczek, więc jej cały władowałam. Nie była zadowolona, ale nie wypluła :) coś tam widzę, że w miseczce popodgryzała, ale malutko.. ale już skontaktowałam się z dr. Malutą, zaleciła co i jak robić, niedługo wizyta i mam nadzieje, że będzie tylko lepiej  :)




Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: 04.05.2011, 21:24:35 pm wysłana przez Agata »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #8 dnia: 04.05.2011, 21:28:35 pm »
Przyzwyczai się. Większość ma początkowo opory przed takim jedzonkiem. Jest bardzo jasna w miejscach przyrostów, potrzebuje dużo słoneczka :)

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #9 dnia: 04.05.2011, 21:57:52 pm »
jak tylko się ociepli, ląduje na balkonie :) akurat jest nasłoneczniony nonstop, to będzie mogła się porządnie wygrzać i poopalać ;)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #10 dnia: 04.05.2011, 22:09:51 pm »
Bardzo się cieszę, że udało się zdobyć żółwinkę, super sprawna akcja :) powrotu do pełni zdrowia jej życzę
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #11 dnia: 04.05.2011, 22:17:32 pm »
Co do tego ocieplenia to nie wiem czy to prędko nastąpi  ??? Bo jak na razie to tylko coraz gorzej .

A co do żółwia to dobrze że się nim zajmiesz  ;D

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #12 dnia: 04.05.2011, 22:52:53 pm »
Semiramida, Rainok - dziękuję :) chociaż podkreślam -> gdyby nie Wege nie byłoby tego wszystkiego :)
co do pogody - podobno od soboty już całkiem ciepło ma być. Nawet dzisiaj popołudniu u mnie już ładne słoneczko świeciło, chociaż jeszcze mroźne powietrze się utrzymywało.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #13 dnia: 04.05.2011, 23:50:08 pm »
Co do pogody to powiem Ci że są różne opinie .
Ja sugeruje się głównie z tego źródła http://www.twojapogoda.pl/

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Zabiedzona żółwiczka z ogłoszenia na Gumtree
« Odpowiedź #14 dnia: 05.05.2011, 00:03:06 am »
Mam nadzieję, że się nie sprawdzi ta prognoza z tej stronki ;)