Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 21:37:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Znaleziony żółwik  (Przeczytany 3540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KemotZabrze

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Znaleziony żółwik
« dnia: 29.03.2012, 11:28:26 am »
Witam, parę dni temu znalazłem żółwia. Chciałem go oddać do adopcji, ale przez te parę dni przekonałem się do niego, zapadła decyzja, że żółwik zostaje z nami. Jestem w trakcie przygotowywania terrarium z płyt, oraz robieniem domku letniskowego w ogródku przed domem. Puki co mieszka w niedużym akwarium z lampami grzewczymi i UVB, ale najpóźniej w weekend się to zmieni. Dodaję parę zdjęć, może na oko jesteście mi w stanie coś o nim powiedzieć :) Bardzo dużo chodzi po ogródku i wyjada wszystko co zobaczy, więc mam nadzieję, że jest zdrowy.



Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2012, 11:31:30 am »
Witaj. A pytałeś po okolicy czy komuś nie uciekł? Ostatnio było ciepło ,może nawiał  z ogródka?

Offline KemotZabrze

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #2 dnia: 29.03.2012, 11:41:46 am »
znalazłem go w okolicy gdzie są tylko bloki, do jakiegokolwiek ogródka bardzo daleko. Zostawiłem wiadomość w sklepie przy którym go znalazłem, dodatkowo poprosiłem znajomą pedagog, żeby popytała w okolicznej szkole gdzie pracuje, niestety nikt się nie zgłosił.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #3 dnia: 29.03.2012, 11:52:40 am »
Wiesz na moje oko to kawał ślicznego żółwia. Dziób i oczęta wydają się w porządku. Idź z nim do weta z kupą żeby sprawdzić czy nie ma pasożytów i niech się gadzinka chowa  ;) Ile on waży/ mierzy? Bo wygląda normalnie jak spuchnięty! A i zrób zdjęcie ogonka,zobaczymy czy on czy ona :)

Offline KemotZabrze

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #4 dnia: 29.03.2012, 11:59:22 am »
a jaki będzie, mniej więcej, koszt "przeglądu" u weterynarza? Bo wiadomo, najlepiej przebadać przydałoby się wszystko. Nie ważyłem go jeszcze, ale długość samej skorupy to 19cm. Ogonek to taki trójkącik, więc z tego co wyczytałem to samiczka

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #5 dnia: 29.03.2012, 12:13:37 pm »
Za badanie na robale płaciłam 20 zł. Odrobaczanie 15. Twojej dzioba ani pazurów ciąć nie trzeba to taki "przegląd" za dużo kosztować nie powinien. Tylko jeśli możesz to wybierz się do weta od żółwi. To Ci wiele problemów oszczędzi  ;)
 

Dodano 29.03.2012, 12:15:18 pm
Tu masz spis, może znajdzie się jakiś koło Ciebie http://forum.zolw.info/weterynarze/
« Ostatnia zmiana: 29.03.2012, 12:15:18 pm wysłana przez an_na »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #6 dnia: 29.03.2012, 12:30:17 pm »
Żółwik jest śliczny - skorupa gładka, oczka błyszczące. Też mam wrażenie, że komuś nawiał - albo z wybiegu albo podczas spaceru, bo widać, że właściciele o niego dbali. Je też rośliny polne - to znaczy, że do zdrowej diety jest przyzwyczajony. Popytaj jeszcze - bo moze ktoś za nim rozpacza.

Jak na razie to wystarczy zbadać kał na pasożyty i w razie potrzeby podać lek na odrobaczenie. Kał powinien Ci też zbadać taki wet od piesków i kotków. W dalszej perspektywie, doprze byłoby badanie na herpes zrobić - przed zimowaniem, zeby niespodzianek potem nie było.

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #7 dnia: 29.03.2012, 13:16:37 pm »
Faktycznie, piękny step.   :) Dobrze, że robisz mu odpowiednie warunki.  ;D Mogła go znaleźć osoba, która puściłaby  go na podłogę i karmiła sałatą... :(
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #8 dnia: 29.03.2012, 14:49:39 pm »
Cieszę się że żółwik trafił do ciebie... widać że ci zależy jedz do wet zrób te badania i zrób na szybko jakiś bezpieczny wybieg żeby żółwik mógł złapać troszkę słoneczka

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #9 dnia: 29.03.2012, 15:04:14 pm »
Dla mnie jak ktoś znajdzie żółwia mówię,ze ma farta.Jednak właściciele mogą rozpaczać.Można śmiało powiedzieć,że jak po żółwicę nikt się nie zgłosi, będziesz szczęśliwym posiadaczem skorupki,a my będziemy mieć nowego forumowicza!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #10 dnia: 29.03.2012, 19:41:14 pm »
Kawał gada. :D
Szkoda jeśli ktoś po nim rozpacza, ale jeśli nie uda Ci sie znaleźć jego właściciela, to z takim Twoim podejściem cieszę się, że zostanie u Ciebie.
TUPTUŚ

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Znaleziony żółwik
« Odpowiedź #11 dnia: 05.05.2012, 23:24:35 pm »
Faktycznie, jeśli komuś uciekł, a nie został wypuszczony (wyrzucony) na wolność, to szkoda tej osoby w przeciwnym wypadku to dobrze, że trafił do Ciebie. Jak teraz wygląda sytuacja z żółwikiem? ;D
Posiadam dwa żółwie stepowe:D