Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:10:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwie w snach... [scalony]  (Przeczytany 34202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #15 dnia: 26.04.2008, 10:04:10 am »
A mnie znowu prześladują w nocy żółwie gryzące mnie po piętach.....  :-\
TUPTUŚ

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #16 dnia: 26.04.2008, 22:26:12 pm »
A mnie pękające żółwie jaja. :-[ :-X
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #17 dnia: 20.06.2008, 13:35:25 pm »
Dlaczego mi się zawsze śnią chore żółwie?  :'(
TUPTUŚ

Offline lechkasia

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
  • Mój żółwik NIKI
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #18 dnia: 20.06.2008, 14:22:27 pm »
Mi też ostatnio śniły się żółwie i wszystki miały pęknięte skorupki. Też nie wiem co to może znaczyć, ale pewnie naczytałam się za dużo forum smutnych opowieści :'(

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #19 dnia: 19.07.2008, 15:33:26 pm »
Mi się też bardzo często śnią żółwie albo takie zdrowe które gdzieś znalazłam, komuś uciekły i ja szybko musze kombinować jakie by warunki stworzyć dla tych żółwi, albo bardzo chore którym odpada skorupa częściami i ja tę skorupę przykładam z powrotem do żółwia i strasznie płaczę że ktoś mógł tak zaniedbać żółwia... Raz mi się śnił taki duuuży i z miękkim pancerzem. I komuś tłumaczyłam że musi zmienić warunki, co jest ważne dla żółwia. Zazwyczaj są to sny straszne... horrory... No albo że mam dużo żółwi i mi uciekają w różne strony z wybiegu a ja jestem gdzieś na balkonie i wiem że nie zdąże pobiec i je odszukać.
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #20 dnia: 22.08.2008, 15:46:25 pm »
Ja na ogół rzadko zapamiętuje swoje sny.
A jak już to są jakieś strasznie popaprane sny po których budzę się i myślę że bez mózgotropów i psychiatry się nie obejdzie ;D ;D
Żółwie mi się 4 razy śniły.
2 razy (2 noce pod rząd) śniło mi się że ktoś mi zabija żółwia ( raz to było jakoś tak że jakieś babcie mi się przez terrarium przeczołgiwały w ramach sportu i zabijały moją gadzinę  :-\. mówiłem że coś jest za mną nie tak ;D)
Raz że byłem z kumplem na rybach i wyławialiśmy na haczyk żółwie (wodne) potem ten kumpel je brał i robił im terra a ja przychodziłem i mu mówiłem jak to powinno wyglądać.
A jeszcze raz że to ja byłem żółwiem i chodziłem po podłodze i żarłem sałatę. Potem mi się skorupa rozpływała traciłem łapki wysuszały mi się nerki i odpadała mi dolna szczęka. Po prostu horror!!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #21 dnia: 22.08.2008, 17:22:36 pm »
A jeszcze raz że to ja byłem żółwiem i chodziłem po podłodze i żarłem sałatę.
Dobre
TUPTUŚ

Offline Cyryl

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #22 dnia: 26.08.2008, 22:35:40 pm »
ojej ojej! Wiec to nie tylko moja podswiadomosc hula w nocy w najlepsze;)

Jak Cyryl ze mna zamieszkal i trafilam na forum, naczytala sie o syndromie piramidalnego wzrostu tarczek...brrr...widzialam tez takie masakryczne zdjecie w necie...brrrr... i oczywiscie snilo mi sie pozniej w nocy ze Cyryl na to zachorowal i zaczela mu rozmiekac i rozwarstwiac sie skorupka....okropne!

W ogole, to przez kilka pierwszym nocy z Cyrylem, wielokrotnie budzialm sie, zagladalam do terra, reagowalam na kazdy jego ruch- niczym swiezo upieczona matka;) Smialam sie potem ze znajomymi ze mi sie instynkty obudzily..hehe

Potem jeszcze raz snil mi mi sie Cyryl- byl juz baaaardzo duzy i przyjaznil sie z jeszcze wiekszym od siebie zolwiem greckim, ale nawet tez sen byl jakis taki niespokojny...hmmm..


Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #23 dnia: 27.08.2008, 07:57:37 am »
Mnie się żółwie śnią rzadko. Ostatnim razem chyba miałam "żółwiowy" sen jak poprzedniego dnia włożyłam żółwia do lodówki. Nie umiałam długo zasnąć, a w głowie kotłowały się różne czarne myśli, m.in. że zepsuje się termostat i żółw zamarznie, że taki biedny w zimnej i ciemnej lodówce...
To był szok i długo sobie nie umiałam tego wytłumaczyć, że to żółw, że on czuje inaczej niż ja, że to dla niego dobre... Rozum mówił jedno a panika i tak widziała swoje...
W końcu zasnęłam i śniły mi się te koszmary z zepsutą lodówką, nagłym spadkiem temperatury poniżej lub w okolice zera... brrr...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #24 dnia: 27.08.2008, 08:03:36 am »
Mi wiele razy śniły się żółwie,a w ciągu ostatnim czasie z dużym natężeniem,pewnie dlatego że tak wiele o Tuptusiu myślałam:) czasem to były sny,ze znajdowałam w lesie kilka żółwi i martwiłam się jak Tuptek na nie zareaguje i gdzie je będę trzymać..a np. wczoraj śniło mi się,ze ktoś trzymał żółwia w dłoniach i jego skorupa była bardzo miękka..pamiętam,ze zaczęłam "opierniczać"tą osobę a ona zaczęła się śmiać i uciskać żółwią skorupę na co żółw reagował piskami..jakby mu sprawiała ból..przerwałam ten sen,był straszny:(
Ale to prawda,jak wyczytałam z poprzednich postów,iż żółwie sny są niespokojne..nie miałam miłych snów..Może podświadomie odbieramy je jako bardzo bezbronne zwierzę,wiemy ile można mu zrobić krzywdy najmniejsza rzeczą,z forum wiemy jak ludzie źle je traktują i nasza wyobraźnia w trakcie snu daje temu upust..żółw nie ma się jak bronić..kot może podrapać,pies ugryźć..moga wydawać dźwięki..a żółw? jest bezbronny i jest to rozczulające i przerażające..to moje zdanie ;)

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #25 dnia: 03.02.2009, 19:22:06 pm »
Ojoj, od dawna nikt tu niczego nie napisał:)

A ja postanowiłam Wam powiedzieć, jakie to mnie sny nawiedzają, jeśli chodzi o zółwie.

MOje sny z reguły nie są przyjemne i jestem już nimi zmęczona, bo od kiedy mam Kapsla, to ciągle, co 2-3 noc śni mi się coś strasznego i niemiłego... :( :(I jest mi potem bardzo źle, bo ile można...
Np. niedawno śniło mi się, że Kapslowi pękła skorupa, tak wzdłuż całego karapaksu, potem szukałam dr Maluty, ale przyjął mnie inny weterynarz i był niemiły i nie chciał mi pomóc.

A dzisiaj w nocy śniło mi się, że w terrarium pojawiły się jakieś 4 żółwie stepowe, a zniknął Kapsel, nie mogłam go znaleźć, a gdy go odnalazłam, miał całą pogniecioną skorupę i nie wiedziałam, czy przeżyje...

Raz śniło mi się, że Kapsel z dnia na dzień strasznie urósł i jest bardzo ciężki...

I ani razu nie śniło mi się coś dobrego...Ale jakoś najbardziej mnie przybył ten sen z dzisiejszej nocy, bo wtedy poczułam, że ja nie chcę 4 innych żółwi zamiast mojego Kapsla, i byłam zrozpaczona...

No dobra. Dosyć tych moich żali. ;)
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #26 dnia: 03.02.2009, 21:10:26 pm »
wy to chyba za długo śpicie wszyscy ;D i macie te sny tak wyraźne.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #27 dnia: 03.02.2009, 21:20:10 pm »
fajne macie te sny co poniektórzy ;)
ja miałam ostatnio taki że byłam na jakimś polu i tam było coś między sulcatą a jakimś ciemniejszym żółwiem... no nie wiem w każdym razie takiego gatunku nie ma, ale on tak szybko biegał po tym polu a tam było pełno pyyysznych roślinek i tak sobie zajadał :) olbrzymi był, ale to przez to że kumpel pokazał mi reklame takiego jakiegoś japońskiego filmu o olbrzymim żółwiu hehe, widział ktoś? :) nie kojarze tytułu..

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #28 dnia: 18.04.2009, 09:39:21 am »
Dlaczego w naszych snach żółwie zawsze biegają!???
TUPTUŚ

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #29 dnia: 18.04.2009, 10:45:04 am »
Mi się śniło że obudził mnie hałas dochodzący z terra i zobaczyłem drugiego żółwia bawiącego się z Tuptusiem. :)
Pozdrawiam Jakub