Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:48:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwie w snach... [scalony]  (Przeczytany 34194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #30 dnia: 24.04.2009, 16:53:22 pm »
Dzisiaj w nocy śniło mi się coś takiego:
Chciałam zanieść mojego Tuptusia na wybieg, ale żeby tam dojść to musiałam przejść dosyć duży kawał drogi....i nagle Tuptuś wyskoczył mi z dłoni i gdzieś zwiał...Jak go szukałam to znajdowałam co chwila jakiegoś żółwia, zarówno malutkie jak i ogromne różnych gatunków. Za każdym razem myślałam sobie że musze je zabrać ze sobą do domu....Ale mojego kochanego Tuptusia nigdzie nie było widać :( ... jak sie obudziłam to pierwsze co to popatrzyłam na terra i jak go zobaczyłam to dopiero odetchnęłam z ulgą.

Znowu innym razem śniłam, że mojej gadzince odpadały tarczki i wszędzie było pełno krwi a ja spanikowana nie wiedziałam co robić...to było straszne 

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #31 dnia: 11.05.2009, 09:08:55 am »
Miałam makabryczny sen, i w sumie to nadal ledwo żyję, choć dawno wstałam.
Śniło mi się, że jakiś facet rozgniótł mi mego żółwia na kawałki, i nic mi nie powiedział, ale żółw jeszcze żył i ja to sama odkryłam i byłam w szoku, bo nie wiedziałam dlaczego on w takiej masakrze jeszcze żyje, i co robić?! Po jakimś czasie okazało się, że zółw się zrośnie do kupy i że on w ogóle do mnie przemówił, jak ryczałam.
Co za makabra? Telewizji nie oglądam, do kina nie chodzę, nigdy się nie nudzę, zawsze mam robotę, żółw nie łazi po podłodze i skąd taki sen?
Ja mam jeszcze ciarki na plecach na wspomnienie tego snu, a on się teraz wygrzewa w porannym słońcu.
Czy to może być zapowiedź czegoś?

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #32 dnia: 11.05.2009, 10:46:32 am »
Basiu może oglądałaś film który podlinkowała Malwa? Może stąd te koszmary?

Ja oglądałam wczoraj fragment i jeszcze do siebie dojść nie mogę. Jeszcze nic nie napisałam bo muszę zebrać myśli i zastanowić się co z tym zrobić...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #33 dnia: 12.05.2009, 12:01:24 pm »
Nie, bo ja dopiero teraz o tym filmie zobaczyłam.
Idę zerknąc zaraz na gadziusia, bo ten koszmar to wielkie wrażenie nadal na mnie robi.
Wiesz co Beata, o co obmyslisz z tym filmem ma szanse, ale musisz się "połączyć" z tym kto robił, bo on już wie sporo, tak to ja próbuje cię ubiec, zanim objawisz plan

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #34 dnia: 20.12.2009, 15:25:50 pm »
O! fajnie że trafiłam na ten temat. Mi średnio dwa razy w miesiącu śnią się żółwie, mam tak już od paru lat, ale zawsze są to żółwie czerwonolice. Najdziwniejsze jest to że w moich snach te żółwie zawsze cierpią, są ranne, albo jakaś krzywda im się dzieje. Ostatni sen jaki pamiętam to taki że miałam dużo czerwonolicych i szukałam dla nich jedzenia i nie mogłam znaleźć. Gdy w końcu coś znalazłam to tak mało że starczyło tylko dla jednego a inne siedziały i płakały a taki jeden malutki wyglądał na mnie, chlipał i mówił po cichutku "chlip, chlip, ja też chcę dostać coś do jedzenia, chlip, chlip".
Ciekawe kiedy zaczną mi się śnić żółwie lądowe ;)
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #35 dnia: 21.12.2009, 09:21:00 am »
Zajrzałam tu dziś, bo mialam straszny sen o żółwiach. Śniło mi się, że wszystkie moje żółwie wylazły z lodówki na dwór i pogubiły się gdzieś, i nie mogłam ich znaleźć. I ciągle szukałam, a na dworze jest mróz, i ja je już poznajdywałam to one gadały do mnie, żeby ich nieruszać, bo śpią. Ale głupoty, ale dla mnie straszne. A i tak każdej nocy wstaję sprawdzać lodówkę, to mogłoby mi się już takie coś nie śnic.
Czemu takie sny mam o żółwiach starszne? :)

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #36 dnia: 21.12.2009, 14:17:04 pm »
Czemu takie sny mam o żółwiach starszne? :)

...bo ci na nich bardzo zależy i chcesz, żeby wszystko było z nimi w porządku. Myślę, że osobom niezwiązanym z żółwiami nie śnią im się one w ogóle. Ja sam zauważyłem, że najczęściej śni mi się to, z czym jestem związany emocjonalnie, no i te sny nie zawsze są miłe... Mi się też żółwie często śnią - inne zwierzęta jakoś nie, ale to pewnie dlatego, że żółwie lubię najbardziej... ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #37 dnia: 21.12.2009, 17:23:30 pm »
Mi też ze zwierząt śnią się tylko żółwie. Pewnie masz rację że to dlatego że są one ważną cześcią mojego codziennego życia, tylko że ja bym chciała żeby one mi się śniły w jakimś weselszym kontekście a nie że dzieje im się krzywda.
Stefanka

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #38 dnia: 06.02.2010, 07:55:10 am »
co za paskudne noce....
odkąd zagłębiłam się w wątek POMOCY o pogryzionym przez psa żółwiu, miewam koszmary....
już dwie noce pod rząd sniła mi sie moja Kubiczka :/
że wypadła z terrarium, skorupka pod spod jej pękła na pół... koszmar :/
w sennikach jest o "żółwiu jedzonym", "widzieć żółwia" ale nic o skorupkach, więc chyba nic złego to dla nas nie wróży... mam nadzieje....
tak sie chciałam tym z Wami podzielić, bo to jakaś schiza mała w mej głowie siedzi, czytam posty o tragedii żółwia i to sie przekłada w jakims stopniu na mojego własnego we śnie...
ktos tak miewał??

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #39 dnia: 06.02.2010, 11:31:14 am »
Ja nigdy .
Ale Ci współczuje .. Miałem podobne sny z moimi ale nie po czytaniu postów ..

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółwie w snach... [scalony]
« Odpowiedź #40 dnia: 06.02.2010, 19:31:14 pm »
po czytaniu postów nie ale śniło mi się że rano przyszedłem na wybieg i tam było pełno Tuptusiów takich samych jak mój a ja nie wiedziałem który jest ten mój a raz że na wybieg do Tusia przyszła koleżanka  a jeszcze kiedyś jak była ulewa śniło mi się że Tusiek się utopił chyba to wynika z tego że tak dużo myślimy o tych naszych żółwikach
Pozdrawiam Jakub