Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:00:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zołw nie rusza przednimi łapami  (Przeczytany 2867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lukatoni99

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Zołw nie rusza przednimi łapami
« dnia: 30.12.2021, 17:14:52 pm »
Witam mam problem z moim 3,5 letnim zolwikiem wodno lądowym (gatunek chinski) od jakiegoś czasu nie rusza przednimi łapami macha tylko tylnimi , nie nurkuje poprostu nie może tak jakby miał powietrze w środku , ciągle spi na wyspie mógłby spac tam caly czas . Apetyt ma dobry ,bo je duzo podaje mu ryby , skorupiaki, robaki czerwone , krewetki itp. Teraz podaje mu witaminy. Akwarium 200 litrow , grzalka , 2 lapmy  temperatura taka jak ma byc wszystko jest jak należy nie wiem o co chodzi. Ktos tak mial ?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Zołw nie rusza przednimi łapami
« Odpowiedź #1 dnia: 30.12.2021, 17:28:00 pm »
Nie wiem co konkretnie dolega Twojemu żółwiowi, ale objawy wyglądają bardzo poważnie. Niezwłocznie należy udać się do specjalisty. Napisz skąd jesteś a kogoś polecę.

Offline Lukatoni99

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zołw nie rusza przednimi łapami
« Odpowiedź #2 dnia: 30.12.2021, 17:42:20 pm »
No właśnie Nie mieszkam w Polsce a tutaj gdzie jestem nie ma takich specjalistów . :(

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Zołw nie rusza przednimi łapami
« Odpowiedź #3 dnia: 30.12.2021, 18:16:53 pm »
Tam gdzie mieszkasz nie ma żadnych terrarystów, czy forów poświęconych tej tematyce? Tam popytaj o lokalnych weterynarzy. Bez opieki veta ciężko będzie z tego wyjść bo to może być zapalenie płuc, ale tak to mogę tylko strzelać nie widząc żółwia na żywo.
« Ostatnia zmiana: 30.12.2021, 18:21:38 pm wysłana przez Kenet »

Offline Lukatoni99

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zołw nie rusza przednimi łapami
« Odpowiedź #4 dnia: 30.12.2021, 18:43:28 pm »
Mieszkam w Norwegi dzwoniłem do kilku klinik , ale nikt nie zajmuje się zolwiami wodnymi mojej dziewczynie powiedzieli zebym go wystawił na trawę hehe z taką poradą wyjechali.
Zapalenie płuc nie wiem,  on nie kiwa się na boku żadnej wydzieliny z nosa czy coś. Jak mu daje jesc to się cieszy sam płynie i wcina. Na wyspe tez mu pomagam wejsc bo ma problem...

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Zołw nie rusza przednimi łapami
« Odpowiedź #5 dnia: 31.12.2021, 01:02:50 am »
No to lipa. Mogę jedynie trzymać kciuki aby żółwiowi się polepszyło, bo w takim wypadku tylko na to można liczyć. Może skontaktuj się z jakimś hodowcą czy sklepem zoologicznym, jest szansa że oni coś poradzą. Generalnie bez przeprowadzenia badań nie można postawić odpowiedniej diagnozy i bez pomocy veta raczej się nie obędzie.
Oby wyszedł z tego cało.

Offline Lukatoni99

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zołw nie rusza przednimi łapami
« Odpowiedź #6 dnia: 31.12.2021, 16:15:54 pm »
Będę podawal witaminy z rozsądkiem i czekal na efekty tyle mi zostaje . Może ktoś inny się wypowie w tym czasie. Dzięki za odp.