Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Białe plamki na skórze żółwia

(1/1)

J3drzej:
Cześć, kilka dni temu zauważyłem na obu łapkach mojego żółwia żółtolicego białe plamki - widoczne na nich były delikatne strupy. Plamki widoczne są na obu łapkach w tych samych miejscach. Obecnie strupy się zagoiły, pozostały jedynie wspomniane białe pęcherze. W dotyku nie są one raczej śliskie, nie mają też żadnej specyficznej woni. Czy możliwe, że jest to coś w rodzaju odcisków? Czy może to być spowodowane otarciami powstałymi podczas wchodzenia na wyspę? Umówiłem wizytę u weterynarza, jednak odbędzie się ona dopiero za tydzień. Poniżej przesyłam zdjęcia - czy mogę Was prosić o ocenę, czym to według Was może być? Czy wygląda to na coś groźnego, na przykład grzybica? Rozważałem póki co stosowanie róznych specyfików - czy w tym przypadku trafionym pomysłem może być smarowanie tego np. jodyną, octeniseptem? Kąpiele w rumianku bądź w roztworze nadmanianganu potasu? Chciałbym obserwować żółwia przez najbliższy tydzień i stwierdzić, czy sytuacja ulega polepszeniu. 
Z góry dziękuję za wszystkie porady, które jesteście w stanie mi dać

https://zapodaj.net/22a449d9e6698.png.html
https://zapodaj.net/23a3448863dce.png.html

Kenet:
Cześć, moim zdaniem są to otarcia. Może jego wyjście na wyspę ma szorstką powierzchnię i tak trze tymi łapkami. Spróbuj ją wygładzić jakoś.

J3drzej:
Jasne, już właśnie zacząłem działać w tym temacie.
A co do powstałych (najprawdopodobniej) otarć uważasz, że potrzebna jest jakaś reakcja z mojej strony czy obserwować i powinno się samo zagoić?  :)

Kenet:
Powinno samo się zagoić. Jeżeli będzie z tym problem to trzeba będzie odwiedzić veta.

J3drzej:
Super, bardzo miło to słyszeć. Wielkie dzięki za pomoc  ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej