Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 22:31:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki  (Przeczytany 34551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #45 dnia: 12.01.2010, 16:34:55 pm »
Ja powiem szczerze że wrzucam zamrożone i moje żółwie czekają jak trochę się rozmrozi no i zaczynają jeść .
Ale nie za często daję im taki pokarm bo to jest w kostkach no i biją się kto ma pierwszy jeść :D
Z tym biją mam na myśli odpychanie się na wzajem :D

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #46 dnia: 12.01.2010, 21:24:40 pm »
Może daj żółwikowi żywy pokarm to się trochę rozrusza ;)
Pozdrawiam Jakub

Offline Sardyna

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #47 dnia: 12.01.2010, 21:59:40 pm »
podałam im wędzoną rybkę, a te leżą jeden na drugim - dalej nic nie jadzą.

Jeszcze tak sobie pomyślałam, że może on mógł się niefortunnie przewrócić na drugą stroną i nie potrafił wrócić do normalnej pozycji. Przez wycieńczenie taki jest bledszy i jakiś nieprzytomny...?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #48 dnia: 13.01.2010, 00:27:59 am »
podałam im wędzoną rybkę, a te leżą jeden na drugim - dalej nic nie jadzą.

Jak wędzoną to nie dziwne. Przetworzonych dla ludzi pokarmów jeść nie będą. Kup im świeżą rybę, nawet w postaci fileta. Jak już naprawdę nie masz co podać, to można spróbować ze startą piersią z kurczaka (świeżą - nie gotowaną, czy pieczoną), choć to dość tymczasowe źródło pokarmu.

Jak nie jedzą od dłuższego czasu i mają za niską temperaturę wody, co zdecydowanie zwalnia ich metabolizm i czynności życiowe to nie dziwne, że są słabe. Musisz znaleźć jak najszybciej pokarm który zaakceptują.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #49 dnia: 13.01.2010, 11:32:07 am »
Wędzonej nie podawaj im tylko filety albo żywe ..

Offline helix2

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: -4
  • Mam żółwia stepowego.
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #50 dnia: 13.01.2010, 14:29:22 pm »
kup suszone stynki czyli takie rybki suszone. Kupisz w sklepie zoo <afro> <afro>
Dajesz żółwiowi sałatę? - ty jedz wodnisty papier.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #51 dnia: 13.01.2010, 18:01:03 pm »
Też dobre ale nie sprawdzone one są takie małe jak szprotki w puszce tylko suszone ..

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #52 dnia: 13.01.2010, 18:16:46 pm »
Sardyna i Rainok - pilnie przeczytajcie to co jest podane na stronie www.czerwonolicy.waw.pl

Sardyna - szybko poprawa warunków albo możesz stracić żółwia. Po pierwsze akwarium DUŻe! Poziom wody minimum 10-15cm dla małego kapsla (to absolutne minimum). Woda powinna być filtrowana przez duży, wydajny filtr; do tego podmiany wody raz w tygodniu. Grzałka dla maluchów konieczna! Sprawdź temp na wyspie.

Żółw nie pływa do góry nogami ot tak sobie! Prawdopododnie przewrócił się i albo nie mógł się podnieść z powodu zbyt płytkiego poziomu wody albo jest aż tak osłabiony!

Jedzenie podajemy SUROWE i ROZMROŻONE! Rainok - proponuję zjeść mrożonkę a potem pisać takie rzeczy. Podawanie zamrożonego pokarmu to karygodny błąd.

Żywa ochotka bardzo pobudza instynkt polowania u młodych żółwi (ale potrzebna jest też odpowiednia temp). Z rzeczy dość chętnie jedzonych, które można sporadycznie podawać (np. osłabionym żółwiom) to wątróbka, filet z kurczaka czy filet z ryby - filety to prawie samo białko, więc rzadko. No i to wszystko absolutnie surowe i bez przypraw.

Sardyna - może jest bledszy przez anemię albo coś. Moim zdaniem pilna wizyta u weta znającego się na gadach oraz pilna poprawa warunków. U młodych żółwi głodówka 2 tygodniowa to duży problem - maluchy karmi się praktycznie codziennie.

Stynki - najlepsze mrożone. Suszone pokarmy podajemy rzadziej, bo są mniej wartościowe.

Offline Sardyna

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #53 dnia: 13.01.2010, 21:38:58 pm »
Ktoś wcześniej pisał, że poziom wody dla małych nie powinien być wysoki.
Takie akwarium jak mam (wcześniej podawałam rozmiary) nie wystarczy dla tak małych żółwi?
Co do ochotek to mam je odmrozić i podawać? Dobrze zrozumiałam? Czy mam kupić żywe? 


Jak mam im jedzenie podać jak one śpią i nie ruszają się nawet kiedy niedaleko pyszczka położę pokarm...? :(

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #54 dnia: 13.01.2010, 22:06:23 pm »
Poziom wody to ja pisałem , przynajmniej ja tak stosowałem z moimi .
A co do akwarium to na razie może być ale żółwie ci urosną w momencie .
Ochotke podawaj jak ci wygodnie , możesz rozmrażać , możesz też dawać żywą ..

Offline Sardyna

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #55 dnia: 14.01.2010, 09:21:08 am »
Rozmawialam z moim znajomym, który mial zólwia i powiedzial, że jego w zimę nic nie jadl, caly czas spal, że to jest normalne.

Możliwe, że moje też zimują?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #56 dnia: 14.01.2010, 09:47:15 am »
Wiesz - jak trzymał żółwia w zimę w głębokim oczku wodnym, albo w pojemniku w temperaturze ok. 5 stopni to i owszem żółw mógł zimować.
Natomiast w temperaturze pokojowej to WYKLUCZONE.
Trachemysy jak mają odpowiednie warunki i temperaturę to na pewno Ci w sen zimowy nie zapadną.
Twoje żółwie są albo chore, albo osłabione, a warunki które im zapewniasz nie wpływają na polepszenie ich stanu.
Zrób wyprawę do zoologika - kup porządne akwaterrarium, grzałkę, filtr, lampy, rybki, slimaki, mrozony pokarm na zapas, rośliny. Załóż hodowlę rybek i ślimaków.
Inaczej naprawdę zastaniesz je kolejny raz pływające do góry brzuchem....ale tym razem martwe.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #57 dnia: 14.01.2010, 10:35:39 am »
W pokoju twój nie zimuje tylko sobie śpi , taki trans .
A co do tego pokarmu co pisze Azazella to mój żółw je takie mrożone i jakoś nic mu nie jest woli takie nawet niż takie rozmrożone co po dnie akwarium leży ..
Mój nie je z dna tylko z powierzchni wody a jak to sie roztopi to spada na dól ..
Rozumiesz już ?
Nie raz dawałem rozmrożone to choć chciały zjeść to spadło im pod kamienie no i już nie było ..
 

Dodano 14.01.2010, 10:39:17 am
A tak to sobie chwile czekają no i jak troszke z zewnątrz z topnieje to urywają sobie  z tego .
« Ostatnia zmiana: 14.01.2010, 10:39:17 am wysłana przez rainok »

Offline Sardyna

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #58 dnia: 14.01.2010, 13:37:59 pm »
Dzisiaj idę do zoologika i kupuje im grzalkę, filtr i rybki. Chyba nie zdecyduję się na hodowlę rybek, bo nie chcę kupować kolejnego akwarium, czyścić go itp. jakbym co jakiś czas w zoologicznym im kupowala rybki to chyba by na to samo dla nich wyszlo. Tylko jak mam im dać pokarm kiedy one śpią, temp. wynosi 25/26 stopni C.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Chcę zapewnić żółwiom idealne warunki
« Odpowiedź #59 dnia: 14.01.2010, 14:50:32 pm »
Możesz i co jakiś czas kupić nowe rybki jak zjedzą. Po prostu własne akwa z gupikami wyszłoby Ci taniej.
Non-stop śpią? A ruszają się w ogóle - wchodzą do wody? Pływają? 
Jeśli podniesiesz im temperaturę wody do ok. 24-25 stopni, włączysz grzewcza, tak żeby pod nią miały powyżej 30 stopni i UVK-kę (dla wodniaków 5,0 UVB) i dalej będą apatyczne i bez apetytu to zostaje Ci spakować je i do weta.
Tak normalnie przy podniesieniu temperatury zółw powinien zacząć jeść. 
W zoologiku warto też kupić sepię albo Microcalcium JBL. Nie wiem czy nie przydalaby sie także vit.A + D3. Mogą mieć awitaminozę i dlatego jeden jest taki słabo wybarwiony. Popatrz w zoologiku - czasem są takie w kroplach. Jak nie - to można kupić w aptece - ale należy podawać bardzo ostrożnie - dosłownie kroplę na pokarm.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ