Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 11:22:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co to za gatunek?  (Przeczytany 5581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline centurion

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Co to za gatunek?
« dnia: 23.06.2011, 16:35:32 pm »
Witam serdecznie

Kupiłem w sklepie zoologicznym żółwia wodno-lądowego.Przy zakupie byłem przekonany,że to jest żółw żółtolicy jednak teraz jak mu się bliżej przyglądnę nie pasują mi jego brązowawe paski na główce. Wiem że czerwonolicy ma takie ale czerwone.
Czy on jest jakąś krzyżówką tych dwóch gatunków czy to coś normalnego i nie warte by sobie tym głowę zawracać?

Dodam,że żółwik ma 300L zbiornik i mieszka wraz z pielęgnicami.Minęły już 4 dni od kupna i nie zwracają na siebie uwagi..

Załączę kilka zdjęć może ktoś oceni tego gada.










Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.06.2011, 17:35:40 pm »
żółtolicy?  ;D Mi się wydaje, że to mimo wszystko żółtolicy... Czy mieszanka- warto zapytać Serpentina ;) Ale nie zawracaj sobie tym głowy, tylko kochaj go i daj mu do tych pielęgnic uvb i jakąś wysepkę :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline centurion

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.06.2011, 20:45:35 pm »
Właśnie myślę jaką mu tu wyspę zrobić by akwarium nie straciło na efektywności.

Pytanie dotyczące światła:
Mam zamontowane dwie świetlówki akwarystyczne jedna na rośliny druga dająca efekt albo światła dziennego albo koloru ryb,już nie pamiętam.Skoro one mają wpływać na wzrost roślin to i na żółwia dobrze wpłyną? Leży pod nimi długo wyciągnięty jak perski dywan a do wody schodzi coś zjeść i na chwilę nie spędza pod wodą dłuższego czasu jak zauważyłem to około 10-20 minut.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #3 dnia: 23.06.2011, 22:28:54 pm »
Ja tylko jedno pytanko ..

Bo mówisz że kupiłeś go 4 dni temu , taki duży już był ?
Bo na kapsla to on nie wygląda  ;D

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #4 dnia: 23.06.2011, 22:38:54 pm »
Aby ten żółwik się zdrowo rozwijał musisz mu zamontować żarówkę która go ogrzeje, np. lustrzankę i koniecznie lampę uvb, tylko nie wiem jak to zrobisz w takim akwarium... Koniecznością jest załatwienie żółwiowi promieni uvb, bez tego zwierzak będzie chory... Nie wiem tez czy jest sens trzymac go razem z rybami, to spory gad. Jak urośnie ci taki talerz, to pozjada ci wszystkie ryby, lub je pokaleczy.  :( Zdajesz sobie sprawę, że one brudzą wodę, i trzeba bardzo często ją podmieniać? Nie mowie tutaj o takim malcu, ale on przecież nie będzie zawsze takim małym kapselkiem...  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #5 dnia: 23.06.2011, 22:43:08 pm »
Ja mam wątpliwości czy to kapsel bo dla mnie to on ma z 8 cm .

Offline centurion

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #6 dnia: 24.06.2011, 04:42:25 am »
"Kapsel" to on nie jest ma 7,5cm więc jakieś 9-11 miesięcy.Jak na razie pawiookie są większe od niego i raczej krzywdy sobie nie dadzą zrobić to agresywne ryby.On zresztą też na strachliwego nie wygląda więc dadzą sobie rady.
Co chodzi o wodę a raczej jej filtrację to kubełek doskonale radził sobie z większym brudasem i podmiana zostanie jak na chwilę obecną standardowym terminem...

Głównie chodziło mi o jego rasę bo zastanawiałem się nad tymi ciemnymi plamkami na łebku.Poszperałem na forum i znalazłem identyczny problem jak mój i okazało się,że to jest efekt skrzyżowania żółtolicego z czerwonolicym.


Oliwia765

  • Gość
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #7 dnia: 25.01.2012, 17:05:26 pm »
Ostro grzbiety : ) Chyba ...

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Co to za gatunek?
« Odpowiedź #8 dnia: 03.02.2012, 19:04:58 pm »
Ostro grzbiety : ) Chyba ...

...A ja myslę, że to grecki jednak.  :-\

Dziewczyno, zaczyna mnie niesamowicie irytować odkopywanie przez Ciebie wątków i dopisywanie w nich bzdur. Jak nie jesteś czegoś pewna to nie pisz. Zanim wyślesz jakiegoś posta, przeczytaj cały wątek a nie strzelaj postami na ślepo. To nie piaskownica, czas się otrząsnąć.


''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.