Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.03.2024, 12:50:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw wodno-lądowy sepsa czy szybki przyrost?  (Przeczytany 10711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline coolter

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Żółw wodno-lądowy sepsa czy szybki przyrost?
« dnia: 03.02.2016, 21:29:31 pm »
Witam. Niedawno zmieniłem litraż mojego zwierzaka, otóż wcześniej mieszkał w 42 litrowym akwarium zalanym do połowy wodą, a teraz posiada akwarium 100l całkowicie zalane wodą z wysepką na nadbudówce. Po tej zmianie żółw dość sporo urósł w krótkim czasie. Aktualnie jego dieta składa się z suchych pokarmów, żywych rybek, sporadycznie roślinek oraz wapna uzupełniającego. Zaniepokoiło mnie jednak to iż od miesiąca może dwóch żółw ma brązowe plamki na spodzie skorupy a dokładniej na łączeniach. (poniżej zamieszczam zdjęcia). Jeżeli chodzi o jego tryb życia to ciągle jest aktywny i z apetytem zjada wszelkie pokarmy, nie wymiotuje i jest żwawy tak jak zawsze. Jednak przez przypadek natknąłem się na podobne plamki na necie i była to choroba sepsa inaczej posocznica, jednak te plamki u mojego żółwia nie są czerwone (w przypadku sepsy są czerwone) tylko brązowe, a w dodatku po naciśnięciu na nie nic się z nimi nie dzieje. (przy sepsie powinny zbladnąć o ile mi wiadomo) I tu pojawia się pytanie czy te plamki które znajdują się jedynie na dole skorupy w jednym miejscu i nie rozprzestrzeniają się to jakaś choroba czy jedynie wynikło to z szybkiego przyrostu zwierzaka? Z góry dziękuję za pomoc :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw wodno-lądowy sepsa czy szybki przyrost?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.02.2016, 11:00:47 am »
Sepsa to na pewno nie jest..:) Różowe kreski pojawiają się na nowych przyrostach czasami, te plamki na środku to jakieś przebarwienia.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ