Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:31:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta

Co jest najbardziej zdrowym posiłkiem dla żółwia żółtolicego

Gupiki
1 (33.3%)
Ślimaki
2 (66.7%)
Rośliny wodne
0 (0%)
Gotowy pokarm
0 (0%)
Dżdżownice  
0 (0%)
świerszcz
0 (0%)

Głosów w sumie: 3

Autor Wątek: Ślimaki, roślinki, rybki...  (Przeczytany 57776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chips

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Że co proszę ?
    • YouTube
Ślimaki, roślinki, rybki...
« dnia: 22.10.2011, 23:31:49 pm »
Ostatnio cudem udało mi się przemycić do domu glizdy ponieważ moja matka uważa że dawanie żółwiowi żywego pokarmu to terroryzm. Dziś miałem zamiar iść kupić mu gupiki i świerszcze no ale jak to bywa nie mogłem.
Mam pytanie odnośnie rybek i ślimaków: Czy gupiki i ślimaki mogą żyć razem w akwarium?
A odnośnie roślin wyczytałem się że można podawać rzęsę wodną itd Ale jak mam je Hodować i gdzie kupić? W jakimś zoologu dostane?
Czy mały żółw jest w stanie "przełknąć" ślimaka w skorupce?
« Ostatnia zmiana: 23.10.2011, 13:16:20 pm wysłana przez Serpentin »
Czipsy czipsy ja lubię czipsy ale kocham tylko Chipsa.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #1 dnia: 23.10.2011, 00:38:16 am »
http://www.zolwiczek.pl/karmienie-zolwia/slimaki/ Tu znajdziesz sporo o karmieniu ślimakami. A tu strona główna z wieloma ciekawostkami http://www.zolwiczek.pl/ , po prawej masz index w którym wszystko znajdziesz.
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #2 dnia: 23.10.2011, 12:46:17 pm »
A co to w ogóle za strona? Przejrzałam i nie polecam.
Wytłumacz mamie, że te zwierze to drapieżnik i musi dostawać taki pokarm. Możesz podawać pokarm mrożony lub suszony, ale żywy zawsze będzie najbardziej wartościowy no i gad będzie miał dzięki temu troche ruchu.
Na stronie głównej też masz artykuł dot. żywienia: http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/zywienie-zolwi-wodno-ladowych-trachemys-scripta
Najlepiej załóż sobie małe akwarium gdzie będziesz hodował rybki, ślimaki i roślinki dla żółwia, bo jeśli będziesz chciał hodować w jego akwa-terra to szybko Ci wszystko poniszczy i zje.
Ślimaka przełknie, ale musisz podać takiego żeby mu się w dziobie zmieścił ;) jakiegoś mniejszego.
Roślinki wodne kupisz w sklepach takich jak OBI, jakiś z działem ogrodniczym, w niektórych zoologicznych też sprzedają, ale myśle, że cena będzie tam wyższa.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #3 dnia: 23.10.2011, 13:31:18 pm »
Niedawno na tcp gonarek oraz inni doświadczeni hodowcy udzielili obszernych odpowiedzi na temat urozmaicenia diety żółwi ozdobnych, polecam przestudiowanie tematu --> http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?p=1637128&highlight=#1637128. Sama się na wodno-lądowych nie znam, przeczytałam z dużym zainteresowaniem.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Chips

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Że co proszę ?
    • YouTube
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #4 dnia: 23.10.2011, 14:54:52 pm »
Wow
Dzięki za odpowiedź do mi z pewnością pomoże.
A biorept zaraz ląduje w koszu :laugh:
 

Dodano 24.10.2011, 07:52:30 am
Ale na tamtej stronce dalej nie dowiedziałem się czy małe żółwiki pogryzą tę skorupkę  :-\ jak myślicie??
« Ostatnia zmiana: 24.10.2011, 07:52:30 am wysłana przez Chips »
Czipsy czipsy ja lubię czipsy ale kocham tylko Chipsa.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #5 dnia: 24.10.2011, 09:00:19 am »
Robiłem swojego czasu w ramach koła naukowego eksperyment żywieniowy na tym gatunku żółwia. Młodym z całą pewnością lepiej dorosłe ślimaki pokruszyć bo nie wszystkie nawet podrośnięte gady sobie z nimi poradzą. W sytuacji gdy masz hodowlę karmową to wybierasz najmłodsze mięczaki i po kłopocie. Polecam mimo wszystko jako źródło wapnia dodatkowo stosować sepie taką dla ptaków.

Pozdrawiam
 
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Chips

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Że co proszę ?
    • YouTube
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #6 dnia: 26.10.2011, 08:22:15 am »
A i jeszcze jedno pytanie: Ile dżdżownic dziennie może zjeść ?? W zoologu mi powiedzieli że 2 ale wole się Was zapytać :P
Czipsy czipsy ja lubię czipsy ale kocham tylko Chipsa.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #7 dnia: 27.10.2011, 02:01:36 am »
Niestety nie wiem, ile dżdżownic wynosi dawka dzienna, ale co do ankiety, to najzdrowszym posiłkiem będzie wszystkiego po trochu, pomijając gotowy pokarm.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Chips

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Że co proszę ?
    • YouTube
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #8 dnia: 31.10.2011, 22:58:44 pm »
Kupiłem mu roślinkę w KAKADU za 15 zł ale jej nie je :( Sprzedawca powiedział że jak najbardziej może ją jeść no ale nie wiem co mu jest .
Czipsy czipsy ja lubię czipsy ale kocham tylko Chipsa.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Ślimaki, roślinki, rybki...
« Odpowiedź #9 dnia: 31.10.2011, 23:08:46 pm »
Odpowiem cytatem z wątku, do którego wyżej dałam linka: "Rośliny to kolejny pokarm, do którego żólw musi sie przyuczyć, ale nawet przyuczony może nie chcieć jeść kazdej zieleniny jaką mu zaserwujesz. (..) najchetniej zjadane jest limnobium gąbczaste oraz moczarka. Nawet jeśli wydaje ci się, ze zólw obecnie roślinami nie jest zainteresowany, to jakies zielsko powinno zawsze znajdować się w terrarium. Jesli nie bedziesz zółwia przekarmiał to predzej czy później sam zacznie zielone podskubywać."

Tak więc cierpliwości..
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM