Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:27:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wodniaczki [wydzielony]  (Przeczytany 6779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffy

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Wodniaczki [wydzielony]
« dnia: 25.10.2009, 21:44:38 pm »


Wodni przyjaciele Stefy ;) :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2009, 21:46:35 pm »
To miło, że pomagasz gadzinką...:) Porzuconych żółwi, szczególnie wodnych jest całe mnóstwo...ludzie są jednak w tej materii bardzo nieodpowiedzialni.
A faktycznie praktyczna wiedza wynikająca z posiadania danego gatunku i opiece nad nim daje o wiele więcej niż przeczytane książki czy artykuły.
A wodniaków masz widzę całą kolekcję..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Raffy

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2009, 21:50:24 pm »
Miał być tylko Czesław, ale jestem szczęśliwym ofiarą czterech żółwi wodnych :D Czesław (najwiekszy) to ofiara emigracji, Bono (sredni) zostal porzucony jako malutki kapselek, Gustaw (najmniejszy) - miał byc nastepcą Bona, gdyz kiedys wydarzyla sie tragedia i myslelismy ze Bono juz nie zyje, ale wrócił... jakby z zaswiatow :) Ta cała trójka to żółwie żółtobrzuche (scripty), oprocz nich jest jeden żółtolicy - Tofik :D

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2009, 21:52:40 pm »
Fajne te twoje wodniaczki , ale ciagle nic nie napisales o terze mam wrazenie ze Stefcia lazi po podlodze , popraw mnie jesli sie myle.
Tez maza mi sie jeszcze kiedys wodniaczki i tez tylko te pozucone nic kupnego ale to jak narazie nie na moja kieszen, glownie chodzi o sprzet typu filter itp.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 26.10.2009, 00:03:41 am »
Malwa, bardzo dużo ludzi oddaje wodniaki ze wszystkim i ze sprzętem.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #5 dnia: 26.10.2009, 12:32:03 pm »
No Basiu ale ja mowie o stawie a nie o terarium , a z tego co wiem nawet oczko wodne nie jest wystarczajaco duze , wiec jesli nie moge zapewnic wszystkiego tak jak trzeba to sie nie tykam. Po za tym u nas sa przypadki ze jesli ktos by sie dowiedzial ze mam stawek dla zolwi wodnych do by mi je przez brame w worku wrzucali , tak sie stalo u mojego kumpla , na koniec sam nie wiedzial co z nimi robic. Inny koles znowu bral wodniaki za darmo i dokarmial swojego kaimana co dowiedzialam sie juz po fakcie bo akurat mialam przyjemnosc poznac faceta, nawet sie zastanawialam jak on wyzywia te wszystkie gadziny bo mrozony krolik kosztuje ok. 10euro a 9 doroslych pytonow i kaiman troche zjedza, potem sie niestety dowiedzialam, ten sam koles jak mi sie wydaje wzucil do rzeki martwego 4metrowego pytona jak mu padl, i tez sie kiedys zastanawialismy co on z nim zrobil az pare tygodni temu nie daleko miejscowosci gdzie mieszka ten osobnik policja znalazla wlasnie weza w rzece . To jest koles od ktorego dostalismy tera wtedy jeszcze nic o nim nie wiedzielismy ale potem wszystko nabralo sensu. Do tego wszystkiego potrafil byc tak beszczelny ze poszedl do sklepu zakupic metrowego pytona za 150 euro ktorego zamowil , wlasciciela sklepu nie bylo wiec powiedzila ekspediece ze to ten 3 metrowy z wystawy ktory nalezal do wlasciciela sklepu mial go od malenkiego i waz kosztowal ok. 600-700 euro glupia niedoswiadczona ekspedientka mu go sprzedala, wszystko sie po tygodniu wydalo bo wlasciciel dowiedzial sie adres i imie kolesia i chcial go od nigo odkupic plus dac mu nowego weza zeby tylko mu go wzrucil , a ten debil ze predzej go wysle w kawalkach jak mu go odda.
Moze troche sie rozpisalam i pewnie jak zwykle nie na temat ale czysty przyklad jacy ludzie potrafia byc nie obliczalni.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #6 dnia: 26.10.2009, 13:31:15 pm »
no horror normalny, ale teraz tak jest z ludżmi, a zwierzęta tylko cierpią  zpowodu zachcianek a niedługo będzie tak że z anakondami bedziemy pływac  w jeziorach.

Offline Radis

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 4
  • Żółw Stepowy "Franklin"
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #7 dnia: 26.10.2009, 19:04:15 pm »
Ale super żółw.
Wodne też ale ten lądowy to tylko od schrupania
Cześć jestem Radek !! :-)
http://radis.posadzdrzewo.pl pomóż przyrodzie

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Wodniaczki [wydzielony]
« Odpowiedź #8 dnia: 26.10.2009, 20:06:59 pm »
ładne żółwiki każdy :)
Pozdrawiam Jakub