Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 12:12:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy dobre rzeczy kupiłam na wyposażenie akwa-terrarium?  (Przeczytany 3754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziolka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 1
Czy dobre rzeczy kupiłam na wyposażenie akwa-terrarium?
« dnia: 02.01.2011, 10:18:31 am »
na początek mam akwarium 35l grzałke z termostatem i filtr tkai jak dla rybek  czy to jest dobre ? kupie wiadomo piasek jakies korzenie jeszcze; )

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy dobre rzeczy kupiłam na wyposażenie akwa-terrarium?
« Odpowiedź #1 dnia: 02.01.2011, 10:22:46 am »
A filtr jakiej mocy? I czemu tak małe akwarium? Ja jestem za zakupem od razu docelowego zbiornika, im większy tym lepszy, zwłaszcza, że ż. wodno-lądowe szybko rosną. Nie napisałaś też dla jakiego to ma być zwierzęcia. Jaki konkretnie żółw wodno-lądowy? Zapewne jeden z najpopularniejszych ozdobnych: żółtolicy lub żółtobrzuchy. Szkoda kupować, po raz kolejny zachęcam do adopcji ;)
Musisz się także zaopatrzyć w świetlówkę UV np. exo terra repti glo 5.0. Poszukaj na allegro - będzie taniej niż w sklepie.
 

Dodano 02.01.2011, 10:29:22 am
Wiesz co... może załatwisz sobie większe akwarium, powiedzmy 100x50, albo jeszcze lepiej większe, a te 35l zostaw sobie do hodowli karmówki. Rybki, glony i ślimaki będą tam sobie żyły i rozmnażały się żebyś miała co żółwikowi dać do jedzonka, a dla niego samego skombinuj duże akwa np. u szklarza bo to zapewne znacznie taniej wyjdzie. No i w akwarium musi być też konecznie część lądowa, możesz zrobić jakąś wysepkę, poszukaj w internecie zdjęć takich wysepek i do dzieła ;)
To z tym akwarium to oczywiście moje rady, mające na celu podpowiedziećCi jak zapewnić żółwikowi dobre warunki :)
« Ostatnia zmiana: 02.01.2011, 10:29:41 am wysłana przez Viktoria »

Offline merry99

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 0
  • <KOCHAM MOJĄ ŻÓŁWICZKĘ!!!!>
Odp: Czy dobre rzeczy kupiłam na wyposażenie akwa-terrarium?
« Odpowiedź #2 dnia: 04.01.2011, 16:12:53 pm »
Ja właśnie nie wiem jakie rozmiary tego akwarium ktoś wie ??? ;D