Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:18:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dostałam 12-letniego żółwia, potrzebuję informacji jak prawidłowo się nim zająć  (Przeczytany 11667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
To dobrze, że choć ciut lepiej i wizyta u weta niedługo...:)

Czemu po omacku? Nie otwiera oczu? Czy ma tak opuchnięte?

Wapń w postaci sepii (całej) możesz mu wrzucić do wody. A oprócz tego ścieraj mu na pokarm. Zobaczymy co wet powie - ale dobrze też z 1x w tygodniu dać pół tabletki Ostercalu - pognieść i posypać na jedzenie.
Dobrze też, żeby jadł ślimaki (całe ze skorupkami) i małe rybki - ich muszle i szkielety to świetne naturalne źródło wapnia.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline miszelka1986

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Żółwik nie otwiera jeszcze oczu, albo otwiera bardzo mało i ja nie potrafie tego przyuważyć. Szuka pokarmu na dnie i próbuje coś złapać, choć w tym miejscu nic akurat nie ma. I uderza ryjkiem w szkło. Staram się mu podsuwać kęski w momencie gdy czai się do złapania czegoś, ale często się chowa. Zjadł troszkę wątróbki, mleczem pogardził, dżdżowniczkę rozerwał na strzępy. Wreszcie pojawiły się kupki, więc mam nadzieje, że żółwik wkrótce się wykuruje.Swoją drogą nie wiedziałam, że ta woda się będzie tak szybko psuła w akwarium. Wczoraj wrzuciłam mu stynkę mrożoną, trochę ją porwał i chyba kawałek zjadł, ale woda śmierdzi okropnie. Kupiłam filtr na 200l i obawiam się, że jednak powinien być mocniejszy ;/ Mam w domu jeszcze jeden, taki przeznaczony na akwarium 100l i rozważam podłączenie go. Czy lepiej kupić mocniejszy? 

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Dobrze, że szuka pokarmu i coś tam je. Podsuwaj mu go zatem w wodzie prawie "pod nos" żeby mógł trafić. Wątróbka akurat jest dobra na niedobory wit. A - które zapewne ma, jak oczy są tak opuchnięte.
Wstaw może fotki akwaterrarium i napisz ile ma pojemności to może coś łatwiej będzie z filtrem doradzić.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Żółwie brudzą zdecydowanie bardziej niż rybki, dlatego powinno się kupować filtr na 2 razy większą objętość niż masz akwa . Czyli jeżeli Twoje akwa ma załóżmy 200l najlepszy będzie filtr na 400l ;)
 

Dodano 17.11.2010, 20:04:52 pm
Chociaż teraz widzę, że pisałaś że Twoje akwarium ma 112l.
Na tej streonie, którą kiedyś Ci podałam znalazłam, że jest troche na ten temat: http://www.czerwonolicy.waw.pl/filtrowanie.htm 
« Ostatnia zmiana: 17.11.2010, 20:06:54 pm wysłana przez Viktoria »