Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 11:51:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Drobna wątpliwość  (Przeczytany 2872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ImSexyAndIKnowIt

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Drobna wątpliwość
« dnia: 14.10.2011, 19:31:42 pm »
Witam wszystkich!
Nigdy nie zdarzyło mi się pisać posta na tym forum, jednak od jakiegoś czasu (+/- roku)  śledzę je. Niedawno wraz z siostrą dostaliśmy od cioci żółwia czerwonolicego, 10-latka, który owe 10 lat spędził w plastikowym akwarium z palemką (szok, wiem). U mnie w domu dostał dziś 150-litrowe akwarium, które będzie już docelowe. Wiem, że powinno być przynajniej 200 ale nie mam miejsca w pokoju, a lepiej żeby był w takim niż w 20x20cm w którym nie mógł się obrócić :(. Niestety UVB jeszcze nie ma, nigdy nie miał a ja nie mam już pieniędzy, ale w najbliższym czasie je zdobędę na rozdawaniu ulotek (taki już los 16 latka :D). Ma lampkę grzewczą. To są mniej więcej jego warunki teraz.
Może nie jest perfect, ale nie jest najgorzej. W każdym razie chodzi o to, że żółw jest ospały (wcześniej pomimo warunków był energiczny i zdrowy. Siostra mówi, że musi się przystosować do nowego miejsca i to dlatego. Dodam, że temp. w pomieszczeniu wynosi 20 stopni, a w akwa 30. Pozdrawiam.

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Drobna wątpliwość
« Odpowiedź #1 dnia: 14.10.2011, 20:45:52 pm »
Rzeczywiscie szok  :o.
Jakies blizsze szczegoly - jaki jest duzy, jakia mial temperature i jedzenia u Cioci? Czym sie objawia ta apatia - to dziwne, powinien w nowym otoczeniu byc zywszy i badac teren.
Ma w akwarium za goraco - temperatura 30 stopni moze byc tylko pod lampka grzewcza nad czescia ladowa (obowiazkowa - kamien, korzen itp), zolw w zaleznosci od potrzeb albo wychodzi sie wygrzac albo jak mu za goraco idzie poplywac. Woda powinna miec temperature pokojowa.
Pozywienie podajemy do wody - paski surowej ryby najlepiej ze skora, paski chudej wolowiny/cieleciny, miesa drobowego, zoladków, serc drobiowych. Optymalne sa male rybki w calosci (moze ktos z rodziny jest wedkarzem). Diete mozna uzupelnic wodnymi slimakami.
No to tak na szybko tyle. Pozdr.

Offline ImSexyAndIKnowIt

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Drobna wątpliwość
« Odpowiedź #2 dnia: 15.10.2011, 00:05:49 am »
żółw to samczyk. Ma 13cm długości i 9 szerokości. Ma twarda skorupke. U cioci był w zimnej wodzie z kranu. U mnie jest we wcześniej odstanej i z grzałką. Temperatura wody została zmniejszona do 26 stopni. Apatia objawia się w tym, że jest on po prostu ospały, śpi w dzień pod lampą, ma zamkniete powieki. Wiem jak go karmić itd. ale u cioci jadł jabłko i sałate oraz gammarusa.. ona nie miała pojęcia jak się zająć żółwiem. U mnie ma dobrą dietę taką jak się poleca na forum dla wodno-lądowych, urozmaiconą. :)