Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Młode żółwiki żółtolice - wymagania

(1/3) > >>

Knykiec:
Witam :)
jestem Patryk typowy nastolatek itp... mam 15lat ;)
kupiłem dziś 2zółwie wodno lądowe czyli zółtolice więc opisze swoją pomoc- ;)
No mam 2 zółwie jeden ma ok 6cm (z główką i ogonkiem) a 2 (ten z prośbą)  ma 4cm
ten 2 jest jakby pomarańczowy
Więc Moje pytanie jest takie
Ma Bardzo Miękką skorupe że można nią tak jakby zginać
czy ona mu zejdzie ? zaschnie ? a może jest chory ? :( ?
PS:jestem początkującym "żółwiażem" ponieważ od dzisiaj :D
Pozdrawiam
proszę o pomoc
Noi jeszcze jedno PS:woda 28stopni

ankan:
Wstaw może jakieś fotki żółwi.
Pomarańczowy ?? Taki kolor ma ciało czy skorupa?
Miękka skorupa może mieć różne przyczyny - żółwik może być po prostu młodziutki i wtedy to jest zjawisko normalne. Choroby też z samego opisu jaki zamieściłeś wykluczyć nie można.
Skorupa nie schodzi, ani się nie "zsycha", co najwyżej wraz z wiekiem twardnieje.
Wstaw jeszcze jakieś fotki akwaterra - masz grzałkę, filtr, lampy? Żółwie mają wyspę? I mam nadzieję, że nie karmisz ich jakmiś kupnym pokarmem typu Biorept?

Knykiec:
Jest Pomarańczowy :)
I Wielkie dzięki
jest młodziutki zaledwie 3msc albo 4msc 2 ma jakies półroku i ma twardą skorpuke niewiem czy ten pomarańczowy to nie czerwonolicy lub mix bo coś tam facet gadał jak kupowałem
Spokojnie mam 3karmy dla żółwi +poradnik 23str.SERA
Karma Sera raffy P
2 poarm "koliber" naturalny pokarm dla żółwi-gammarusy.czyli kiełże
3-pokarm-żywe ochotki lub mrożone ale to mnie myli dawać im czy nie? :blank:
Mają wysepkę z kamieni i żwirku a nawet z kolorowych kamyszków :)
akwarium-terrarium ma 50l i ich mieszkańcami są 6danio (teczowe,różowe,lamparcie,w kropki,w paski,wszystkie weloniaste,
PS:danio jak dorosną to może będzie ich pożywieniem ;]
 
Dodano 12.12.2009, 08:25:52 ammoge się bawić żółwikiem czy raczej poczekać ?

witia:
Dołączam się do tego co powiedziała ankan. Przyczyn na miękki pancerz może być wiele. A zakupiłeś również żółwiom odpowiednie żarówki, takie z promieniami UV? Jeżeli żółw nie ma do nich dostępu to ma często właśnie miękki pancerz.


--- Cytat: Knykiec w 12.12.2009, 08:11:12 am ---Dodano 12.12.2009, 08:25:52 ammoge się bawić żółwikiem czy raczej poczekać ?

--- Koniec cytatu ---


A to chyba jakiś żart?! Zabawa żółwiem  :o .....w chowanego, czy w coś innego?  ;D Nie obraź się, ale żółwiami się nie bawi! O ile kota czy psa możesz przytulić i czasami się z nim pobawić, tak z gadami nie wchodzi to w ogóle w rachubę. Są one z reguły płochliwe, bardziej wrażliwe i nie szukają kontaktu z człowiekiem.

ankan:
Ochotki są OK. Możesz też kupić inny pokarm dla ryb - np. rureczniki. Mogą też być mrożone krewetki.
Gammarus może być, ale za dużo takich gotowych rzeczy im nie dawaj.
Danio chyba są nieco za duże i za szybkie dla tak małych żółwi ale mogą zostać - a nóż widelec żółwie dadzą sobie radę. Kup może jeszcze gupiki - szybko się rozmnażają, a żołwie powinny dać radę zjeść małe.
Przydałyby się jeszcze ślimaki - żołwie je bardzo lubią, a skorupy stanowią żródło wapnia.
I koniecznie jakieś roślinki - dla żółwi oraz jako kryjówka dla ryb i ślimaków.

A ten żółw jest całym pomarańczowy??? Czy ma takie paski z boku łebka?

I bezwzględnia, jak napisał Witia, pamiętaj, że zółw to NIE ZABAWKA.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej