Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:51:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]  (Przeczytany 12764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« dnia: 22.09.2009, 12:30:35 pm »
Ja mam z kolei 3 lądowych i 20 wodnych  >:D

20 wodnych...  :o
A trzymasz je cały rok w oczku, czy wyciągasz na zimę?

---
Dodano cytat.

Beata
« Ostatnia zmiana: 15.10.2009, 18:46:48 pm wysłana przez Beata »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 22.09.2009, 13:21:48 pm »
Jeszcze w tym roku będę stosował zimowanie poza oczkiem w osobnym pomieszczeniu. Jednak pragnę zaznaczyć, że oprócz tych „oczkowych” żółwi mam też inne jak np. Kinosternon scorpioides, Pelodiscus sinensis etc. które stale przybywają u mnie w pokoju ;)

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 22.09.2009, 16:00:05 pm »
A dużego masz żółwiaka? Bo czytałam, że to niezbyt pokojowo usposobiony gatunek i duże bywają agresywne.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 22.09.2009, 17:06:05 pm »


Cóż zarówno młode jak i dorosłe posiadają ciężki charakter, ale ugryzienie tych większych jest zdecydowanie bardziej bolesne. Jeśli interesuje Cię więcej informacji na temat tych gadów to zapraszam do zapoznania się z moim opisem  w "E-magazynie" spis-hodowcow nr 2, strony 4-14 . Do pobrania jest całkiem za darmo taki numer pod tym linkiem http://www.spis-hodowcow.pl/strona-emagazyn#pobierz

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 22.09.2009, 17:12:44 pm wysłana przez Serpentin »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 23.09.2009, 09:33:56 am »
Spora ta Twoja samiczka...:)
Dzieki za link do artykułu. W ogóle bardzo sympatyczna ta strona o hodowcach, dotychczas jej nie znałam. Może byś ją wrzucił ma forum w zakładkę strony internetowe.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #5 dnia: 23.09.2009, 10:08:19 am »
Powiedz mi jeszcze jak szybko one rosną - kupujesz małego ok.4 cm. Za jaki czas będzie miał te 20 cm? Rozumiem, że jest to dobry żółw dla osoby która chce mieć tylko jednego osobnika, gdyż nie jest towarzyski i nie chowa sie lepiej w grupie. Kupowanie zatem 2 maluchów nie ma sensu? Bo i tak długo razem nie pomieszkają. Nawet 2 samiczki też sie będą atakować?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #6 dnia: 23.09.2009, 10:31:23 am »
Masz niezłą gromadkę, Serpentin!  :o Gratuluję!

Co do żółwiaka- świeny gatunek, zawsze mnie interesował i zachwycał, moja mama kiedyś stwierdziła, że takiego to by chętnie miała, bo ma taki słodki ryjek. A ja czytam i czytam i okazuje się, że ten słodki ryjek to agresywny bywa i wcale nie jest prosty w hodowli... ;)

Pozdrawiam!
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #7 dnia: 23.09.2009, 11:06:47 am »
Maluchy na upartego można trzymać razem natomiast ze względu na charakter żółwia tego trzymamy jednak osobno nawet dwie samice, a tym bardziej parka będzie się tłukła. Gatunek odradzam początkującym, którzy zupełnie innego kontaktu z tymi gadami się spodziewają. Tak jak wszystkie wodniaki żółwiaki rosną dosyć szybko i za niedługo już ma się dużego i agresywnego żółwia.

Co do spisu-hodowców polecam stronę i założenie sobie profilu, a administracji do nawiązania współpracy z właścicielem strony ;)

Pozdrawiam

PS Tutaj dwa zdjęcia innych moich pociech jako bonus

Kinosternon scorpioides (Scorpion Mud Turtle)


Graptemys pseudogeographica pseudogeographica







Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #8 dnia: 23.09.2009, 11:31:01 am »
Żółwie wodne  nie są agresywne tylko drapieżne. To dwa pojęcia. A pierwsze jest czysto ludzkie.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #9 dnia: 23.09.2009, 11:56:06 am »
Cóż jednak zdecydowanie bardziej tutaj moim zdaniem pasuje określenie agresja niż bycie drapieżnym. Kiedy mamy do czynienia z przejawami ataku wobec osobników z własnego gatunku i to nie w celu ich spożycia czy też obrony. Zwróć uwagę, że bycie drapieżnym to raczej przystosowanie do prowadzenia drapieżnictwa. Twoja uwaga była by słuszna ale w odniesieniu do zachowania wszystkich żółwi wodnych, a ja użyłem tego słowa w odniesieniu do zachowania żółwiaków.  

Pozdrawiam

PS Jakby nie było wszystkie określenie nazwał człowiek i głupio mówić o czymś, że coś pasuje do zwierząt a coś już nie. Zresztą sami jestesmy cześcią przyrody i również należymy do zwierząt.
 
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #10 dnia: 23.09.2009, 15:42:45 pm »
Fajne te twoje maluszki...:)
A jeszcze tak a propos żółwiaka - to czy może on latem całą dobę przebywać w oczku, czy trzeba go zabierać na noc do domu. Bo przeczytałam, że w nocy wymaga ok. 20-22 stopni, a tak ciepłe noce w Polsce są żadkie.

Basia - widziałam już kilka ogłoszeń osób, które kupiły małego żółwiaka jako zwierzatko dla dziecka i gdy trochę podrósł intensywnie szukały mu innego domu, bo do ręki się wziąść go nie dało i atakował z zapałem nawet szybę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #11 dnia: 23.09.2009, 16:29:24 pm »
Cóż naprawdę w oczku ciężko jest je trzymać bo oferowane maluchy pochodzą z ferm hodowlanych znajdujących się z ciepłych rejonach świata jak Chiny czy Tajlandia więc wymagają naprawdę ciepłej temperatury.

Pozdrawiam

PS Bonus zdjęcie mojego albinosa

PSS Jeśli macie więcej pytań to założę osobny temat o swojej hodowli  w dziale Nasze Żółwie bo nie chce robić dalszego offtop’a
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #12 dnia: 23.09.2009, 16:37:52 pm »
PSS Jeśli macie więcej pytań to założę osobny temat o swojej hodowli  w dziale Nasze Żółwie bo nie chce robić dalszego offtop’a

Na pewno wszyscy chętnie poczytamy o Twojej hodowli i pooglądamy zdjęcia żółwików  :)

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #13 dnia: 23.09.2009, 17:57:09 pm »
Ja również jestem za Victorią wspaniale chciałabym się więcej dowiedzieć o twoich żółwiach bo sama kiedyś miałam małego wodniaczka nazywał się Elvis (tata wymyślił) a wracając bardzo bym chiała cudne żółwie :D
To,to,to.... TOTO!!!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Hodowla żółwi wodnych [wydzielony]
« Odpowiedź #14 dnia: 23.09.2009, 22:45:21 pm »
Myślę, że dobrze byłoby wydzielić wątek od żółwiaku...i nie działać dalej na offie...:) Może admin byłby tak miły żeby przerzucić część tego tematu do działu "nasze żółwie".
Bo pytania pewno będą..:) Dotychczas na tym forum mało osób miało do czynienia z żółwiami wodnymi.

O to oczko pytałam w kontekście tematów na TCP - o Pelusiosach i Pelomedusach oraz Rhinoclemysach. Też wymagają wyższych niż popularne czerwonolice, żółtolice, czy zółtobrzuche temperatur w nocy a byly z powodzeniem w sezonie letnim trzymane całą dobę na zewnątrz.

Albinosik jest prześliczny...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ