Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:35:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw wodny - wyposażenie  (Przeczytany 20828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Juniorek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Żółw wodny - wyposażenie
« dnia: 16.02.2009, 19:42:30 pm »
Witam was bardzo serdecznie i z góry przepraszam za pytanie ponieważ moje pytanie dotyczy żółwi wodnych a jak wiadomo jest to forum o lądowych żółwiach . No ale jeśli  macie tak wielką wiedzę na temat tych to może mi pomożecie . Pierwsze to takie pytanie w moim mieście cena za żółwia czerwonolicego wynosi 60 zł a za żółtolicego 55-60 zł . Poczytałem  różnego rodzaju informacje i to wynika z tego że są  za drogie . Czy macie może jakaś wiekszą wiedzę na ten temat. Drugie moje pytanie  jakie najlepiej zakupić akwarium czy 30 litrowe starczy na początek dla takich maluchów (mowa tu o dwóch ) i co będzie jeszcze potrzebne do tego . Jak wiadomo najlepiej najpierw zapytać  zrobić maluchom  pomieszczenie do tego aby godnie sobie mieszkały . Z góry dziękuje za odpowiedz .

Offline sysunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #1 dnia: 16.02.2009, 19:46:37 pm »
Witam, masz rację jest to forum, o zółwiach lądowych... Spróbuj poszukać jakiś for, o zółwiach wodnych, tam odpowiedzą Ci profesjonalniej niż my (tak mi się wydaję =D). Jedyne co mogę ci powiedzieć, że cena nie jest wygórowana, u mnie we Wrocławiu, tyle akurat kosztuję. (we Włoszech w zoologu widziałem za 5 euro ;P). To tyle co mogę Ci powiedzieć, i znajdź sobie forum, o żółwiach wodnych...

Pozdrawiam

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #2 dnia: 16.02.2009, 19:53:16 pm »
W Warszawie maluszki wodne widziałam za 50 zł w anna zoo.

Co to akwarium, to moim zdaniem lepiej od razu zaopatrzyć się w duuuuuuuże. Żółwiki urosną, będą potrzebowały przestrzeni, tym bardziej dwa! Zatem przemyśl dobrze sprawę. Czy warto kupować teraz małe i wydawać na nie kase po to, by zaraz kupować większe?

Pozdrawiam Cię:)
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #3 dnia: 16.02.2009, 20:06:12 pm »
Cena żółwia wodno lądowego jest niska, to fakt, ale pieniądze jakie powinieneś wydać na pożądne wyposażenie akwa terra są naprawdę duże. Dla jednego żółwia akwa powinno mieć 100x50, ile litrów - nie pamiętam. Do tego jeszcze część lądowa. Do wody grzałka, jakiś filtr itd. Tak więc koszta duże. I pamiętej że teraz maluchy mają 5cm, ale za kilka(naście) lat będą miały 30cm. I nie jest powiedziane że zawsze będą mogły mieszkać w jednym akwa. Mogą się nie dogadywać, samiec może męczyć samice...
Tak więc życze przemyślanego zakupu.
Pozdrawiam

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #4 dnia: 16.02.2009, 20:39:47 pm »
A po co kupować zółwia wodnego? Jeśli chcesz takowego to poszukaj w dziale oddam (giełda) na terrarium.com.pl. (tam też masz dział o żółwiach wodnych - terrariach, wyposażeniu i żywieniu). Jest pełno żółwi, które właściciele lub znalazcy chcą oddać - z uwagi na czynniki różne. Są i parki często. Możesz takie już niechciane przygarnąć i stworzyć im lepsze warunki...:) A zaoszczędzoną na wydatek na żółwie kasę wydać na lepsze akwa i wyposażenie. Do wodnych sporo tego będziesz potrzebował...Powodzenia...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #5 dnia: 16.02.2009, 22:08:57 pm »
Witaj :)

Rzeczywiście na razie to forum jak i cały serwis traktuje tylko o żółwiach lądowych, głównie z tej przyczyny że ani ja ani pozostała część redakcji nie miała styczności z hodowlą żółwi wodnych, czy też wodno-lądowych, a mają one całkowicie specyficzne wymagania i wrzucanie ich do jednego wora z lądowymi byłoby nieporozumieniem. Ale dostaję też nierzadko maile z pytaniami dotyczącymi żółwi wodnych, zwykle wtedy odsyłam pytających do innych stron, ale forum to jednak co innego i zdaję sobie sprawę z tego, że część z forumowiczów hoduje też te żółwie, dlatego pytanie jest jak najbardziej uzasadnione, tyle że chwilowo z braku odpowiedniego działu zostanie przeniesione do "rozmów na każdy temat". Jeśli pytań o żółwie wodne będzie więcej możliwe że wydzielimy nowy dział na forum  :)

Z ceną którą podałeś też się spotkałam, raczej standardowa, ale pamiętaj że w wypadku żółwia wodnego bardzo kosztowne jest wyposażenie. Akwa najlepsze jak największe.

O wodniakach znam stronkę: www.czerwonolicy.waw.pl spróbuj tam zajrzeć
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline sysunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #6 dnia: 16.02.2009, 22:18:45 pm »
Pozwoliłem sobie przekopiować:
akwarium     100*50*50     ~400,00
szafka    100*50    ~300,00
belka oświetleniowa    100    ~300,00
świetlówki     2x30W (jedna UVB*) 104,50* + 62    166,50
filtr kubełkowy    **    ~500,00
grzałka       150,00
filtr denny       ~30,00
zegar sterujący       36,00
inne "drobiazgi"    tło, żarówka lustrzanka z oprawką,
skrobak do szyb, termometr, rurki itd. itp.    ~200,00
RAZEM:             ~2082.50

źródło: http://www.czerwonolicy.waw.pl/wycena.htm

troszkę dużo... ;), chociaż na lądowego, też około tyle... ;)

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #7 dnia: 15.02.2010, 22:55:03 pm »
Pozwolę odświeżyć nieco temat i trochę zaprzeczyć temu co tam pisze ..
Te ceny to chyba na jakiś superowski osprzęt .. Od kiedy zwykła grzałka kosztuje 150 zł albo akwarium 400 ?
Teraz akwarium 100x50x50 jakieś 250ł niecałe ..
Jak nie mniej ..
Belka oświetleniowa 300zł .. Nie no bez przesady ..

Offline mihell

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #8 dnia: 18.03.2010, 23:38:14 pm »
Pozwolę odświeżyć nieco temat i trochę zaprzeczyć temu co tam pisze ..
Te ceny to chyba na jakiś superowski osprzęt .. Od kiedy zwykła grzałka kosztuje 150 zł albo akwarium 400 ?
Teraz akwarium 100x50x50 jakieś 250ł niecałe ..
Jak nie mniej ..
Belka oświetleniowa 300zł .. Nie no bez przesady ..

Co do akwarium to posiadam żółwia czerwonolicego w ponad 400l. Żółwie czerwonolice rosną nawet do ok 40cm samice ok 25cm samce, może ktoś mnie poprawi ale chciałem jedynie zwrócić uwagę że nie będzie to mały żółwik, żółwie trzymane w złych warunkach robią się agresywne ja za swój baniak zapłaciłem 1100 zl.
Przy takim litrażu lepiej nie oszczędzać za bardzo, żółw to nie rybki i potrafi w środku narozrabiać proponował bym min. 10mm szkło na pewno nie 5mm bo możesz pływać i sąsiedzi również.

Grzałka nie może być "zwykła" i choć można kupić tańszą to jednak musi być plastikowa lub w solidnej osłonie - ja mam plastikową za 70zl.
Oświetlenie to już kwestia wielu wyborów jak wysoko będą lampy ja mam 2 świetlówki 35W plus starter elektroniczny koszt ponad 200zl a do tego dla żółwia świetlówka UVB (dzięki niej żółw syntetyzuje witaminę D) i żarówka grzejna 40W - musi się wysuszyć i wygrzać więc wyspa niby nic ale ok 30-60zl. Możesz kupić tańsze oprawy np. łazienkowe albo inne z supermarketu i zwykłe startery kwestia wyboru i budowy obudowy.
Właśnie obudowa - ja zbudowałem sam ze spienionego PCV koszt ok 200zl + okleina +kable +gniazdka śrubki pierdołki :)

Musisz zapewnić odpowiednią filtrację dla żółwia to filtr min. o połowę większy niż fabryka przewidziała ;) ja mam zewnętrzny kubełkowy CrystalProfi max 600l. koszt ok 400zl i wewnętrzną zwykłą starą pompkę AquaSzut max 300l ceny nie pamiętam :).
Reasumując mieszkanko dla żółwia to jednak wydatek ja oprócz żółwia (samiec obecnie ponad 10cm) posiadam 2 mieczyki 4 platki 5 gupików 10 neonów czarnych 5 zmienniaków 2glonojady i trudną do określenia neonów inessa (ok 20)...

Mój żółw teraz już dorosły był zakupiony z zoologika mieszkał sam obecnie już jest dorosły dorosłe żółwie zmieniają dietę na bardziej roślinną poza tym jest przyzwyczajony do karmy i nie atakuje ryb (może z jednego neona inessa chapnął ale pewności nie mam)  raczej szpera po dnie w poszukiwaniu kawioru i innych przysmaków które opadły na dno zanim zjadł gdy wsypane pływały po powierzchni. Ludzie którzy twierdzą że trzymanie żółwia z rybkami jest nie możliwe mają rację w przypadku małej ilości miejsca dla podopiecznych po moim żółwiu było widać wzrost agresywności gdy wyrastał ze zbiornika.

Mam nadzieję że pisałem z sensem mimo dość późnej pory :)
Pozdrowienia i powodzenia.
Mihell.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #9 dnia: 19.03.2010, 17:10:52 pm »
Witaj :)

Ładnie to opisałeś. Niestety o wodniakach się nie mogę wypowiadać, ale ciekawa jestem jak ten zbiornik wygląda. Czy mógłbyś zamieścić fotki?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline mihell

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #10 dnia: 08.04.2010, 16:12:06 pm »
Witaj :)

Ładnie to opisałeś. Niestety o wodniakach się nie mogę wypowiadać, ale ciekawa jestem jak ten zbiornik wygląda. Czy mógłbyś zamieścić fotki?

Hej dawno mnie nie było - urlopowałem się, odn. żółwia mój zawsze gdy zostaje sam na kilka dni rozwala wszystko co tylko się da w akwaterrarium (chyba z tęsknoty - moja dziewczyna twierdzi że do ni kogo tak się nie wyrywa jak do mnie ;) ) ale wracając wszystkie rośliny pływają żadna się nie utrzyma :) zawsze muszę sprzątać po łobuzie tak więc szkło polecam grube... postaram się wrzucić fotki dziś lub jutro :)
 

Dodano 09.04.2010, 18:12:02 pm
Proszę to zdjęcia te z początków i te bardziej aktualne z chaty mojego kapsla.
http://picasaweb.google.com/michal.dobkowski/Poczatek_2010?feat=directlink
« Ostatnia zmiana: 09.04.2010, 18:12:03 pm wysłana przez mihell »

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw wodny - wyposażenie
« Odpowiedź #11 dnia: 12.04.2010, 14:40:05 pm »
no no ładnie :D
Pozdrawiam Jakub