Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 09:49:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czerwonolicy nie je od 2 dni!  (Przeczytany 4021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bolek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Czerwonolicy nie je od 2 dni!
« dnia: 14.08.2009, 17:24:10 pm »
Mam 6-letnią żółwiczkę czerwonolicy. Wszystko było z nią w porządku do momentu kiedy zdarzył się ten wypadek... 2 dni temu bawiłam się z bratem na podwórku i brat zobaczył, że przy moim psie leży coś podobnego do skorupy żółwia. Od razu jak zobaczyłam Bolka ( tak ma na imię ) wzięłam go i włożyłam do brodzika. umyłam go i zobaczyłam, że ma zdartą skorupę - koloru jasnego kremowego, ale nie było żadnej rany, pies go chyba poturbował nosząc go w pysku. Wygląda na to, że jest wszystko w porządku, ale żółw nie je od 2 dni i mało się rusza  Co mam robić?
PS. Bolek wydostał się z akwarium, a akurat były wszędzie otwarte drzwi, bo dom się wietrzył i wyszedł na dwór. PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ POMOC!!!

przepraszam, że piszę o czerwonolicy, ale pomyślałam, że może na tym forum znajdę odpowiedź.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Czerwonolicy nie je od 2 dni!
« Odpowiedź #1 dnia: 14.08.2009, 21:29:08 pm »
Skoro pies dorwał go w swoje łapy i żółw nie je od kilku dni to musi być to coś poważniejszego, niż tylko szok... Powinnaś wybrać się z nim jak najszybciej do dobrego weterynarza, bo coś mi się wydaje, że medycyna niekonwencjonalna tu nie pomoże. Może być bowiem tak, że żółw ma uszkodzone jakieś organy wewnętrzne??!!
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Rosaczek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: -2
  • kocham żółwie!!!
Odp: Czerwonolicy nie je od 2 dni!
« Odpowiedź #2 dnia: 15.08.2009, 15:39:02 pm »
gdyby żółw przestał jeść od tak powiedziałabym " nie martw się, żółwie nieraz mają tydzień w którym w ogule nie jedzą" a tak... lepiej ty idź do weterynarza, specjalistę od gadów...
   
Kocham żółwie a zwłaszcza moją Lusi!!!!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Czerwonolicy nie je od 2 dni!
« Odpowiedź #3 dnia: 15.11.2009, 19:56:23 pm »
Bolku, odezwij sie. Jaki jest los żółwika?
TUPTUŚ