Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Niewydolność nerek żółw wodno ladowy

(1/3) > >>

Sznycell1:
Witam jest żółw 15 lat może ma. Od 2-3tyg jest problem nie chce jeść, nie rusza się, widać że opadł z sił. Był u weterynarza dostał od razu zastrzyk na apetyt ponoć jakiś kilka dni później na zapalenie dostał też zastrzyk. Następnie nas wysłał do lepszego weterynarza ponoć który zbadał krew i też dawał zastrzyki regularnie mu. Łącznie może w czasie 3 tyg dostał może z 15zastrzykow po czym po zbadaniu krwi ponownie wyszło że jest jeszcze w gorszym stanie . Powiedziała żeby już z nim nie przyjeżdżać że trzeba go uśpić najlepiej ... Zaczęliśmy robić mu kąpiele w rumianku coś sika ale nie mam na to pomysłu ani nic... Pomocy... Żółw przez 5lat jakoś jadł tylko kurczaka mrożonego wiem teraz że to był cholerny błąd .... W akwarium ma 15 l wody może 20max gdzie jest zalecane 70 l wody z jego rozmiarem skorupy. Teraz się dowiaduje że on powinien jeść ciągle rośliny ... Kiedy jadł mięso - wiem że to wszystko co napisałem nie jest spójne ale pisze wszystko.
Do tego nie ma suchego ladu w akwarium i jest regularnie brany na noc do łóżka... Po czym poznać że rzeczywiście jest mu źle i trzeba już go uśpić jak chcęmy go ratować . To żółw mojej kobiety i chce jakoś pomóc... Co do żarówek nie miał uvb i teraz dopiero ma ... Ale te zachowanie weterynarz mnie sfrustrowalo - mogłobyc tak że przez zastrzyki mu się pogorszyło ? Albo po prostu przez zastrzyki on nie mógł być wyciągany na noc do łóżka a tu był i może pogorszyło się no nie mam pomysłu ... Prosimy o pomoc.

Sznycell1:
Zolwik coraz słabszy dopiero teraz zakupione zostało terrarium z suchym lądem dobrym naświetleniem lecz żółw bez sił zawsze był w płytkiej wodzie ewentualnie kąpiele były w większym zbiorniku . A dziś jak daliśmy go do większego akwa to siedzi tam gdzie się go da jak na lądzie to na lądzie jak we wodzie to we wodzie ... Czy żółw się męczy ? Kiedy mu robiła Pani weterynarz zastrzyka to było widać bòl na jego pysku . Mogę spokojnie myśleć że go nic nie boli?

Kenet:
Witaj na forum.
Niestety z tego co opisujesz to żółw przez większość życia miał fatalne warunki. Odcisnęły one na nim na pewno ogromne piętno i wyniszczyły organizm.  Czy da się go uratować, nie wiem. Z tego co opisujesz może być już za późno...
Jedyne co teraz trzeba zrobić to na cito do dobrego specjalisty. Napisz skąd jesteś a kogoś dobrego ci polecę.
Ewentualnie podaj do kogo chodzisz to sprawdzę czy jest w gazie polecanych lekarzy.

Sznycell1:
W Jaworzu Pani Dr Bik Dorota specjalista od egzotycznych. Ja jestem z kóz/bielsko biala. Wczoraj Pan z zoologicznego polecił nowa Pani Izabelę Całus jutro mam zamiar się umówić na wizytę .

Sznycell1:
Weterynarz też powiedziała żeby mu kupić karme Royal Canin Recovery i podaje mu to codziennie raz wieczorami strzykawka ~2ml tej karmy ... Wczoraj urwaliśmy kilka roślin koniczyny mniszek - on nie chce jeść nic - zmieniliśmy to w papkę do strzykawki i do ust po czym połowę wyplul. Patrzyłem nad karma ratunkowa Dr Ziętek - planuje to kupić jutro tylko nwm czy karma nefroprotektyczna czy ta zwykła karme ratunkowa i jakoś też spróbować mu dać bo tam same rośliny ...
Czy ta karme Royal conin może jeść codziennie ? Czy od czasu do czasu czy jak.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej