Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 08:31:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy  (Przeczytany 19539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« dnia: 18.10.2013, 14:08:17 pm »
Witajcie. :)
Nie wiem czy się cieszyć czy nie, ale dostałem w prezencie żółwia od ciotki, która wpadła mnie odwiedzić. Widzę się z nią bardzo rzadko, nigdy z pustymi rękoma nie wpadała. ;) Tym razem przeszła jednaka samą siebie. Wie doskonale, że bardzo lubię żółwie. Postanowiła więc sprezentować mi małego żółwika. Nie konsultując ze mną, kupiła w zoologicznym malucha. Ogólnie nie przepadam za wodniakami... Nie chciałem już mówić ciotce, że nie bez powodu mam tylko lądowe... Nie mogłem ciotki zostawić z żółwiem w misce, nie byłaby zachwycona a to starsza juz Pani ;) Z tego powodu dostosowałem moje akwarium pod maluszka. W akwa pływa kilka krewetek i masa gupików. Uvb zamierzam dostarczać za pomocą ultravitaluxa.
O ile teraz dam sobie świetnie radę z warunkami, to nie sądzę, że dam ku kiedyś 300l w kawalerce. No, chyba, że się zakocham.  ;D











''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #1 dnia: 18.10.2013, 15:44:16 pm »
He he a to ciocia zrobiła niespodziankę :) Póki co maluch ma gdzie popływać :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #2 dnia: 18.10.2013, 16:28:49 pm »
Gratuluję! Ja to bym się na Twoim miejscu cieszył. Przynajmniej na razie. :laugh:
Piękny maluszek. :)  Akwa ma genialne. Najbardziej podoba mi się wyspa i podejście na nią. ;D


PS:
Widzę, że to akwarium po rybkach? Nie ma ich już? ::)
« Ostatnia zmiana: 18.10.2013, 16:32:37 pm wysłana przez ןคภ ๒z »
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #3 dnia: 18.10.2013, 16:43:46 pm »
Gratuluję powiększenia rodziny  :P warunki żółwik ma wymarzone. Zapewnisz mu wspaniały dom. Pozdrawiam

Offline alpin_

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 2
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #4 dnia: 18.10.2013, 19:00:56 pm »
Wyspa może i ładnie wygląda, ale przez takowe ułożenie tych "płyt" zabierasz miejsce kapselkowi. Praktyczniejsza była by nadbudówka (ale to już Twoja decyzja) Korzeń jak najbardziej potrzebny, ale czy sprawdzałeś czy maluch nie zaklinuję się w jakimś miejscu?? Promieniowanie UVB dostarczysz a gdzie źródło do wygrzewania (jakaś lampka, promiennik)? Jeśli dobrze dostrzegłem to mały żółtobrzuchy, dla niego 200 l to minimum ale to dopiero jak będzie duży :) Jeśli będziesz stosował pokrywę bez żadnej wentylacji (otwory, wentylatory itd) pojawi Ci się problem z wilgotnością w akwaterrarium.
Pozdrawiam
Im wyżej,tym lepiej
NO2 0-0,025 mg/l
NO3 5 mg/l

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #5 dnia: 18.10.2013, 19:26:29 pm »
Witam ślicznego żółtego brzuszka  ;)Ciocia Twoja to potrafi niespodzianki robić :D
Nie znam sie na wodniakach, ale mnie akwaterrarium bardzo się podoba, alpin co masz na myśli zamiast wyspy, nadbudówka?Z czego na przykład?
Pozdrawiam Beata :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #6 dnia: 18.10.2013, 20:38:38 pm »
Dzieki wszystkim za miłe słowa :)

Janku, rybki są- masa gupików, które wziąłem sobie z naszego zaplecza z zoo :) Mamy tam hodowle gupików dla pończoszników, żółwi i innych :)


Alpin, doceniam Twoje zatroskanie. ;)
Niemniej uważam, że nie ma co przesadzać. Żólwik ma ok 4cm, a akwa 60l. Naprawdę wyspa nie zajmuje zbytnio miejsca. I raczej nie zrezygnuję z niej z jednego prostego powodu. W akwarium sa krewetki i rybki. Jasne, kiedyś zostaną upolowane i po to właśnie są. Humanitaryzm jednak nakazuje dac rybkom i innym mieszkańcom akwa możliwość ukrycia się i odpoczynku od gada :) Jeżeli żółw faktycznie będzie większy to zrobię wyspę pływającą, przymocowaną do ścianki. To jednak dalsza przyszłość ;)
Żółw przybył niedawno. Nic dziwnego więc, że  nie mam jeszcze wszystkich rzeczy tj lustrzanka :)
Nad wilgotnością w akwa panuję, nie jest szczelnie zamknięte. Co do szczelin... Naprawdę, nie mam 5 lat ;) Wiem na czym polega opieka nad wodniakami, nabrałem doświadczenia choćby w zoo. Naprawdę, nie zrobię nic co mogłoby go narazić na jakieś problemy. Stanę na głowie, a będzie miał u mnie dobrze. ;)

Naprawdę, jestem ogólnie bardzo zaskoczony ta sytuacją i bardzo zbity z tropu. To akwarium moich rybek nie żólwia, więc dostosowanie go tak szybko i tak uważam za sukces...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #7 dnia: 18.10.2013, 21:10:51 pm »
Dzieki wszystkim za miłe słowa :)

Janku, rybki są- masa gupików, które wziąłem sobie z naszego zaplecza z zoo :) Mamy tam hodowle gupików dla pończoszników, żółwi i innych :)


Alpin, doceniam Twoje zatroskanie. ;)
Niemniej uważam, że nie ma co przesadzać. Żólwik ma ok 4cm, a akwa 60l. Naprawdę wyspa nie zajmuje zbytnio miejsca. I raczej nie zrezygnuję z niej z jednego prostego powodu. W akwarium sa krewetki i rybki. Jasne, kiedyś zostaną upolowane i po to właśnie są. Humanitaryzm jednak nakazuje dac rybkom i innym mieszkańcom akwa możliwość ukrycia się i odpoczynku od gada :) Jeżeli żółw faktycznie będzie większy to zrobię wyspę pływającą, przymocowaną do ścianki. To jednak dalsza przyszłość ;)
Żółw przybył niedawno. Nic dziwnego więc, że  nie mam jeszcze wszystkich rzeczy tj lustrzanka :)
Nad wilgotnością w akwa panuję, nie jest szczelnie zamknięte. Co do szczelin... Naprawdę, nie mam 5 lat ;) Wiem na czym polega opieka nad wodniakami, nabrałem doświadczenia choćby w zoo. Naprawdę, nie zrobię nic co mogłoby go narazić na jakieś problemy. Stanę na głowie, a będzie miał u mnie dobrze. ;)

Naprawdę, jestem ogólnie bardzo zaskoczony ta sytuacją i bardzo zbity z tropu. To akwarium moich rybek nie żólwia, więc dostosowanie go tak szybko i tak uważam za sukces...
Dokładnie to duży sukces, bo nie miałeś czasu by sie przygotować i na spokojnie akwa przygotować, tylko dosłownie w 'locie' :)
Pozdrawiam Beata :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #8 dnia: 18.10.2013, 22:25:15 pm »
Jaki sliczny maluch.Pojecia nie mam o wodniakach,ale mnie sie bardzo podoba te w mig uszykowane akwa.Ciocia medalistka jesli chodzi o prezenty.Napomknij jej,ze przydaloby sie wieksze mieszkanie:-D pod jej prezent.
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #9 dnia: 19.10.2013, 15:29:52 pm »
Śliczny maluch, a lokum które mu urządziłeś jest niczego sobie, szczególnie zważywszy na tempo i element zaskoczenia. Gady powoli opanowują Twoje mieszkanie! ;) Pozdrowienia dla cioci.  ;D
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #10 dnia: 22.10.2013, 09:56:13 am »
Dopiero zauważyłam wątek.
Ale Ci ciocia prezent zrobiła... :laugh:
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #11 dnia: 26.10.2013, 17:45:50 pm »
Oj ta moja ciotka...  :P

Powiem wam, że fajny jest. Kapitalnie się go ogląda jak pływa i kombinuje jak złapać gupika ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #12 dnia: 26.10.2013, 17:56:42 pm »
Oj ta moja ciotka...  :P

Powiem wam, że fajny jest. Kapitalnie się go ogląda jak pływa i kombinuje jak złapać gupika ;)
Właśnie miałam pytać jak Twój żółty brzuszek malutki :D A powiedz udało mu się już jakiegoś gubika upolować?Będą jakieś nowe fotki?A ciekawi mnie, ile te żółwie są w stanie urosną,ć powiedzmy w ciagu roku?Chyba sporo co?
Pozdrawiam Beata :)

Offline alpin_

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 2
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #13 dnia: 26.10.2013, 19:11:08 pm »
Tak mały kapselek dopiero dopracowuję technikę pływania, więc jeszcze za wcześnie na złapanie gupika :) Przyrost w ciągu roku jest różny w zależności od diety i uwarunkowań genetycznych danego osobnika. Ciężko powiedzieć. Długość karapaksu samca do 30 cm, a samicy do 43 cm. Wiadomo może to się róznić, spotykane są samice prawie 60 cm.
Im wyżej,tym lepiej
NO2 0-0,025 mg/l
NO3 5 mg/l

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Nowy domownik - żółw żółtobrzuchy
« Odpowiedź #14 dnia: 26.10.2013, 21:21:36 pm »
Tak mały kapselek dopiero dopracowuję technikę pływania, więc jeszcze za wcześnie na złapanie gupika :) Przyrost w ciągu roku jest różny w zależności od diety i uwarunkowań genetycznych danego osobnika. Ciężko powiedzieć. Długość karapaksu samca do 30 cm, a samicy do 43 cm. Wiadomo może to się róznić, spotykane są samice prawie 60 cm.
Rany boskie 60cm :o 40 cm to już b dużo ::)
« Ostatnia zmiana: 26.10.2013, 21:27:59 pm wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)