Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:29:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: roślinki  (Przeczytany 4915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martynka94

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
roślinki
« dnia: 08.08.2014, 23:06:31 pm »
Cześć, Mój żółwik już coraz lepiej się czuje w swoim akwarium i chciała bym mu zamienić sztuczne roślinki na żywe roślinki. I tu się pojawia duży problem. Pomożecie ?  :) Kompletnie się nie znam na roślinach i nie wiem jakie mogę mu kupić żeby nic mu nie było jak zje kawałek roślinki.
I też nie wiem jak je umieścić w tym akwarium. Czy je się jakoś zakopuje te korzenie ? czy jak ? i czy się wyciąga tą roślinkę z tego małego koszyczka czy się wsadza z tym koszyczkiem? Chciała bym takie roślinki które nadadzą akwarium bardziej przyjaznego wyglądu ale też takie żeby mógł sobie Tajfun je podjadać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam  :)
« Ostatnia zmiana: 01.09.2014, 13:55:05 pm wysłana przez ankan »

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Odp: roślinki
« Odpowiedź #1 dnia: 09.08.2014, 00:29:03 am »
:) a jaki gatunek żółwika?;) Zdjęcia mile widziane;) Pozdrawiam

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: roślinki
« Odpowiedź #2 dnia: 09.08.2014, 01:25:23 am »
Umieściłaś wątek w dziale dla żółwi lądowych. ;)
Więc rozumiem, że to lądowy. Żółwi lądowych nie trzyma się w akwarium, tylko terrarium. A co do roślinek- ja sadzę bez doniczek. Najlepiej zakopać bryłę korzeniową w ziemi i dodatkowo wzmocnić dużymi korzeniami :) Dobrym pomysłem są yuki i draceny. Choć nie jadalne to bezpieczne bo żółw ma dostęp tylko do pieńka rośliny, nie do samych liści. Dodatkowo trzykrotka, zielistka, opuncja itd :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline martynka94

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: roślinki
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2014, 09:09:20 am »
żółw jest wodno-lądowy. Żółtolicy ?chyba zamieszczam zdjęcia to może pomożecie jaki  to gatunek .zdjęcia były robione około miesiąca temu

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: roślinki
« Odpowiedź #4 dnia: 09.08.2014, 10:20:40 am »
Najpierw zadbaj o to, by żółw miał w akwarium godne warunki. Niestety, u Ciebie ma zbyt mało wody. Prawidłowe akwarium wygląda tak:


''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline martynka94

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: roślinki
« Odpowiedź #5 dnia: 09.08.2014, 14:28:07 pm »
już poprawiłam poziom wody

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: roślinki
« Odpowiedź #6 dnia: 09.08.2014, 16:30:12 pm »
Jak już osiągnęliśmy dobry poziom wody, czas na roślinki :)
Bardzo fajnym pomysłem sa pistie i rzęsa wodna. Ta druga w dobrych warunkach rosnie jak wściekła i żółwik ją podgryza- polecam. Oczywiście z takich popularnych to jeszcze anubiasy, mój nie chciał tego ruszyć- będziesz miała stałą ozdobę akwarium. Dodatkowo moczarkę :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)