Wiedza > Żółwie wodno-lądowe i inne

Oczko wodne

(1/5) > >>

malwa:
Heja czy ma ktos jakies info o oczkach wodnych dla wodniakow? W sensie czy potrzebne sa pompy ? Jesli tak to jakie ? I czy mozna je zimowac i trzymac caly rok na dworzu? Bo z tego co wyczytalam to co niektore gatunki mozna . Bo pomyslalam dzis sobie , skoro ogrod taki wielki bylo by w nim miejsce dla niechcianych i pozuconych wodniaczkow, z tym ze najpierw mosze dobrze sprawe obadac czy mogly by sobie poprostu zyc na dworze caly rok , bo w domu to juz nie mam miejsca .

malwa:
Znalazlam cos takiego , fajnie to wyglada  http://www.indianaturtlecare.com/Ponds.html

.....:
Mój kuzyn trzyma dwa żółwie żółtolice w swoim prywatnym stawie... staw ogrodzony siatkom także żółwie nie mają prawa uciec... ma już je tam z 3lata i obydwa mają się dobrze nie wiadomo co się dzieje z nimi na zimę ponieważ żółwi nie widać w tym okresie albo zasypiają na dnie stawu albo zakopują się gdzieś w piachu/mule.... A ledwo przyjdzie wiosna słonce wyjdzie już je widać na powierzchni wody lub na trawce wygrzewają się... Tylko nie wiem jak to zda egzamin w oczku bo podejrzewam że oczko zamarznie całe a staw tylko na powierzchni.... :)   

malwa:
Hmmm... widzisz u nas nie ma takich ostrych zim, najzimniej w tym roku bylo chyba -4 i utrzymalo sie tak przez pol dnia, kumpel oststnio porobil fotki w dublinskim parku ponoc roi sie tam od powyzucanych zolwi wodnych,  co chwilke tez w ogloszeniach czytam ze ludzie chca sie ich pozbyc, wiec tak tylko pomyslalam co bym musiala zorganizowac zeby stworzyc im godne warunki. Teraz mam tyle czasu wolnego, gorzej raczej z kasa wiec musze wszystko dobrze obmyslec.

.....:
To chyba każdy tak ma że prędzej by znalazł czas na coś niż kase...  :-\ To jak nie ma cie takiej zimy to może warto spróbować... Na pewno fajnie by to wyglądało.... No nie wiem można by było się jeszcze poradzić kogoś z zoo jak to u nich wygląda....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej