Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 04:10:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Potrzebuję pilnie pomocy!  (Przeczytany 4975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AmazingAlex

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Potrzebuję pilnie pomocy!
« dnia: 12.04.2011, 03:14:10 am »
Cześć wszystkim
 Wiem, że jest to forum o żółwiach lądowych, ale nie mogę znaleźć innego a żółw to żółw, mam nadzieje, że pomożecie.
Otóż 2 dni temu jakiś nieodpowiedzialny posiadacz wyrzucił żółwia wodno-lądowego czerwonolicego po prostu w trawę na pewną śmierć. Nie mogłam pozwolić mu umrzeć i wzięłam go, niestety nie mam możliwości zapewnić mu odpowiednich warunków, a nie znam nikogo, kto chciałby się nim zaopiekować. W sklepie zoologicznym także go nie chcą. Co powinnam zrobić?;/

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Potrzebuję pilnie pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: 12.04.2011, 03:18:18 am »
Można spróbować znaleźć nowego właściciela przez nasze forum, proszę zajrzyj tutaj --> http://forum.zolw.info/adopcja-wymiana-i-laczenie-par/jak-zamiescic-ogloszenie-adopcyjne-%28oddamprzygarne-zolwia%29/
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Potrzebuję pilnie pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: 12.04.2011, 09:18:08 am »
zajrzyj tu i spytaj:

www.czerwonolicy.pl

a poza tym to nalej w duże plastikowe pudełko wody i postaw go w niej w ciepłe miejsce.

Offline AmazingAlex

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Potrzebuję pilnie pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: 12.04.2011, 13:31:10 pm »
Dziękuję Wam za pomoc, ale dopóki nie znajdę mu odpowiedniego właściciela chciałabym o niego jakoś zadbać. Powinnam go nakarmić, niestety nie mam pojęcia czym. Niektórzy mówią, że żółwiom można podawać ugotowane mięso, jednak słyszałam na ten temat różne zdania i wolę się upewnić. Więc, jeżeli można to ok, jeżeli nie to dlaczego i czym mam go karmić?

z góry dziękuję za pomoc :P
Niech żółwie będą z nami ^^

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Potrzebuję pilnie pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: 12.04.2011, 13:52:39 pm »
Hej :) Mięsa nie podawaj, one nie są przystosowane do trawienia mięsa ssaków. Możesz mu kupić w zoologicznym kilka rybek akwariowych, ślimaki, i roslinki wodne, np. moczarkę :) Zgłoś się do pomocników adopcyjnych, oni pomogą ci znaleźć żółwikowi dobry dom :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Potrzebuję pilnie pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: 12.04.2011, 15:04:38 pm »
Mogą też być: dżdżownice, ślimaki "z pola", rureczniki, stynka, tzw. owoce morza.
Względnie filet rybi (surowy i lepiej bez ości), lub surowa wątróbka
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Potrzebuję pilnie pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: 12.04.2011, 21:15:59 pm »
Jeszcze można podawać paseczki surowego mięsa kurczaka/kury lub chudej cielęciny/wołowiny. Natomiast nie należy podawać mięsa wieprzowego no i ugotowanego absolutnie nie - w naturze żółwie czerwonolice potrafią wciągnąć pod wodę nieostrożnego ptaka i zjeść, ale na pewno go nie gotują.
A filety rybne surowe (mogą być kupione mrożone i część dla żółwia rozmrażamy i ocieplamy do temp. pokojowej) najlepiej kupować ze skora.
No i żółwie czerwonolice jedzą w wodzie - nawet jak chwycą pokarm poza woda to nie zjedzą "na powietrzu".
Jeszcze możesz spróbować w dziale "Oddam" na tcp:
http://www.terrarium.com.pl/forum/gielda.php?c=2

Jaki on jest duzy - chyba potrzebna spora miska. Wody tyle, żeby żółw mógł oprzeć się o dno tylnymi łapkami (nie może bez przerwy pływać, bo się utopi). To tyle tak na szybko.
Pozdr.

Offline AmazingAlex

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Potrzebuję pilnie pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: 12.04.2011, 23:16:21 pm »
Pancerz żółwia ma jakieś 15x10cm ale udało mi się załatwić akwarium 40x30 wystarczająco wysokie. Mam nadzieję, że na chwilę obecną mu starczy. Za wszystkie porady dziękuję :)