Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 18:15:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prośba o pomoc :)  (Przeczytany 7667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #15 dnia: 22.03.2014, 17:05:48 pm »
To w takim razie kolejna dawka za tydzień. Kciuki dalej trzymam za tego maluszka..
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline joanna27

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 1
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #16 dnia: 23.03.2014, 00:06:23 am »
Weź pod uwagę jeszcze jedno, żółwie takie jak Twoje rosną szybko i będą spore. Dla dwójki minimalne akwarium to 300l. Dieta całkowicie do wymiany :) Najlepsze są naturalne pokarmy (ślimaki, ryby w całości, dżdżownice, dla malców ochotka i wszelkie larwy) to tylko przykładowe pokarmy. Dieta musi być urozmaicona i bogata w wapń

Offline alpin_

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 2
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #17 dnia: 23.03.2014, 14:36:18 pm »
Zacznijmy od tego, że masz 2 kapselki które są w nowym miejscu i są strasznie zestresowane. Aklimatyzajca może potrwać nawet parę miesięcy. Dlatego na razie nie przyjmują pokarmu. Ogólnie gady ze sklepów przeważnie są w opłakanym stanie i chore. Poziom wody dla takich maluszków to 10-15 cm jak są małe to jeszcze za dobrze nie pływają. Żarówka grzewcza to podstawa i UVB teraz podam Ci nowe oznaczenie tych żarówek bo starych już się nie używa Reptile uvb 100 13W To 13 wattów jest bardzo ważne, nie daj sobie wcisnąć mocniejszej bo poparzysz gady. 24-26 W stosuję się u agam lub lądowych gdzie wisi w miarę wysoko i ma większy promień działania. Na te oczka to jak pisała semiramida to albo avitaminoza lub od syfu w wodzie. Możesz podać wątróbkę albo serce wołowe w małych ilościach. Co do malca który zaliczył lot to przydało by się prześwietlenie bo przez skorupę nie zobaczysz czy nie ma urazu wewnętrznego. Tyle zachodu z maluszkami które można kupić od 30 pln. A to dopiero początek :) Teraz są malutkie i sweet ale zaczną rosnąć trzeba będzie kupić akwa 300 l i filtr który to pociągnie cena to minimum 600 pln :) No i jeszcze może okazać się, że przestaną się tolerować i trzeba będzie je rozdzielić, czyli 2 akwaria i dwa filtry :) Nie wiem czy masz świadomość do jakich wymiarów i jak długo żyją te piękne gady ?
Im wyżej,tym lepiej
NO2 0-0,025 mg/l
NO3 5 mg/l

Offline jedrzej20

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #18 dnia: 25.03.2014, 19:21:26 pm »
Niestety z żółwiem jest coraz gorzej, już  nie jest w stanie samodzielnie pływać bo obraca się do góry nogami. Wczoraj znów probowałem podać mu witaminę i się udało..
 

Dodano 25.03.2014, 19:59:07 pm
Wydaje mi się że jedyne co jestem w stanie im zapewnić to godną śmierć w dobrych warunkach, żółwie mają obecnie wszystko. Filtr, grzałkę, odpowiednią temperaturę, odpowiednią ilość wody, żarówkę UVB też mam..
Byłem dziś u tej pani w zoologicznym która mi je sprzedała, jedyne czego się od niej dowiedziałem to w jaki sposób sprowadza ona swoje żółwie. Jeździ na giełdy i kupuje je w skrzynkach w których jest po 500 żółwi albo i więcej, więc warunki mają beznadziejne. Ponadto u niej w sklepie z tego co zaobserwowałem to też nie ma odpowiednich warunków, a żółwie u niej chorowały już od dłuższego czasu bo u jednego z żółwi jest już praktycznie stan przedśmiertny. Będę o nie walczyć do końca, lecz nie mam warunków żeby pojechać gdzieś dalej do weterynarza od gadów. Przynajmniej mam nauczkę, że zwierzęta powinno kupować się z dobrych hodowli, a tych ludzi którzy sprzedają je w taki sposób powinno się karać. Obstawiam że 4/5 żółwi w tych skrzynkach są poważnie chore, u hodowcy tak jak i u sprzedawcy żyją w okrutnych dla nich warunkach, a sami sprzedawcy nie mają o nich zielonego pojęcia.
Będąc u tej pani z zoologicznego dostawałem od niej liczne porady, że trzeba smarować skorupę witaminą D3 i w ogóle, zapewniała mnie że wydatki skończą się przy 150zł. Zostałem chamsko oszukany, a moja rodzina i ja sam nie mam na tyle pieniędzy żeby kupować coś droższego, więc kupuje to na co mnie stać, a aktualne mają wszystko potrzebne do życia. Będę starał się je jakoś wykurować, lecz w tego jednego naprawdę wątpię bo wystarczy że w nocy wejdzie do wody i już koniec jego żywota, gdyż od razu w wodzie przewraca się na brzuch.
Dziękuje za wszelkie porady, mam nadzieje że żółwie przeżyją, a jeśli nie, to mam nadzieje że umrą w dobrych warunkach. Jest mi bardzo przykro, że ludzie tak potraktowali te zwierzęta i w dodatku sprzedają nam praktycznie "trupy" do domów.
Jest to nauczka dla mnie i przestroga dla reszty..
« Ostatnia zmiana: 25.03.2014, 19:59:07 pm wysłana przez jedrzej20 »

Offline alpin_

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 2
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #19 dnia: 26.03.2014, 10:53:30 am »
Bez wizyty u weta się nie obejdzie. Ten który się obraca właśnie Ci umiera :(  Tak jak mówisz, w nocy jak się obróci to po prostu się utopi, straszna śmierć. Nie będę Ci tu czarował w tym stanie w którym są oby dwa osobniki nie ma szans na wyciągnięcie ich do zdrowia i umrą. A teraz na przyszłość jak byś chciał jeszcze jednego żółwia, jak nie masz warunków to dwa odpadają!!! Podstawa to już szkiełko docelowe min. 200 l jak masz kapsla to zalewasz 10 cm wody. Z biegiem czasu (lat) po prostu dolewasz wody do docelowego 200 litrów. Możesz kupić używane akwarium, ale jest ryzyko bo nie znasz jego historii, a nikt by nie chciał żeby mu 200 litrów wody zalało pokój, mieszkanie więc lepiej zainwestować w nowe. Podstawowe oświetlenie to lampka z żarówką grzewczą i UVB no i wyspa, korzeń, kamień coś na co żółw będzie mógł wyjść ponad powierzchnię wody i się wygrzewać. Resztę możesz doczytać na tej stronce, zolwie.net i terrarium.pl
Czytaj, dowiedz się o danym gatunku jak najwięcej, kup sprzęt potem żółwia. W razie problemów masz wskazane portale.

PS. Teraz żółwi nie powinno się kupować, ponieważ temperatura na to nie pozwala, chyba, że posiadasz odpowiedni transporter do tego.

Pozdrawiam
Im wyżej,tym lepiej
NO2 0-0,025 mg/l
NO3 5 mg/l

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #20 dnia: 27.03.2014, 14:01:09 pm »
Strasznie smutne wieści. Wygląda na to, że żółwiowi jednak dolega znacznie więcej niż niedobór witaminy A. Mam nadzieję, że wspólnie z wetem uda się uratować maluszka. Piszesz jednak o ciężkim stanie obu żółwi, czy drugi też zachorował?
Słysząc o takich warunkach w sklepie to po prostu ręce opadają.. i nawet nie bardzo jest gdzie to zgłosić, żeby nastąpiła odpowiednia reakcja. :/
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline jedrzej20

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #21 dnia: 31.03.2014, 14:31:15 pm »
Cześć, nie wchodziłem kilka dni bo.. nie mogłem się pozbierać po tym wszystkim. W piątek rano jeden z żółwi, ten który był w takim beznadziejnym stanie umarł..

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #22 dnia: 31.03.2014, 15:01:49 pm »
Cześć, nie wchodziłem kilka dni bo.. nie mogłem się pozbierać po tym wszystkim. W piątek rano jeden z żółwi, ten który był w takim beznadziejnym stanie umarł..

Bardzo Ci współczuję, musisz się trzymać!!  :'(  :( :(
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline hary

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #23 dnia: 31.03.2014, 19:00:50 pm »
 :(bardzo mi przykro, trzymaj się,pozdrawiam

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Prośba o pomoc :)
« Odpowiedź #24 dnia: 05.04.2014, 16:38:45 pm »
Bardzo mi przykro.. Pozostaje życzyć dużo zdrowia drugiemu żółwikowi.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM